Ichimoku - sygnały i współczynniki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:02

Może czasem już taki temat był, ale myślę że warto na ten temat podyskutować.
Standardowe współczynniki w MT4 to jak wiadomo historyczne (6,26,52), wynikające z uwarunkowań giełd azjatyckich w połowie XX wieku (handel 6 dni w tygodniu) i TF na jakim ćwiczył technikę Hosoda (D1). W literaturze, szczególnie polskojęzycznej, często spotyka się zestaw (7,28,119) sprawdzony podobno na historii, ale szczegółów na jakich walorach i TF nie znam. Często dobór współczynników nie ma dużego znaczenia dla wyglądu poszczególnych linii i kumo, ale to oczywiście zależy od tego, jak kształtowała się cena, u jakiego brokera jest rachunek (kwestia świec niedzielnych), itp. Ja używam zwykle na H1 (8,24,120), na H4 (6,30,132) a na D1 (5,26,156). Wartości te w oczywisty sposób można odnieść do poszczególnych okresów. Może to robienie habilitacji, ale co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:07

Zwykle ustawienia wskaźnika to po prostu spowalnianie bądź przyspieszanie. Kluczowa kwestia to to czy linie są respektowane. Jeśli tak to znaczy, że ustawienia są dobre.

Ja już tak miałem, że grając zyskowną strategią zacząłem się doktoryzować i kombinować. Doprowadziło to do strat i porzucenia strategii (chociaż coś tam zawsze w głowie zostaje).

Nie ma wątpliwości, że ustawienia oryginalne są bardzo szybkie i przy grze na niskich TF dawać będą wiele fałszywych wskazań.

Moje zdanie jest takie, że im bardziej w dół - czyli niższy TF - tym bardziej powinno się te ustawienia spowalniać i tym mniej sygnałów powinny dawać.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:18

Moje zestawy ten warunek spełniają, przynajmniej w zakresie tenkan: H1 - 8, H4 - 6, D1 - 5. Może i są szybkie, szczególnie na H4 i D1, ale w ostatnim czasie rynek jest tak zmienny, że o wolniejszych trzeba chyba zapomnieć. Co do pozostałych, to większą uwagę położyłem na liczbę świec w poszczególnych okresach. W każdym razie testy mocno wskazane, nie mam jeszcze zbyt dużo wejść w oparciu o sygnały ichi.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:33

Co do sygnałów, to za przykład może tu służyć sytuacja na H4 AUDUSD - z moich ustawień wynika, że na buy jest już dużo za późno, a z pięknego gartley'a wynika, że mimo ładnie położonych linii tenkan, kijun i senkou A raczej trzeba się szykować do sell. Obrazek dam po południu, bo coś nie chce mi z tego komputera wysyłać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:34

Jednak poszedł !smail!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:37

Kluczowa jest grubość chmury bo cienka chmura daje ogromną ilość sygnałów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:41

kuarek pisze:Może czasem już taki temat był, ale myślę że warto na ten temat podyskutować.
Standardowe współczynniki w MT4 to jak wiadomo historyczne (6,26,52), wynikające z uwarunkowań giełd azjatyckich w połowie XX wieku (handel 6 dni w tygodniu) i TF na jakim ćwiczył technikę Hosoda (D1). W literaturze, szczególnie polskojęzycznej, często spotyka się zestaw (7,28,119) sprawdzony podobno na historii, ale szczegółów na jakich walorach i TF nie znam. Często dobór współczynników nie ma dużego znaczenia dla wyglądu poszczególnych linii i kumo, ale to oczywiście zależy od tego, jak kształtowała się cena, u jakiego brokera jest rachunek (kwestia świec niedzielnych), itp. Ja używam zwykle na H1 (8,24,120), na H4 (6,30,132) a na D1 (5,26,156). Wartości te w oczywisty sposób można odnieść do poszczególnych okresów. Może to robienie habilitacji, ale co o tym myślicie?
6 =dni w tygodniu handlu
26 =średnio dni w miesiacu handlu
52 =tygodnie w roku
To sa źródła parametrów, bo tak funkcjonowały giełdy. W obecnej chwili te wartości przekładają się na

5
22 (w zasadzie 21,5)
52 bez zmian

Są szkoły które przyjmują te drugie wartości. Nalezy pamiętać, że wskaźnik był tworzony dla rynku akcji i w zasadzie dla zmian dziennych.
Dodam, ze z tego wskaźnika jest stworzony inny pochodny nazwany IchiSuma, który w połączeniu ze źródłem, poprawiał rozpoznanie rynku. Polecam wygooglać.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:45

Charakterystyka rynku akcji jest jednak inna i trzeba brać to pod uwagę. Takie rynki charakteryzują się dłuższymi i bardziej stabilnymi trendami i cyklicznością. Stąd można sobie grać na dziennych świecach przy takich ustawieniach. Charakterystyka FX jest inna - stąd trzeba jednak wszystko dopasować do tej charakterystyki.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 08:58

Akhh pisze:Charakterystyka rynku akcji jest jednak inna i trzeba brać to pod uwagę. Takie rynki charakteryzują się dłuższymi i bardziej stabilnymi trendami i cyklicznością. Stąd można sobie grać na dziennych świecach przy takich ustawieniach. Charakterystyka FX jest inna - stąd trzeba jednak wszystko dopasować do tej charakterystyki.
To znaczy jak dostosować? Jakieś propozycje interpolacji wielomianowej?
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 09:53

Sory, pamięc nie ta już. Liczny pochodzą trochę inaczej
9 – tj. półtora tygodnia – liczbie tej Japończycy przypisują szczególne znaczenie. W czasach kiedy obrót na sesji miał miejsce także w soboty – liczba 9 odpowiadała dokładnie pojęciu półtora tygodnia tj. 9 sesjom (dzisiaj 7,5)
• 26 –średnia liczba sesji w miesiącu – także w ujęciu 6 sesji tygodniowo (dzisiaj 22)
• 52 -średnia liczba sesji w dwu miesiącach – pełniąca doniosła rolędla japońskiego cyklu w biznesie -
analogicznie dla przypadku 6 sesji tygodniowo (dzisiaj 44)

czyli 9,26,52 dawniej
7,22,44 dzisiaj
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

środa 09 paź 2013, 09:57

Na akcjach takie ustawienia są stosowane? Brzmi to wszystko logicznie - pytanie jak działa. Obserwowałem akcje, ale z wolnymi ustawieniami. Jak będę miał troszkę więcej czasu również przyjrzę się im na ustawieniach dostosowanych do D1.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

czwartek 10 paź 2013, 09:13

Na fx na D1 używam:
5 - wydaje mi się, że liczba dni w tygodniu jest bardziej istotna niż 1,5 tygodnia, poza tym rynki ostatnio mocno przyspieszyły,
26 - tyle świeczek mam średnio w miesiącu uwzględniając świece niedzielne, na indeksach i surowcach ustawiam 22,
156 - z moich obserwacji wynika, że pół roku jest ważnym okresem, ewentualnie kwartał, czyli 78 - 2 miesiące wydaje mi się być "ni z gruchy, ni z pietruchy", dla indeksów i surowców analogicznie, czyli 132 (66).
Natomiast najistotniejszym TF wydaje mi się jednak H4, jako kompromis między ważnością sygnałów a wielkością pozycji i czasem, gdyż wyższe okresy to już dla mnie wieki całe. Tutaj więc zestawy - fx (6,31,130), indeksy i surowce (6,30,126) ze względu także na świece niedzielne:
6 - liczba H4 na dobę,
31 (30) - liczba h4 przez tydzień (5 dni),
130 (126) - średnia liczba świeczek w miesiącu.
Dla świętego spokoju chyba można używać (6,30,128) zwykle nie wpływa to za bardzo na sygnały.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

czwartek 10 paź 2013, 09:36

Dla ilustracji - ładnie to wygląda aktualnie na złocie. H1 (8,24,120) H4 (6,30,128), D1 (5,22,66).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

czwartek 10 paź 2013, 09:40

Wygląda bardzo interesująco. Martwić może bliskie wsparcie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Ichimoku - sygnały i współczynniki

czwartek 10 paź 2013, 09:53

Wsparcia i opory są po to, żeby je łamać, szczególnie opory ;). Pozycja już zabezpieczona.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości