Strzałki na wykresie

ODPOWIEDZ
no avatar
belfernia
Posty: 2
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 15:51

Strzałki na wykresie

niedziela 04 mar 2018, 23:05

Witam!
Jestem bardzo początkujący. Robię EA w MQL do testowania różnych ustawień RSI, STOCH i innych popularnych wskaźników, jednak sam test nie polega na zawieraniu transakcji, a przeszukiwaniu odpowiednich miejsc na wykresie, np gdy RSI osiągnie/przekroczy poziom 80, sprawdzam czy następna świeca będzie spadkowa czy nie. Jakoś to ogarniam i na koniec każdego testu w Testerze MT4 w zakładce Dziennik pojawia mi się ile razy tak było, a ile nie.
Przydałoby mi się jednak, żeby te miejsca oznaczały się na wykresie strzałkami, podobnie jak we wskaźniku BB-alert, tyle że na świecy o indeksie np. 2, a nie na bieżącej.
Czytałem, że gdybym robił wskaźnik, to byłoby to dość łatwe do zrobienia. Jednak... nie robię wskaźnika :) Próbowałem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

ObjectCreate("strzalka_w_dol", OBJ_ARROW, 0, iTime(_Symbol, PERIOD_CURRENT, 1));
ObjectSet("strzalka_w_dol", OBJPROP_XDISTANCE, 50);
ale nie działa. Nie znalazłem dokładnego opisu tego sposobu po polsku, a po angielsku sobie nie radzę.

Proszę o pomoc
Jak zrobić, żeby pojawiała się strzałka stosownie do sytuacji nad i pod świecą (lub jakiś inny znaczek), gdy zostaną spełnione zadane warunki?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości