Birt i back-test

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Birt i back-test

wtorek 29 paź 2013, 13:52

Zrobiłem jak kazali na stronie Birt's. Za pomocą Tick Story wygenerowałem plik csv itd. Po uruchomieniu z navigatora birt's patch przetestowałem na danych z Dukascopy robota (kontrola punktów). Potem jeszcze raz uruchomiłem patcha i chciałem przetestować każdy tick, ale się nie udało. Pojawił się błąd: internal error because the file not opened.
Przeczytałem w helpie że trzeba zrestartować, uruchomić patch... albo ma się starą wersję (outdated version). Czy są tylko te dwie przyczyny czy może jeszcze jakaś wygenerowania tego błędu i niemożliwość przetestowania każdego ticka?

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: Birt i back-test

wtorek 29 paź 2013, 14:44

Z tds działa back-test na tickach. Daje 99%.

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Birt i back-test

czwartek 31 paź 2013, 13:33

Jak działała(ło) to świetnie.
Tylko jak zaczynasz zabawę z testowaniem, nie ufaj ślepo wynikom. Należy pamięta o tym, że jeżeli w teście występują zlecenia oczekujące i na ich drodze trafi się rzeczywista z historii luka niedzielna, w której to zawiera się cena zlecenia, tester otworzy ją w Twojej cenie, nie w cenie otwarcia luki. Na wykresie zobaczysz strzałkę otwierającą w powietrzu pomiędzy zamknięciem piątkowym, a otwarciem niedzielnym. To poprawia sztucznie wynik testu.
Analogicznie tester tak postępuje w wypadku otwartego zlecenia istniejącego na otwarciu niedzielnym. Jeżeli otwarcie jest poniżej SL czy powyżej TP, zamknie te pozycje w cenie ustawionej w zleceniu, nie w cenie otwarcia luki. Dla SL wynik wtedy poprawi, dla TP pogorszy. Wtedy strzałki zamykające będą wisiały w powietrzu.
Dlatego po teście jest dobrze przejrzeć jego wykres.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości