WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

środa 20 mar 2013, 22:22

co Wy chłopaki... ja gram nakładką Buttona i zgaraniam z rynku wszystko! tak sie wyrobilem grajac w Call of Duty, ze teraz sam dzialam szybko jak HFT!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

środa 20 mar 2013, 22:28

Może ty zzz potrzebujesz tunelowanego połączenia za pomocą emacs'a przez sendmail'a do chmury? Czytałem że można dzięki filtrowaniu portów na socket 7 i turbo pascalu osiągnąć kwanto milisekundową. Co jest zdecydowanie lepszym osiągnięciem niż HFT na GPW. Ponoć nasi sąsiedzi z Czech już wdrażają ten slot. Mój zięć który mieszka w Pradze mówił mi to nieoficjalnie. Ja to potwierdziłem u źródła. Czekam teraz na lepsze czasy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

czwartek 21 mar 2013, 19:32

Prawdę powiedziawszy jak widzę takie nieprawdopodobne gówniars..two to mi ręce opadają..,trudno.
Do momentu aż nie wywalczę dla nas powyższych celów muszę jakoś to znieść...

Bardzo ważna informacja dla traderów,jeżeli komuś zależy na tym temacie i ma rachunek u brokerów futures czy ECN,warto uderzać do głównego informatyka platformy,czasami nie potrzeba nakładek ponieważ już w platformie ma pewne możliwości,jestem po rozmowie z doświadczonym traderem i też jestem w szoku jak na tym forum, doświadczony trader z USA // 5-6 lat traderki// dopiero odemnie się o tym dowiedział ,po rozmowie z głównym informatykiem brokera ,okazało się że w platformie są pewne możliwości i można to wykorzystać.
Reasumując, jeżeli już komuś zależy na tym i zna dobrze angielski warto spróbować rozmawiać z głównym informatykiem,

królik,rzeczowy argument podałeś więc spróbuję Tobie wytłumaczyć.
Celem tego wątku nie jest gra kosmicznymi szybkościami z naszej strony ,celem tego wątku jest w jaki sposób możemy się bronić przed tymi kosmicznymi prędkościami ponieważ jak nam zrobią tymi tysięcznymi sekundami parę luk to może być po nas....,czyli coś jak poradnik samoobrony przed HFT.
Jednym ze sposobów może być ta nakładka Buttona którą podałem.
Załóżmy że jest 1000 automatów HFT i np. 600 automatów strzyże na długo HFT aby nad nami mieć przewagę i np. zaraz po złożeniu zlecenia przez instytucję HFT jest ono np. od razu anulowane ,na przykład w ciągu sekundy składają kolejno 100 zleceń, co 1/100 sekundy, a każde ze zleceń jest aktywne tylko przez 1/1000 sekundy, ,a 400 na krótko HFT aby nad nami mieć przewagę i np. zaraz po złożeniu zlecenia przez instytucję HFT jest ono np. od razu anulowane ,na przykład w ciągu sekundy składają kolejno 100 zleceń, co 1/100 sekundy, a każde ze zleceń jest aktywne tylko przez 1/1000 sekundy, ,w ciągu jednej sekundy.
Załóżmy że jest np. na rynku spred w wysokości 1 pipsa,a my w nakładce Buttona ustawiamy spred np. na 3 pipsy i wszystko co się dzieje n a rynku w granicach tych 3 pipsów ,my wyłapujemy w ułamkach tysięcznych sekundy ,oczywiście może się okazać że zlecenie wejdzie nam trochę gorzej do tych 3 pipsów,ale nie grozi nam że będzie to poślizg np. 0.5%-1%,może się okazać że całe zlecenie też nam się nie zrealizuje// coś za coś// nie wiem jakby to w praktyce zadziałało,nie ma z kim gadać,jeżeli jednak ktoś coś wie,albo ma lepsze pomysły to zapraszamy.Ja jeżeli czegokolwiek się dowiem to wrzucę,istotnym problemem jest to że nawet doświadczeni traderzy z długoletnim doświadczeniem tego nie rozumieją....

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

czwartek 21 mar 2013, 20:48

PS, ja sobie zdaję sprawę że najwięksi na świecie wydają niewyobrażalne pieniądze na HFT aby mieć nad nami przewagę...,to jest oczywiste, dlatego każdy pomysł aby to zneutralizwać jest niesłychanie cenny...,mam jakieś dalsze kontakty ,jeżeli coś się dowiem to wrzucę,wolałbym jednak aby fachowcy w tej dziedzinie wypowiadali // doświadczeni traderzy,informatycy itp. podzielili się swoim doświadczeniem/// proponowali rozwiązania,a nie pospolite ruszenie forumowiczów...

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

czwartek 21 mar 2013, 20:58

"problemem jest to że nawet doświadczeni traderzy z długoletnim doświadczeniem tego nie rozumieją...."

problemem nie jest to, problemem jest fakt, ze to Ty nic nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze...
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

czwartek 21 mar 2013, 21:28

ZZZ
twoim najwiekszym bledem i problemem jest to
ze nie umiesz pisac po polsku

naprawde jesli zalezy ci na tym zeby ktokolwiek cie zrozumial to cholera przyloz sie troche do tego zeby to co napiszesz mialo sens skladnie itp ortografie i interpunkcje mam w dupie
ale przynajmniej to co ja pisze mozna zrozumiec

Twoje teksty wygladaja jakby jakis maly afganczyk dorwal sie do translatora
jeden z miliona przykladow to twoj podpis
"automaty HFT składają w sekundy składają setki automatów HFT z różnych stron świata kolejno 100 zleceń"

Czytam od czasu do czasu to co piszesz z nieukrywanym dystansem ale w wielu momentach przypomina mi sie podstawowka
na zasadzie co podmiot liryczny mial na mysli

chcesz pisac - pisz nie bronie ci
ale jesli juz piszesz i sam stwierdzasz ze walczysz za nas wszytskich
to cholera napisz to przynajmniej po polsku

tyle
pozdrawiam
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

czwartek 21 mar 2013, 21:49

OK Dagu,wyjaśnię,chodzi mi w tym wątku tylko o to abyśmy mieli w jakieś równe szansę w starciu z największymi i najbogatszymi na świecie stosującymi HFT,
Tylko tyle i aż tyle.
Nie jestem doskonały,// jeżeli oczekujesz odemnie cudotwórstwa to mnie przeceniasz..//uczę się cały czas jak Wy ,powala mnie na kolana że doświadczeni traderzy też tego nie wiedzą...,a po rozmowie z ich głownymi informatykami platform...,sami przyznają że są jakieś możliwości /// o nakładkach na platformy nie wspominam.///okazuje się że są jakieś możliwości i sami to przyznają......,więc nie oczekuj odemnie że będę lepszy od nich..
Chcę zasygnalizować tym tematem tylko to ,że takie możliwości są /// bo są takie możliwości/// mnie chodzi o to że każda neutralizacja HFT w takiej czy innej formie jest dla nas szansą ,jeżeli ktoś ma lepsze pomysły to zapraszamy.
Myślisz że jest mi łatwo?.
Nie jest mi łatwo.Tym bardziej że miałem Koleżankę po anglistyce i też poległa /// ja nie znam języków///
Reasumując,widzę to tak że każdy coś wrzuci w temacie,i krok po kroku pomału będziemy się rozwijać z korzyścią dla nas wszystkich.

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

czwartek 21 mar 2013, 22:07

To akurat moj podpis... Co jakis czas wrzucam nowa tworczosc naszego idola w podpis, zawsze mi to humor poprawia. Kolejny kwiatek

",powala mnie na kolana że doświadczeni traderzy też tego nie wiedzą...,a po rozmowie z ich głownymi informatykami platform...,sami przyznają że są jakieś możliwości /// o nakładkach na platformy nie wspominam.///okazuje się że są jakieś możliwości i sami to przyznają......"

Dagu, widzisz - napisales ZZZ zeby pisal czytelnie, a on to odebral jako HFT. Czy to jest normalne?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 10:10

Udało mi się ustalić że są takie zlecenia na prawdziwe rynki,nazywają się Break aut broket.
Działa to na tej zasadzie że np. jest cena E/$ 1.3 my chcemy grać na długo ,ustawiamy np. 1.3001 i wpisujemy dowolny spred jaki nas interesuje // czy szerokość rynku w jakiej chcemy zbierać do naszego zlecenia oferty// np. wpisujemy spred// jaki nam odpowiada// np. 2 pipsy do 1.3003.
Działa to tak,że jeżeli zlecenia HFT przy cenie 1.3 robią numery gwałtowne ,to uaktywniają nam zlecenie przy 1.3001 następnie wszystko co jest na rynku dostępne dla nas po najlepszej cenie między 1.3001 do 1.3003 zbiera nasze zlecenie.
Niestety jest mała wada tego,musimy takie zlecenie ustawić minimum 1 tik // pips// od rynku.
Mam pytanie do Kolegów informatyków bankowych lub osób zorientowanych ,czy można znaleść takie platformy,lub kupić takie nakładki na platformy,lub można coś takiego napisać ,aby takie zlecenia składać bez musowego ustawiania 1 pipsa//tika// od rynku?,
np. jest cena 1.3,a my wpisujemy między 1.3 a 1.3003?
Jeżeli by coś takiego było to mamy problem z HFT rozwiązany i można będzie ten temat zamknąć.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek 22 mar 2013, 10:16 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 10:13

Do momentu aż nie wywalczę dla nas powyższych celów muszę jakoś to znieść...
!szok! cóż za heroizm będziemy ci pomniki budować...

Ale przedtem porozmawiaj jeszcze naczelnymi informatykami i poproś żeby ci wytłumaczyli co to jest ping - HFT ma ping poniżej 2ms. Rozumiem, że to złe moce i czarownicy z HFT nie dają ci zarobić, wszystkie twoje niepowodzenia to winna tych złych.

Hmmm zzz a gdyby tak jeszcze raz te wszystkie linki przepuścić przez translator 10 tys razy i mamy problem z HFT rozwiązany?
The Winner Takes It All

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 10:18

zzz pisze:Udało mi się ustalić że są takie zlecenia na prawdziwe rynki,nazywają się Break aut broket.
Działa to na tej zasadzie że np. jest cena E/$ 1.3 my chcemy grać na długo ,ustawiamy np. 1.3001 i wpisujemy dowolny spred jaki nas interesuje // czy szerokość rynku w jakiej chcemy zbierać do naszego zlecenia oferty// np. wpisujemy spred// jaki nam odpowiada// np. 2 pipsy do 1.3003.
Działa to tak,że jeżeli zlecenia HFT przy cenie 1.3 robią numery gwałtowne ,to uaktywniają nam zlecenie przy 1.3001 następnie wszystko co jest na rynku dostępne dla nas po najlepszej cenie między 1.3001 do 1.3003 zbiera nasze zlecenie.
Niestety jest mała wada tego,musimy takie zlecenie ustawić minimum 1 tik // pips// od rynku.
Mam pytanie do Kolegów informatyków bankowych lub osób zorientowanych ,czy można znaleść takie platformy,lub kupić takie nakładki na platformy,lub można coś takiego napisać ,aby takie zlecenia składać bez musowego ustawiania 1 pipsa//tika// od rynku?,
np. jest cena 1.3,a my wpisujemy między 1.3 a 1.3003?
Jeżeli by coś takiego było to mamy problem z HFT rozwiązany i można będzie ten temat zamknąć.

Pozdrawiam
wdfx,czyli co wnosisz w tym temacie?

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 10:19

no zalecam udać się do specjalisty, zamiast dywagować na tematy o których nie masz zielonego pojęcia...
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 10:23

A tak z innej beczki otwarcie pozycji to najmniejszy pryszcz, zastanawiałeś się co dalej zrobisz z tym HFT?

Zamiast nakładki Buttona trzeba pomyśleć o porządnym VPS'ie i kilku linijkach kodu, a to cię herosie przerasta.
The Winner Takes It All

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 10:32

wdfx pisze:A tak z innej beczki otwarcie pozycji to najmniejszy pryszcz, zastanawiałeś się co dalej zrobisz z tym HFT?
Nie,jeżeli jesteś dobry i zrobisz dobrą analizę,to niestety jest to największy pryszcz,ponieważ zawsze możesz potem nie czekać do końca trendu i zamknąć wcześniej ,wtedy nie ma problemu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 10:39

To powiedz mi ile zajmuje wysmażenie dobrej analizy? Żeby tempo zmian i kierunek był kontynuowany.

Rozumiem, ze jesteś herosem ale nie jestem pewny czy nie obarczasz się zbyt wieloma problemami tego świata. Obiecałes naprawić aliora, ba wyreperować cały system bankowy i wiele innych rzeczy, lecz drogi Don Kichotcie do tej pory nic z tego nie wyszło. Bankierzy dalej kradną a fx to szulernia.

PS po latach zzz odkrył tajemnicę sukcesu - jeżeli jesteś dobry i zrobisz dobrą analizę, stawiasz zlecenie oczekujące i to wszystko :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek 22 mar 2013, 11:03 przez wdfx, łącznie zmieniany 1 raz.
The Winner Takes It All

no avatar
zzzzz
Posty: 1
Rejestracja: piątek 22 mar 2013, 10:58

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 11:01

Dlaczego moje konto zzzz zostalo zbanowane ? /// jaki punk regulaminu zlamalo ? ///
A gdyby tak /// rozwazam teoretycznie /// przeanalizowac droge hft i wpiac sie przed nich /// bedziemy mieli lepszy ping i nasze zlecenia wejda szybcie/// czy da sie zrobic taka nakladke ? ////

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 11:14

Teoretycznie na piechotę z TGV nie wygrasz.
The Winner Takes It All

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 11:34

zzzzz pisze:Dlaczego moje konto zzzz zostalo zbanowane ? /// jaki punk regulaminu zlamalo ? ///
A gdyby tak /// rozwazam teoretycznie /// przeanalizowac droge hft i wpiac sie przed nich /// bedziemy mieli lepszy ping i nasze zlecenia wejda szybcie/// czy da sie zrobic taka nakladke ? ////
Bo to było Multi-Konto

ZZZZZ też jest multikontem do innego Konta i Dostaje BANA

Pozdrawiam
Wojtek

no avatar
zyzyzy
Posty: 22
Rejestracja: piątek 22 mar 2013, 12:34

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 22 mar 2013, 12:36

Panie Wojtek, moje konto zzzz bylo moim pierwszym kontem. Wiec albo odbanuj Pan tamte /// albo zostaw te.

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

sobota 23 mar 2013, 11:26

wdfx pisze:Teoretycznie na piechotę z TGV nie wygrasz.
Wydaje mi się że jest szansa wygrać i dlatego ten temat ruszyłem,nie wiem czy czytałeś co napisałem wcześniej,udało mi się raz załapać na taką sytuację,była ostra jazda widziałem ją na podglądzie Routersie,jednocześnie w tym samym momencie składałem zlecenie na Dukasie, dwa razy mi odrzuciło,za trzecim razem weszło mimo że że na międzybanku dalej była jazda i cuda się działy.Wnioskuję z tego że to co piszę może mieć sens,a nawet jeżeli okaże// jeżeli to jakiś fachowiec oceni // że nie ma sensu to i tak będziemy wygrani ponieważ nie grozi nam większy poślizg niż wpiszemy w tym zleceniu Break aut broket lub podobnym zleceniu oddającemu sens tego o czym piszę.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości