Umowa na prowadzenie rachunku

ODPOWIEDZ
no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Umowa na prowadzenie rachunku

poniedziałek 22 paź 2012, 10:32

Hej,

Natchniony przez temat: http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?p=6650#p6650, chwyciły mnie pewne wątpliwości. A mianowicie kwestia posiadania pisemnej umowy z brokerem w sprawie prowadzenia rachunku. Posiadam konto realne u (nienajgorszego w sumie) broka zagranicznego z krajowym supportem i jakoś nie przypominam sobie, abym dostał do podpisania jakikolwiek papier. Czy to normalne i czy Wy też tak macie ? Jak to w końcu powinno być i jak jest ?
Dodam, że jak na razie nie czuję się oszukiwany przez broka i jak na razie wszystko jest z nim OK, tak tylko pytam.
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Umowa na prowadzenie rachunku

poniedziałek 22 paź 2012, 15:38

Witam

Na pewno w trakcie zakładania konta zatwierdziłeś i regulamin i umowę. Powinni żądać wydrukowania i podpisania i wysłania im co najmniej skanu podpisanego umowy i regulaminu, a TY powinieneś przechowywać kopię, bu można porównać.

Jak nie masz to na WWW może być nowa wersja umowy, czy regulaminu inna od tej jaką zatwierdziłeś - przynajmniej w teorii.

Pozdrawiam
Wojtek

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Umowa na prowadzenie rachunku

wtorek 23 paź 2012, 06:57

wojtek_ea pisze: Na pewno w trakcie zakładania konta zatwierdziłeś i regulamin i umowę.
To prawda, tak było :-)
wojtek_ea pisze:Powinni żądać wydrukowania i podpisania i wysłania im co najmniej skanu podpisanego umowy i regulaminu...
Żadnej korespondencji papierowej nie prowadziłem. Skanowałem jedynie DO i PJ.
wojtek_ea pisze: Jak nie masz to na WWW może być nowa wersja umowy, czy regulaminu inna od tej jaką zatwierdziłeś - przynajmniej w teorii.
Zgadza się, chociaż tym to bym się bardzo nie przejmował, bo w końcu to i tak obowiązuje aktualny (najnowszy) regulamin. Wszędzie chyba tak jest. Przez ten czas były owszem poprawki i zmiany i jestem o tych zmianach na bieżąco informowany.

Chyba sporo osób na forum demuje ;-)
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości