Haki Rossa

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Haki Rossa

piątek 14 sie 2015, 17:53

Część,

Czy trajduje ktoś Hakami Rossa? Jeśli tak to na czym i jak wyniki? Ostatnio studiuje te haki i wyglądają obiecująco. To co gość opisuję w książce ma sens.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Haki Rossa

piątek 14 sie 2015, 19:02

Daj więcej informacji. Nie wszyscy wiedzą o co chodzi ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haki Rossa

piątek 14 sie 2015, 20:31

Dużo teorii wygląda na początku obiecująco. A później przychodzi pierwsza większa wtopa, i większość ludzi się wycofuje, szuka czegoś nowego co znowu wygląda "obiecująco" i często się kręcą całymi latami "jak dziki w przeręblu". Jak ktoś nigdy nie widział dzika w przeręblu, mogę potwierdzić że jest to widok dość zabawny.

Nie mówię że jest tak w tym wypadku.

Każda koncepcja ma swoje wady i zalety, tyle że oczywiście na początku ich nie widać. Ale problemem nie są wady takiej czy innej koncepcji, ale umiejętność ich zaakceptowania oraz tworzenia swoich własnych udoskonaleń. Tak naprawdę, każda koncepcja to jest mniejsze lub większe prawdopodobieństwo, jakaś tam częstotliwość, i co szczególnie istotne, jakaś tam żywotność, czyli jak szybko dana strategia przestanie być aktualna, i przestanie się sprawdzać. I w sumie tyle.

Moim zdaniem, trudno oceniać czy dana teoria jest lepsza niż inna. Są tylko lepsi lub gorsi gracze, a większość i tak zawsze przegra bo nie myśli i/lub nie potrafi opanować emocji. Giełda jest znacznie prostsza niż się może wydawać.

Taki wywód.:)
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Haki Rossa

sobota 15 sie 2015, 09:31

Zgadzam się. Każdy trader powinien znaleźć odpowiedni dla siebie system i dostosować interwał czasowy do swojego charakteru. Haki Rossa to małe korekty, który mają od jednej do trzech świec. Warunkiem powstania haka to teoria trendu według Rossa, formacja 1-2-3. Haki są filtrowane. Ważnymi są ceny otwarcia i zamknięcia pod czas formacji haka inaczej będzie on anulowany. Ross podobnie wyszkolił setki studentów którzy osiągali ponadprzeciętne stopy zwrotu. Ross tłumaczy, że są cykle rynkowe i raz haki działają bardzo dobrze raz gorzej. Założeniem systemu to maksymalna minimalizacja strat (8 na 10 pozycji zamyka się na 0). Jeśli ktoś ma system którego skuteczność jest ok 50-55% i stosunek RR 2:1 to myślę że stosowanie takiego systemu jest świetnym rozwiązaniem na maksymalizacje zysków. W takiej sytuacji teoretycznie nie powinno być psychicznego konfliktu przez bardzo niską skuteczność zajęcia udanej pozycji. ;)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haki Rossa

sobota 15 sie 2015, 10:17

Nazare931 pisze: Jeśli ktoś ma system którego skuteczność jest ok 50-55% i stosunek RR 2:1 to myślę że stosowanie takiego systemu jest świetnym rozwiązaniem na maksymalizacje zysków.
No chyba nie do końca. Policzmy

O,5*2 - 0,5= 0,5

dość niska wartość oczekiwana, której znaczna część zostanie pożarta przez spread, poślizgi i inne rzeczy. Przewaga wręcz dąży do zera.

Wydaje mi się, czy formacja 1-2-3 to formacja odwrócenia trendu? :joy:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: Haki Rossa

sobota 15 sie 2015, 13:40

jasonbourne pisze:Dużo teorii wygląda na początku obiecująco. A później przychodzi pierwsza większa wtopa, i większość ludzi się wycofuje, szuka czegoś nowego co znowu wygląda "obiecująco" i często się kręcą całymi latami "jak dziki w przeręblu". Jak ktoś nigdy nie widział dzika w przeręblu, mogę potwierdzić że jest to widok dość zabawny.
Kurde, Jasonie czyzbym kiedys Ci opowiadal o swoim życiu tradera??? :wtf:
Dziki w przeręblu, tak, tak własnie się czuję dokładnie... :facep:

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Haki Rossa

sobota 15 sie 2015, 18:41

jasonbourne pisze:
Nazare931 pisze: Jeśli ktoś ma system którego skuteczność jest ok 50-55% i stosunek RR 2:1 to myślę że stosowanie takiego systemu jest świetnym rozwiązaniem na maksymalizacje zysków.
No chyba nie do końca. Policzmy

O,5*2 - 0,5= 0,5

dość niska wartość oczekiwana, której znaczna część zostanie pożarta przez spread, poślizgi i inne rzeczy. Przewaga wręcz dąży do zera.

Wydaje mi się, czy formacja 1-2-3 to formacja odwrócenia trendu? :joy:
Proponuje zrobić symulację na np. 200 tradach, procent składany i dobre MM robi swoje. Jeśli taki system jest przebadany próbą czasu i przez lata rok w rok daje podobne rezultaty to dla mnie bomba. Nie pisze tu o skalpach przy których wchodzą w grę poślizgi przy danych i drakońskie koszty.
W sprawie 1-2-3 to element systemu Rossa. Niżej zdjęcie tego co on opisuje w swoich książkach. Niestety nie są to książki przetłumaczone na polski więc polskojęzyczni inwestorzy mają ograniczone możliwości poznać jego metodę. Również część się boi zakupić dość drogą literaturę w obawie na to że jest ona bezwartościowa.
http://1.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/42.gif
http://4.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/45.gif

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haki Rossa

sobota 15 sie 2015, 20:38

Nazare931 pisze: Proponuje zrobić symulację na np. 200 tradach, procent składany i dobre MM robi swoje.
Nie przekonasz mnie, bo testowałem podobne rzeczy i wiem jak to działa w praktyce. Co ma do rzeczy procent składany i dobre MM? Taki systemik przy ryzyku 1-2% nie zarobi w rok nawet głupiego 100% i tyle z tego będzie. Wystarczy okresowy spadek skuteczności nawet do 40% i jedziesz w okolicach zera, jak spadnie niżej, jedziesz na minusie, tak to działa. Symulacje nie oddają rzeczywistości. Ale każdy gra jak uważa.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Haki Rossa

sobota 15 sie 2015, 22:21

Przykładowo, mam w systemie 11 formacji, które działają na 5 parach walutowych. 5 najskuteczniejszych mają powyżej 70% skuteczności, które dają stosunek RR od 2,8:1 do tylko 1:1(z kosztami nieco mniejszy). Zgadzam się z tym, że są okresy gorszej skuteczności niektórych formacji ale jako cały zbiór to mi się wyrównuje do tych 50%.
Haki Rossa wydają się mi interesujące ponieważ przywiązuję wagę do poziomów otwarcia zamknięcia świec. W książce Ross pokazuję zupełnie inny warunek identyfikacji trendu, który eliminuję subiektywne spojrzenie na trend. Pokazuję, to że ważne spoglądać na to co było ale naprawdę co nas interesuję to co się dzieje obecnie na wykresie. Myślę, że jak będę mieć więcej czasu to rozwinę bardziej wątek z jakimiś badaniami i td.
Wygląda to w ten sposób, największą trudnością moim zdaniem jest wyłapanie konsolidacji jakie on opisuję. Są to określone warunki na wykresie które anulują rozegranie potencjalnego "haka". Niżej przykładowy screen. W tym przypadkiem hakiem do trade był punkt H, J, Q i T. Zajęcie pozycji nastąpiło w przypadku H i T.
http://3.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/54.gif
http://3.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/54.gif

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Haki Rossa

niedziela 16 sie 2015, 07:22

Nazare931 pisze:Przykładowo, mam w systemie 11 formacji, które działają na 5 parach walutowych. 5 najskuteczniejszych mają powyżej 70% skuteczności, które dają stosunek RR od 2,8:1 do tylko 1:1(z kosztami nieco mniejszy). Zgadzam się z tym, że są okresy gorszej skuteczności niektórych formacji ale jako cały zbiór to mi się wyrównuje do tych 50%.
Haki Rossa wydają się mi interesujące ponieważ przywiązuję wagę do poziomów otwarcia zamknięcia świec. W książce Ross pokazuję zupełnie inny warunek identyfikacji trendu, który eliminuję subiektywne spojrzenie na trend. Pokazuję, to że ważne spoglądać na to co było ale naprawdę co nas interesuję to co się dzieje obecnie na wykresie. Myślę, że jak będę mieć więcej czasu to rozwinę bardziej wątek z jakimiś badaniami i td.
Wygląda to w ten sposób, największą trudnością moim zdaniem jest wyłapanie konsolidacji jakie on opisuję. Są to określone warunki na wykresie które anulują rozegranie potencjalnego "haka". Niżej przykładowy screen. W tym przypadkiem hakiem do trade był punkt H, J, Q i T. Zajęcie pozycji nastąpiło w przypadku H i T.
http://3.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/54.gif
http://3.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/54.gif
A "mię interesuję" czy naprawdę jesteś taki niedouczony, czy tylko taki niechluj pisarski?
Czytać się tego nie daje.
Obrazek

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Haki Rossa

niedziela 16 sie 2015, 08:59

JAREK67 pisze:
Nazare931 pisze:Przykładowo, mam w systemie 11 formacji, które działają na 5 parach walutowych. 5 najskuteczniejszych mają powyżej 70% skuteczności, które dają stosunek RR od 2,8:1 do tylko 1:1(z kosztami nieco mniejszy). Zgadzam się z tym, że są okresy gorszej skuteczności niektórych formacji ale jako cały zbiór to mi się wyrównuje do tych 50%.
Haki Rossa wydają się mi interesujące ponieważ przywiązuję wagę do poziomów otwarcia zamknięcia świec. W książce Ross pokazuję zupełnie inny warunek identyfikacji trendu, który eliminuję subiektywne spojrzenie na trend. Pokazuję, to że ważne spoglądać na to co było ale naprawdę co nas interesuję to co się dzieje obecnie na wykresie. Myślę, że jak będę mieć więcej czasu to rozwinę bardziej wątek z jakimiś badaniami i td.
Wygląda to w ten sposób, największą trudnością moim zdaniem jest wyłapanie konsolidacji jakie on opisuję. Są to określone warunki na wykresie które anulują rozegranie potencjalnego "haka". Niżej przykładowy screen. W tym przypadkiem hakiem do trade był punkt H, J, Q i T. Zajęcie pozycji nastąpiło w przypadku H i T.
http://3.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/54.gif
http://3.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/54.gif
A "mię interesuję" czy naprawdę jesteś taki niedouczony, czy tylko taki niechluj pisarski?
Czytać się tego nie daje.
Forum to nie jest miejsce do popisywania się gramatyką. Szkoda czasu..
Jeśli się mylę możesz mnie poprawić.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Haki Rossa

niedziela 16 sie 2015, 09:19

Nazare931 pisze:
JAREK67 pisze:
Nazare931 pisze:Przykładowo, mam w systemie 11 formacji, które działają na 5 parach walutowych. 5 najskuteczniejszych mają powyżej 70% skuteczności, które dają stosunek RR od 2,8:1 do tylko 1:1(z kosztami nieco mniejszy). Zgadzam się z tym, że są okresy gorszej skuteczności niektórych formacji ale jako cały zbiór to mi się wyrównuje do tych 50%.
Haki Rossa wydają się mi interesujące ponieważ przywiązuję wagę do poziomów otwarcia zamknięcia świec. W książce Ross pokazuję zupełnie inny warunek identyfikacji trendu, który eliminuję subiektywne spojrzenie na trend. Pokazuję, to że ważne spoglądać na to co było ale naprawdę co nas interesuję to co się dzieje obecnie na wykresie. Myślę, że jak będę mieć więcej czasu to rozwinę bardziej wątek z jakimiś badaniami i td.
Wygląda to w ten sposób, największą trudnością moim zdaniem jest wyłapanie konsolidacji jakie on opisuję. Są to określone warunki na wykresie które anulują rozegranie potencjalnego "haka". Niżej przykładowy screen. W tym przypadkiem hakiem do trade był punkt H, J, Q i T. Zajęcie pozycji nastąpiło w przypadku H i T.
http://3.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/54.gif
http://3.bp.blogspot.com/_k8zU_Wi3qn0/S ... 0-h/54.gif
A "mię interesuję" czy naprawdę jesteś taki niedouczony, czy tylko taki niechluj pisarski?
Czytać się tego nie daje.
Forum to nie jest miejsce do popisywania się gramatyką. Szkoda czasu..
Jeśli się mylę możesz mnie poprawić.
Napisanie kilku zdań bez błędu nazywasz popisywaniem?
Nisko sobie poprzeczkę zawiesiłeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haki Rossa

niedziela 16 sie 2015, 09:24

Nazare931 pisze:Forum to nie jest miejsce do popisywania się gramatyką. Szkoda czasu..
Jeśli się mylę możesz mnie poprawić.
No pewnie, forum to miejsce luźnej rozmowy, w której nikt normalny nie patrzy na takie pierdoły, że coś tam się przekręci. Kurcze, przecież czasami nawet w oficjalnych rozmowach biznesowych zdarzają się literówki, przejęzyczenia, tak już jest.

Normalni ludzie myślą jak kasę zarabiać, a barany się czepiają drobiazgów i ludzi denerwują.;)
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Haki Rossa

niedziela 16 sie 2015, 16:31

Normalnym ludziom nie sprawia trudności robienie wielu rzeczy jednocześnie, ale tylko baranom jest wszystko jedno bo nie potrafią odróżnić literówki, przejęzyczenia od wtórnego analfabetyzmu panoszącego się w przestrzeni publicznej jaką jest forum.
Obrazek

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Haki Rossa

niedziela 16 sie 2015, 20:27

Jaro, poluzuj kucyki, facet może już zajarzył, albo i tak ma to gdzieś.Póki co, temat poruszony po łebkach, zamiast się rozwijać tylko flame się szerzy. Jak nie masz nic na temat to pls daj spokój.

no avatar
+kerimb+
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 15:53

Re: Haki Rossa

czwartek 20 sie 2015, 16:10

Nazare931 pisze:Część,

Czy trajduje ktoś Hakami Rossa? Jeśli tak to na czym i jak wyniki? Ostatnio studiuje te haki i wyglądają obiecująco. To co gość opisuję w książce ma sens.
WTF? :)

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Haki Rossa

czwartek 20 sie 2015, 22:25

no weź, znowu Ty??? :facep:

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Haki Rossa

piątek 21 sie 2015, 15:45

Witam :)
JAREK67 pisze:A "mię interesuję" czy naprawdę jesteś taki niedouczony, czy tylko taki niechluj pisarski?
Czytać się tego nie daje.
Jarek, to powinno usprawiedliwić Nazare931 : http://comparic.pl/author/nazarij-aleksiuk/

no avatar
+kerimb+
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 15:53

Re: Haki Rossa

poniedziałek 24 sie 2015, 22:14

T-REX pisze:no weź, znowu Ty??? :facep:
Gracie cos czy znowu tylko biadolenie?

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Haki Rossa

wtorek 25 sie 2015, 12:39

Cześć Kerimb :cheers:
+kerimb+ pisze:
T-REX pisze:no weź, znowu Ty??? :facep:
Gracie cos czy znowu tylko biadolenie?
Wszędzie tęsknią z Tobą: http://forex-nawigator.biz/forum/przepo ... 27016.html !Brawo!!
BTW, teraz czekam jeszcze, aż spełni się przepowiednia Jason'a: http://comparic.pl/dlugoterminowa-prognoza-eurusd/ !Brawo!!

Pozdrawiam
Karol Marchewka

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości