Realizacja zleceń, matching, etc.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Realizacja zleceń, matching, etc.

wtorek 17 wrz 2013, 07:37

Kabelek - zaczeła się jazda pod raport PKB o 10:30...

Ktoś bawił się kiedyś w łapanie szpilek newsowych?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 07:43

alx pisze:Kabelek - zaczeła się jazda pod raport PKB o 10:30...

Ktoś bawił się kiedyś w łapanie szpilek newsowych?

Ja swojego czasu skalpując bawiłem się tylko w troszkę nietypowy sposób. Stawiałem zlecenie buy/sell stop w takiej szpilce - czyli mamy zjazd w dół, stawiałem buy stopy z małymi SL w szpili i jeśli był podjazd nagły do góry zlecenia się realizowały.

Teoria :wink: mówi, żeby na każdą pierwszą reakcję na newsa grać przeciwnie. Problem jak zawsze jest w dobraniu ryzyka.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 08:04

Ja grałem kiedyś buy/sell limit OCO 15 pips od ostatniej ceny przed raportem, łapiąc po kilkanaście, a jak się udało kilkadziesiąt pip.. Całkiem dobrze to szło. Tak dobrze, że aż broker zablokował mi konto :bigsmile:
Ale uwaga - to działa na Maket Makerach. Na prawdziwym ECN nie ma sensu - zlecenia będą zrealizowane zbyt daleko bo na rynku międzybankowym zwyczajnie nie będzie w tym momencie płynności.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 09:16

alx pisze:Ja grałem kiedyś buy/sell limit OCO 15 pips od ostatniej ceny przed raportem, łapiąc po kilkanaście, a jak się udało kilkadziesiąt pip.. Całkiem dobrze to szło. Tak dobrze, że aż broker zablokował mi konto :bigsmile:
Ale uwaga - to działa na Maket Makerach. Na prawdziwym ECN nie ma sensu - zlecenia będą zrealizowane zbyt daleko bo na rynku międzybankowym zwyczajnie nie będzie w tym momencie płynności.

Niestety nie poszaleje się.

Ja zawsze myślałem jakby to było dostać się wyżej - do dużych brokerów typu EBS, TR i spróbować tam takich zagrywek. Czy poślizgi byłyby mniejsze czy wręcz przeciwnie niż u brokerów STP/ECN.

Są osoby grające dalej na danych i jeśli poślizgi są w okolicach 5pips to zarabiają i to całkiem nieźle.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 10:04

Akhh pisze: Ja zawsze myślałem jakby to było dostać się wyżej - do dużych brokerów typu EBS, TR i spróbować tam takich zagrywek. Czy poślizgi byłyby mniejsze czy wręcz przeciwnie niż u brokerów STP/ECN.
To nie działa. Z banalnie prostego powodu: tuż przed samym raportem każdy kto może daje długą z rynku - płynność znika w oka mgnieniu. A gdy zaczyna się jazda oferty pojawiają się i błyskawicznie znikają w takim tempie i z takim rozrzutem, że to nie ma sensu. Nie wspominając już o tym, że musiałbyś mieć kilka/kilkanaście baniek żeby móc w ogóle wziąć jakąś ofertę.

Co innego Market Maker - on ma sztywne widełki i spore opóźnienie i dlatego to się udaje, a właściwie udawało bo teraz praktycznie wszyscy się odpowiednio zabezpieczyli: jedni w ogóle nie pozwalają, inni mocno opóźniają realizację zleceń, jeszcze inni robią widełki np 30 pips. Inaczej dokładali do tego z własnej kieszeni, a tego żaden broker nie będzie tolerował.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 10:06

alx pisze:
Akhh pisze: Ja zawsze myślałem jakby to było dostać się wyżej - do dużych brokerów typu EBS, TR i spróbować tam takich zagrywek. Czy poślizgi byłyby mniejsze czy wręcz przeciwnie niż u brokerów STP/ECN.
To nie działa. Z banalnie prostego powodu: tuż przed samym raportem każdy kto może daje długą z rynku. A gdy zaczyna się jazda oferty pojawiają się i błyskawicznie znikają w takim tempie i z takim rozrzutem, że to nie ma sensu. Nie wspominając już o tym, że musiałbyś mieć kilka/kilkanaście baniek żeby móc w ogóle wziąć jakąś ofertę.

Co innego Market Maker - on ma sztywne widełki i spore opóźnienie i dlatego to się udaje, a właściwie udawało bo teraz praktycznie wszyscy się odpowiednio zabezpieczyli: jedni w ogóle nie pozwalają, inni mocno opóźniają realizację zleceń, jeszcze inni robią widełki np 30 pips. Inaczej dokładali do tego z własnej kieszeni, a tego żaden broker nie będzie tolerował.
Czyli generalnie gra na dane w postaci automatycznej buy/sell stop w ogóle nie ma racjonalnych przesłanek i nawet u dużego brokera nie wepchniesz się ze zleceniem tych 1-3mln na rynek?

Skąd na STP/ECN bierze się realizacja zleceń z poślizgami czasami bardzo małymi - czasami większymi lub bardzo dużymi. Przecież gdzieś druga strona musi się znaleźć.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 11:26

Akhh pisze: Czyli generalnie gra na dane w postaci automatycznej buy/sell stop w ogóle nie ma racjonalnych przesłanek i nawet u dużego brokera nie wepchniesz się ze zleceniem tych 1-3mln na rynek?
Chodziło mi o to, że mając bezpośredni dostęp do rynku międzybankowego jesteś też postawiony przed ofertami liczonymi w milionach. Żeby móc je ugryżć musisz skądś mieć na to pieniądze. Jeżeli jest jakiś broker który da Ci lewar to nie ma sprawy. Ale nadal mowa jest o dziesiątkach lotów na transakcje.
Akhh pisze:Skąd na STP/ECN bierze się realizacja zleceń z poślizgami czasami bardzo małymi - czasami większymi lub bardzo dużymi. Przecież gdzieś druga strona musi się znaleźć.
Właśnie dlatego. ECN/STP przekazuje Ci rynek taki jaki on w danej chwili jest (w dużym uproszczeniu bo daje Ci najbliższe oferty kup/sprzedaj zamiast całej książki i nie możesz np. zawrzeć transakcji w wybranym partnerem). A raczej był bo to chwilę trwa. Nawet jeżeli odpowiadasz na ofertę zleceniem rynkowym nie ma żadnej gwarancji, że jak ona dotrze na rynek międzybankowy to ta pierwotna oferta nadal tam będzie. Ba, w takiej sytuacji jest wręcz gwarancja, że jej już tam już nie ma. EDIT: Do tego dochodzi jeszcze agregacja zleceń od detalistów... długa jest droga z Twojego komputera tam gdzie naprawdę są zawierane transakcje.
Dając zlecenie stop/limit to Ty robisz ofertę która trafia na rynek międzybankowy. Ale w sytuacji gdy rynek lata jak szalony przy niskiej płynności trudno się się spodziewać dobrej realizacji zwłaszcza, że zazwyczaj cena jaką oferujesz jest albo właśnie tą której już nikt nie chce dać bo inaczej straci, albo przepłacasz w zależności od tego gdzie się w danym momencie znajdzie w stosunku do rynku :wink:

Prawdę mówiąc to zaczyna się robić nieco za duże jak na to miejsce. I trochę nie na temat. Może przenieść te posty do Pogaduch?
Ostatnio zmieniony wtorek 17 wrz 2013, 11:31 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 12:35

alx pisze:
Akhh pisze: Czyli generalnie gra na dane w postaci automatycznej buy/sell stop w ogóle nie ma racjonalnych przesłanek i nawet u dużego brokera nie wepchniesz się ze zleceniem tych 1-3mln na rynek?
Chodziło mi o to, że mając bezpośredni dostęp do rynku międzybankowego jesteś też postawiony przed ofertami liczonymi w milionach. Żeby móc je ugryżć musisz skądś mieć na to pieniądze. Jeżeli jest jakiś broker który da Ci lewar to nie ma sprawy. Ale nadal mowa jest o dziesiątkach lotów na transakcje.
Akhh pisze:Skąd na STP/ECN bierze się realizacja zleceń z poślizgami czasami bardzo małymi - czasami większymi lub bardzo dużymi. Przecież gdzieś druga strona musi się znaleźć.
Właśnie dlatego. ECN/STP przekazuje Ci rynek taki jaki on w danej chwili jest (w dużym uproszczeniu bo daje Ci najbliższe oferty kup/sprzedaj zamiast całej książki i nie możesz np. zawrzeć transakcji w wybranym partnerem). A raczej był bo to chwilę trwa. Nawet jeżeli odpowiadasz na ofertę zleceniem rynkowym nie ma żadnej gwarancji, że jak ona dotrze na rynek międzybankowy to ta pierwotna oferta nadal tam będzie. Ba, w takiej sytuacji jest wręcz gwarancja, że jej już tam już nie ma. EDIT: Do tego dochodzi jeszcze agregacja zleceń od detalistów... długa jest droga z Twojego komputera tam gdzie naprawdę są zawierane transakcje.
Dając zlecenie stop/limit to Ty robisz ofertę która trafia na rynek międzybankowy. Ale w sytuacji gdy rynek lata jak szalony przy niskiej płynności trudno się się spodziewać dobrej realizacji zwłaszcza, że zazwyczaj cena jaką oferujesz jest albo właśnie tą której już nikt nie chce dać bo inaczej straci, albo przepłacasz w zależności od tego gdzie się w danym momencie znajdzie w stosunku do rynku :wink:

Prawdę mówiąc to zaczyna się robić nieco za duże jak na to miejsce. I trochę nie na temat. Może przenieść te posty do Pogaduch?
Gubię się z tymi Waszymi przenosinami. Może rzeczywiście jakiś osobny temat.

Wracając do tematu. W takim EBS zlecenia jednak są chyba realizowane inaczej niż na rynku międzybankowym, o którym piszesz że mają miejsce jakby realne wymiany między dwoma podmiotami (brak pośrednika). A tutaj broker jednak pośrednikiem jest.

Dodatkowo modny robi się temat relationship trading (swoją drogą za cholerę nie wiem jak to tłumaczyć), czyli jeśli to dobrze rozumiem jest to dopasowanie realizacji zleceń, oferty, LP pod danego klienta.

Czyli teoretycznie możliwe byłoby stworzenie takiej oferty przez jednego z większych (EBS, RT, FXall) żeby można było grać np. na danych.
Nawet inaczej mi osobiście do skalpowania w zupełności wystarczyłaby realizacja zleceń do 1pipsa poślizgu średnio w trakcie normalnych warunków rynkowych, ale przy przebijaniu ekstremów.

Czy to jest możliwe idąc wyżej. Bo informacje, które zbieram są często sprzeczne - a najśmieszniejszą rzeczą jest, że obserwując kwotowania u tych podmiotów (które mają obrót większy niż pierwsza 50 brokerów dla detalu w sumie) spready wyższe niż u tych małych brokerów.
I tu już w ogóle głupieję - jednocześnie ciesząc się, że przeszedłem słuszną drogę od skalpingu do gry na dłuższy termin.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 13:02

EBS, Reuters, Currenex - to są tylko tablice ofert, sieci gdzie zawierane są transakcje. To nie są brokerzy.
Rynek międzybankowy to jest miejsce gdzie zawierane są transakcje pomiędzy bankami przy pomocy wszelkich dostępnych sieci, a nawet poza nimi bo i klasycznie przez telefon dealer do dealera. Tak działa OTC.
Ale tam są de facto zawierane wszystkie transakcje (no może oprócz tego co robią Market Makerzy na swoich podwórkach) bo wszystko i tak przechodzi przez te banki.
Natomiast to co te banki oferują z tego rynku swoim klientom to już nieco inna sprawa.

Nie da się zrobić płynnej oferty mając dostęp nawet do wszystkich nawet sieci w trakcie newsów bo jeszcze raz: każdy zwija się tuż przed i większość nie wychyla dopóki nie minie pierwsze kilkanaście sekund. A reszta to harcownicy, głównie automaty.

Co do widełek to zależy co do czego porównujesz. Nie da się np. porównać ECN/STP do Market Makera. Poza tym jest jest ostra konkurencja więc może być i tak, że mniejszy chce skusić detalistów mniejszymi widełkami. Ale mniejszy broker to też często niższa jakość, gorsza płynność.. nie każdy da się skusić.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 14:31

alx pisze:Ja grałem kiedyś buy/sell limit OCO 15 pips od ostatniej ceny przed raportem, łapiąc po kilkanaście, a jak się udało kilkadziesiąt pip.. Całkiem dobrze to szło. Tak dobrze, że aż broker zablokował mi konto :bigsmile:
Ale uwaga - to działa na Maket Makerach. Na prawdziwym ECN nie ma sensu - zlecenia będą zrealizowane zbyt daleko bo na rynku międzybankowym zwyczajnie nie będzie w tym momencie płynności.
Z jakiej racji zablokował Ci konto !?
Czy mam rozumieć, iż zarabianie na FOREX jest nielegalne/karane przez brokerów?

Takie coś ma sens (Kabel), spróbuj na FxPro, tam możesz sobie ustawić max. odchylenie rozbieżności realizacji ceny od zlecenia, jak będzie zbyt duże to się nie zrealizuje - nic nie ryzykujesz.
Ostrożne te ust. na 15pip, ja bym dawał po oporem/wsparciem 30pipsów i S/L 1-2 pipsa.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 14:34

Oczywiście, że u Market Makerów możesz mieć problem w zależności od tego jak grasz. Nawet jeśli nie grasz na dane, ale zarabiasz to jesteś dla nich problemem i będą wszelkimi środkami chcieli Cię wyeliminować. Są oczywiście chlubne wyjątki, ale nie jest ich wiele.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 14:39

Akhh pisze:Oczywiście, że u Market Makerów możesz mieć problem w zależności od tego jak grasz. Nawet jeśli nie grasz na dane, ale zarabiasz to jesteś dla nich problemem i będą wszelkimi środkami chcieli Cię wyeliminować. Są oczywiście chlubne wyjątki, ale nie jest ich wiele.
Kontrowersyjna wypowiedź, a więc mówisz, iż są działalności przestępcze, które działają zupełnie legalnie?
Do tego obracasz się w tym środowisku i reklamujesz ich i zdobywasz dla nich klientów?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16-22 września

wtorek 17 wrz 2013, 14:43

Neo pisze:
Akhh pisze:Oczywiście, że u Market Makerów możesz mieć problem w zależności od tego jak grasz. Nawet jeśli nie grasz na dane, ale zarabiasz to jesteś dla nich problemem i będą wszelkimi środkami chcieli Cię wyeliminować. Są oczywiście chlubne wyjątki, ale nie jest ich wiele.
Kontrowersyjna wypowiedź, a więc mówisz, iż są działalności przestępcze, które działają zupełnie legalnie?
Do tego obracasz się w tym środowisku i reklamujesz ich i zdobywasz dla nich klientów?

Nie mam w ofercie praktycznie w ogóle brokerów MM. Jedynym jest BOSSA, która jest uznaną marką w Polsce i ma znakomite szkolenia.

Brokerzy MM mają swoje sposoby na takie działania. I nie ma w tym nic przestępczego - przykład to Oanda - broker regulowany w USA, który różne numery wycinał ludziom zarabiającym u niego.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Realizacja zleceń, matching, etc.

wtorek 17 wrz 2013, 15:40

Market Maker z racji swojego szczególnego sposobu funkcjonowania jest postawiony w kontrowersyjnej pozycji.
Z jednej strony ma ograniczenia, z drugiej pokusy, a z trzeciej wyjątkowe możliwości... Różnie więc bywa.
Jest dużo bardzo porządnych Market Makerów, sam korzystam z usług takiego jednego i sobie chwalę mimo że mam też konta ECN.
Ale zdarzają się też ściemniacze, a wręcz i tacy których po angielsku określa się jako bucketshop.

Zazwyczaj też najgłośniej jest o złych, a nie dobrych wiec wystarczy kilku którym udowodniono machlojki żeby psuć imię całej branży.
A niestety tacy się zdarzali i nadal zdarzają. I będą zdarzać bo jeszcze raz: Market Maker ma wyjątkowe możliwości zarabiania na swoich klientach poprzez stosowanie niedozwolonych sztuczek. Inni brokerzy nie bo nie mają z nich żadnych korzyści. Gdyby mieli, usłyszelibyśmy i o nich. Smutne to ale niestety taka jest natura ludzka: większość uczciwie idzie przez życie ale niektórzy nie mają skrupułów żeby na skróty po trupach.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Realizacja zleceń, matching, etc.

piątek 20 wrz 2013, 07:56

Neo pisze:
Akhh pisze:Oczywiście, że u Market Makerów możesz mieć problem w zależności od tego jak grasz. Nawet jeśli nie grasz na dane, ale zarabiasz to jesteś dla nich problemem i będą wszelkimi środkami chcieli Cię wyeliminować. Są oczywiście chlubne wyjątki, ale nie jest ich wiele.
Kontrowersyjna wypowiedź, a więc mówisz, iż są działalności przestępcze, które działają zupełnie legalnie?
Do tego obracasz się w tym środowisku i reklamujesz ich i zdobywasz dla nich klientów?
Jak najbardziej legalne bo w umowie zgadzasz się praktycznie na wszystko.
A problemy przy grze na danych są dlatego ze chcieliby "zjeść bułkę i mieć bułkę".


Raczej nie ma sensu taka walka z brokerem. Do handlu zmiennością opracowane są strategie opcyjne gdzie nie ma ryzyka płynności.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
reptile
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 20:02
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Realizacja zleceń, matching, etc.

wtorek 01 paź 2013, 23:56

Ciekawa teoria z tą płynnością.. tylko, że jest druga strona.. grania kontry do TP ;]
http://forex-nawigator.biz/forum/hft-ha ... ml#p618490

Dobra.. przerobiłiem sobie kilka mostków, pluginów etc.. z dsotepnych ofert.. maja one tyle wspolnego z stp ecn co kura z orłem hehe
Taka opcja jest.. ale potencjalny klient jej nie realizuje z racji niskich depozytow i nie podpisywania stosownych umow. Przez to broker ma i jest STP ECN ale nie caly czas...
Czy nie dziwi was fakt iż mówi się o ECN jako anonimowym a z drugiej strony na Integralu, CNX strony są rozpoznawalne? Macie mętlik w głowie dzieki MM.. bo zapomina się i odsuwa temat DMA.
Nie pamietam ktory to broker nazwal mt4 terminal DMA-trader.exe aaaa.. xtb nazwało FIXtrader!
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Realizacja zleceń, matching, etc.

środa 02 paź 2013, 11:42

Tutaj na temat matchingu wypowiedział sie przedstawiciel DM BZWBK:

http://forex-nawigator.biz/forum/dm-bzw ... ng#p589422

Awatar użytkownika
reptile
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 20:02
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 16-22 września

środa 02 paź 2013, 13:39

Akhh pisze:Dodatkowo modny robi się temat relationship trading (swoją drogą za cholerę nie wiem jak to tłumaczyć), czyli jeśli to dobrze rozumiem jest to dopasowanie realizacji zleceń, oferty, LP pod danego klienta.
To jest niejako RFQ.
Z czego ma wynikać moda? Zapytaj o cene u mt4?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

no avatar
zzz

Re: Realizacja zleceń, matching, etc.

poniedziałek 07 paź 2013, 11:45

reptile pisze:Ciekawa teoria z tą płynnością.. tylko, że jest druga strona.. grania kontry do TP ;]
http://forex-nawigator.biz/forum/hft-ha ... ml#p618490

Dobra.. przerobiłiem sobie kilka mostków, pluginów etc.. z dsotepnych ofert.. maja one tyle wspolnego z stp ecn co kura z orłem hehe
Taka opcja jest.. ale potencjalny klient jej nie realizuje z racji niskich depozytow i nie podpisywania stosownych umow. Przez to broker ma i jest STP ECN ale nie caly czas...
Czy nie dziwi was fakt iż mówi się o ECN jako anonimowym a z drugiej strony na Integralu, CNX strony są rozpoznawalne? Macie mętlik w głowie dzieki MM.. bo zapomina się i odsuwa temat DMA.
Nie pamietam ktory to broker nazwal mt4 terminal DMA-trader.exe aaaa.. xtb nazwało FIXtrader!
Tak reptile,zwróćcie jednak uwagę na coś innego.
Na rynku regulowanym // bez pośrednictwa buticów// np. CME można każdą sytuację odtworzyć do do jednej milisekundy,jaki był arkusz zleceń,jaka płynność na danej milisekundzie była ,jaki spred,jajkie i kto złożył zlecenia itp.
Pytanie,dlaczego na ECN gdzie niby zlecenia wrzucamy na rynek,przed złożeniem zlecenia jest informacja cytuję , przy zleceniu rynkowym cena będzie kwotowana przez dilera,czyli praktyczne nie wiemy nic,jaka była płynność,jaki spred,które banki w danej milisekundzie kwotowały,kiedy nasze zlecenie dotrze na rynek,nic nie wiemy,a diler się zawsze wytłumaczy...
Oczywiście ,mimo tego ECN i tak jest lepszy niż MM ponieważ mogą być poślizgi,lecz nie blokuje nas rekwotowaniami.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Realizacja zleceń, matching, etc.

poniedziałek 07 paź 2013, 11:51

Wiadomo kto. ECN nie jest w żadnym wypadku anonimowy. Tylko ta informacja nie musi trafiać do klienta końcowego, bo nikt nie ma w tym interesu.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości