Clusters Indicators

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Clusters Indicators

poniedziałek 19 sie 2013, 23:52

FXCORRELATOR_8020_SYSTEM_DO NOT RESELL OR COPY_V1.mq4
Free FXcorrelator intro System May 2012.pdf
EDIT: posty przeniesione z Pogaduch... zmieniony tytuł posta-Marcin_N
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 20 sie 2013, 00:08

Dzięki !smail!

Poszli na prościznę: z 7-u zaledwie par liczą 8 walut :weak: Ja biorę 27 par do tych ośmiu walut, a właściwie wszystko co ma dany broker na ten temat. Między innymi dlatego ten mój jest taki trudny w obyciu :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 20 sie 2013, 06:09

alx pisze:
esco pisze:Lubie sobie czasem spojrzeć żeby zobaczyć jak gra tłum
Uff, na chwilę mnie oślepiło... niektórzy to takie rzeczy mają na tych wykresach, że ledwie samą cenę widać :facep:

Ale zobaczyłem tam coś bardzo podobnego do tego co ja naskrobałem i czasami wklejam: rozkład na poszczególne waluty i zmiana ich wartości w czasie. Na wykresie to się nazywa FXCorrelator. Ma ktoś coś takiego? Ten na samym dole:
http://www.mql5.com/en/charts/656659/nz ... vestment-s

Chciałem ucywilizować ten mój i go Wam dać ale mam z nim jeden problem i na razie nie mam pomysłu jak obejść.


EDIT: z tym, że tamten chyba używa średnich, a ten mój działa bezpośrednio... nie lubię średnich bo są spóźnione.
Znasz tę stronę? http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... f=45&t=629
Trzeba się zalogować żeby zobaczyć obrazki.
Na bazie jednego z tych wskaźników (Slope Values) stworzyłem robota, który nawet daje radę.

Obrazek
screen capture software
Tu można sobie zdefiniować, które instrumenty będą brane do analizy, ewentualnie mogą to być wszystkie jakie broker oferuje na platformie.
Obrazek
free screenshot
Obrazek

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 20 sie 2013, 07:11

JAREK67 pisze:Znasz tę stronę? http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... f=45&t=629
Trzeba się zalogować żeby zobaczyć obrazki.
Na bazie jednego z tych wskaźników (Slope Values) stworzyłem robota, który nawet daje radę.
Chyba będę miał do Ciebie mnóstwo pytań jeżeli będziesz łaskaw uchylić trochę rąbka tajemnicy :wink:
Ale nie jestem pewien czy to właściwy wątek na kontynuację.
Bardziej do działu Programowanie? Roboty?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 20 sie 2013, 11:32

Marcin_N pisze:
alx pisze:
JAREK67 pisze:Znasz tę stronę? http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... f=45&t=629
Trzeba się zalogować żeby zobaczyć obrazki.
Na bazie jednego z tych wskaźników (Slope Values) stworzyłem robota, który nawet daje radę.
Chyba będę miał do Ciebie mnóstwo pytań jeżeli będziesz łaskaw uchylić trochę rąbka tajemnicy :wink:
Ale nie jestem pewien czy to właściwy wątek na kontynuację.
Bardziej do działu Programowanie? Roboty?
No właśnie, może zrobilibyśmy nowy temat na to, bo wątek jest wart rozwinięcia! Dajcie znać, to przeniosę te posty gdzie będzie trzeba. :gj:
Jestem za. Z góry jednak uprzedzam, że żaden ze mnie programista. Ale oczywiście wiedzą, którą mam chętnie się podzielę.
!smail!
Obrazek

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Clusters Indicators

wtorek 20 sie 2013, 12:07

Wskaźniki typu cluster opierają się zasadniczo na wycenie waluty względem całego koszyka.

Poniżej podstawy teoretyczne:
http://articles.mql4.com/484

Stopniowo będę rozbudowywał wątek jeśli będzie zainteresowanie.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

wtorek 20 sie 2013, 14:21

Straaasznie to długie i skomplikowane co ten gostek napisał... zostawię sobie na wieczór.

Ja tym moim kulawcem jestem w stanie generować całkiem porządne wykresy walut w czasie rzeczywistym (obrazek niżej).
Ale na razie nie mam specjalnie pomysłu co z tym zrobić dalej.
Używam od czasu do czasu żeby znaleźć jakiś trend czy S&R ale to są rzeczy wspomagające, a nie bezpośrednio uczestniczące w podejmowaniu decyzji.

Dlatego bardzo mnie zaciekawiło co wymyślił Jarek bo to co pokazuje wygląda jak nałożenie na siebie tych samych walut tylko w postaci wykresu liniowego, a nie OHCL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Clusters Indicators

wtorek 20 sie 2013, 14:46

alx pisze:Straaasznie to długie i skomplikowane co ten gostek napisał... zostawię sobie na wieczór.

Ja tym moim kulawcem jestem w stanie generować całkiem porządne wykresy walut w czasie rzeczywistym (obrazek niżej).
Ale na razie nie mam specjalnie pomysłu co z tym zrobić dalej.
Używam od czasu do czasu żeby znaleźć jakiś trend czy S&R ale to są rzeczy wspomagające, a nie bezpośrednio uczestniczące w podejmowaniu decyzji.

Dlatego bardzo mnie zaciekawiło co wymyślił Jarek bo to co pokazuje wygląda jak nałożenie na siebie tych samych walut tylko w postaci wykresu liniowego, a nie OHCL.
ten wykres liniowy to zwykły wskaźnik Overlay. na potrzeby mojej strategii trochę go przerobiłem i nie mam nawet "czystej wersji" w moich zasobach. Raczej to nie ma wg mnie zbyt dużego zastosowania analitycznego ponieważ wykres nakłada się dosyć dowolnie w zależności od np. wielkości ekranu, tf.
ps. znalazłem coś jednak ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

wtorek 20 sie 2013, 21:46

OK, ale wracając do zasadniczego tematu - jak to wykorzystać w robocie? To co pokazałeś na samym początku.

Bo to że możemy sobie wyciągnąć jakąś walutę i obserwować jej zmiany w stosunku do całej reszty to nie jest jeszcze żadna wielka sprawa.
Owszem, przydaje mi się jak np widzę, że np. UJ nurkuje sprawdzić czy to jen, czy dolar za tym stoi bo wtedy wiem na jakie inne pary zwrócić uwagę.
Ale co innego to widzieć, a co innego używać w automacie. Zaczynają się te wszystkie historie z wykrywaniem trendów, ew zwrotów itp... zawsze spóźnione.

Możesz jakoś przybliżyć jak wykorzystałeś ten Currency Slope Strenght?

On jest nieco inny niż to co ja zrobiłem? Ja po prostu rysuję jak zmieniają się wartości walut. A on jakby posługiwał pokazuje wartości nachylenia. Tylko czego do czego? Narastania/opadania ceny w czasie? Czy do czegoś innego?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

wtorek 20 sie 2013, 22:47

esco pisze:Poniżej podstawy teoretyczne:
http://articles.mql4.com/484
Przeczytałem. Ale jakoś nie jestem od tego mądrzejszy :conf:
To bardziej rozprawka o samych wskaźnikach i ich hipotetycznym wykorzystaniu. Praktycznie nie lepsze niż MACD.

A ja się zastanawiam jak to wykorzystać praktycznie do porządnych sygnałów wejścia cz wyjścia. Jeżeli się da.
Bardziej jak PA niż coś się z czymś przecina i jak się wejdzie to akurat na koniec balu.
Owszem, jest tam przykład "agresywnego" wykorzystania ale weź teraz i wsadź te rozmaite odmiany krzywych w algorytm... rozpoznawanie kształtów zaczyna się kłaniać. Poza tym autor jakby pominął fałszywki na tych wykresach :wink:

I ma jakieś zdolności przewidywania przyszłości - przynajmniej tak jakoś pisał o tym co wykres "będzie robił" przy okazji opisywania przykładu użycia punktów balansowych do wchodzenia w rynek.
Jak ja bym choć raz w życiu wiedział, że jak narysuję sobie kreskę to cena nie tylko do niej wróci ale jeszcze się odbije i pójdzie w górę to byłbym już bardzo, bardzo bogatym człowiekiem :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Clusters Indicators

wtorek 20 sie 2013, 22:56

alx pisze:To bardziej rozprawka o samych wskaźnikach i ich hipotetycznym wykorzystaniu. Praktycznie nie lepsze niż MACD.
Tak dokładnie.
Ja to wykorzystywałem swego czasu jako wskaźnik "market overview" gdzie przy jednym spojrzeniu na rynek wiedziałem która waluta jest liderem.

Dodatkowo jest lag który trudno zwalczyć ze względu na stosowanie średnich.
Jest zainteresowanie to możemy powalczyć nad ulepszeniem tego.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

środa 21 sie 2013, 00:09

Dlatego jestem taki ciekawy jak Jarek zaprzągł to do robota bo jest to pierwsze bardziej bezpośrednie zastosowanie o jakim słyszałem.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Clusters Indicators

środa 21 sie 2013, 06:50

alx pisze:OK, ale wracając do zasadniczego tematu - jak to wykorzystać w robocie? To co pokazałeś na samym początku.

Bo to że możemy sobie wyciągnąć jakąś walutę i obserwować jej zmiany w stosunku do całej reszty to nie jest jeszcze żadna wielka sprawa.
Owszem, przydaje mi się jak np widzę, że np. UJ nurkuje sprawdzić czy to jen, czy dolar za tym stoi bo wtedy wiem na jakie inne pary zwrócić uwagę.
Ale co innego to widzieć, a co innego używać w automacie. Zaczynają się te wszystkie historie z wykrywaniem trendów, ew zwrotów itp... zawsze spóźnione.

Możesz jakoś przybliżyć jak wykorzystałeś ten Currency Slope Strenght?

On jest nieco inny niż to co ja zrobiłem? Ja po prostu rysuję jak zmieniają się wartości walut. A on jakby posługiwał pokazuje wartości nachylenia. Tylko czego do czego? Narastania/opadania ceny w czasie? Czy do czegoś innego?
Ja konkretnie wykorzystałem Slope Values. http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... &mode=view
Nie będę wklejał linka, ale sporo piszę na ten temat na navi (strategia slope values). Tam temat praktycznie umarł. Możemy go tutaj pociągnąć.
Sama idea wskaźnika jest oparta o porównywanie aktualnych wartości TMA http://daytrading.about.com/od/indicato ... ngular.htm dla wybranych instrumentów/par.
Proponuję zapoznaj się z tym wątkiem na navi. Jeśli będziesz zainteresowany to mogę tu więcej się rozpisać na temat całej mojej koncepcji i podzielić się spostrzeżeniami z pracy robota w całym okresie od kiedy prowadzę testy !Tak!
Obrazek

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

środa 21 sie 2013, 07:29

OK, dzięki - poczytam.

A na razie w ramach wprawki wsadziłem MACD na mój wykres A$ i znalazłem dywergencję sugerującą UP.
Na dziennym. Tyle że jest dość rozciągnięta w czasie więc i na to UP pewnie przyjdzie jeszcze chwilę poczekać.

Natomiast jak to UP przełoży się na poszczególne pary to trzeba będzie jeszcze poszukać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Clusters Indicators

środa 21 sie 2013, 08:07

JAREK67 pisze: Nie będę wklejał linka, ale sporo piszę na ten temat na navi (strategia slope values). Tam temat praktycznie umarł. Możemy go tutaj pociągnąć.
Pozwoliłem sobie odszukać temat:
http://forex-nawigator.biz/forum/slope- ... ml#p551699

Na nawi był bardzo brzydki zwyczaj karcenia użytkowników za podawanie linków. To podobnie jak w Chinach, gdzie władze cenzurują internet zgodnie z ideą, że człowiek to bydło któremu trzeba zagrody. Choćby forum miało paść z tego powodu trupem, to jestem przeciwny wschodnio-dyktatorskim zwyczajom.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Clusters Indicators

środa 21 sie 2013, 08:18

Marcin_N pisze:
JAREK67 pisze: Nie będę wklejał linka, ale sporo piszę na ten temat na navi (strategia slope values). Tam temat praktycznie umarł. Możemy go tutaj pociągnąć.
Pozwoliłem sobie odszukać temat:
http://forex-nawigator.biz/forum/slope- ... ml#p551699

Na nawi był bardzo brzydki zwyczaj karcenia użytkowników za podawanie linków. To podobnie jak w Chinach, gdzie władze cenzurują internet zgodnie z ideą, że człowiek to bydło któremu trzeba zagrody. Choćby forum miało paść z tego powodu trupem, to jestem przeciwny wschodnio-dyktatorskim zwyczajom.

To pojechałeś... ;)

A temat bardzo ciekawy - wolumen jako potwierdzenie do transakcji to najbardziej obiektywny ze wskaźników bo nie jest oparty o cenę tak jak reszta.

Pozostaje tylko problem interpretacji. Bo to co czasami czytam jeśli chodzi o VSA nijak się ma do starej szkoły giełdowego wolumenu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Clusters Indicators

środa 21 sie 2013, 08:50

Akhh pisze:
Marcin_N pisze:
JAREK67 pisze: Nie będę wklejał linka, ale sporo piszę na ten temat na navi (strategia slope values). Tam temat praktycznie umarł. Możemy go tutaj pociągnąć.
Pozwoliłem sobie odszukać temat:
http://forex-nawigator.biz/forum/slope- ... ml#p551699

Na nawi był bardzo brzydki zwyczaj karcenia użytkowników za podawanie linków. To podobnie jak w Chinach, gdzie władze cenzurują internet zgodnie z ideą, że człowiek to bydło któremu trzeba zagrody. Choćby forum miało paść z tego powodu trupem, to jestem przeciwny wschodnio-dyktatorskim zwyczajom.

To pojechałeś... ;)

A temat bardzo ciekawy - wolumen jako potwierdzenie do transakcji to najbardziej obiektywny ze wskaźników bo nie jest oparty o cenę tak jak reszta.

Pozostaje tylko problem interpretacji. Bo to co czasami czytam jeśli chodzi o VSA nijak się ma do starej szkoły giełdowego wolumenu.
Też pojechałeś. Ten akurat wątek nie dotyczy wolumenu. !Brwoo!
Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Clusters Indicators

środa 21 sie 2013, 08:54

No tak...

Mi się akurat podoba wolumen, który masz wrzucony.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

środa 21 sie 2013, 12:08

Przeczytał. Co trzeba ściągnął. Teraz myśli, dłubie w kodzie… EDIT: ten co pisał te wskaźniki ma głowę na karku - widać to po drobnych ale jakże istotnych sztuczkach w kodzie jak choćby składanie słupków weekendowych...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

czwartek 22 sie 2013, 09:11

OK. Czyli oryginalny pomysł był taki, żeby raz na dobę kupić najsłabszą parę i sprzedać najsilniejszą.
Ja miałem kiedyś pomysł żeby sprzedać najsilniejszą walutę do najsłabszej :wink:
Jest tylko jedno małe pytanie: kiedy?
Kiedy dana para czy waluta jest najsilniejsza/najsłabsza w trakcie dnia? Jak rozpoznać ten moment?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości