Gdzie się udać, z tym prawdopodobnym oszustwem na forexie ?

ODPOWIEDZ
no avatar
daroo81
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 08 wrz 2019, 13:50

Gdzie się udać, z tym prawdopodobnym oszustwem na forexie ?

niedziela 08 wrz 2019, 17:13

Dzień dobry, najpierw może zacznę od wyjaśnienia skąd posiadałem, taką ilość gotówki, o której później napiszę. Więc sześć lat temu miałem tak poważny wypadek,- Wracając ze sklepu skuterem , ulicą z pierwszeństwem przejazdu, w pewnym momencie wjechał we mnie samochód osobowy.
Uszkodził mi tak nogę, że chirurdzy, żeby ją złożyć musieli włożyć dwie rurki metalowe, które ją trzymają.
Gorsze jednak było na górze. Kask który wtedy miałem był to kask za 20/30 złoty, zakładany właściwie tylko po to, aby policja się nie czepiała. Moja głowa uległa wtedy takiemu wypadkowi, że zapadłem w trzy miesięczną śpiączkę. Napiszę jeszcze, że razem razem ze śpiączką miałem utratę pamięci. Utrata pamięci w moim wypadku, nie była to niepamięć odległych rzeczy, powiedzmy z komunii.
Ja po wybudzeniu i powrocie ze szpitala w Toruniu,( w Toruniu znajduje się jeden z kilku w całym kraju szpitali, przygotowanych do przyjęcia ludzi będących w śpiączce) do domu, musiałem uczyć się chodzić od nowa, mówić zrozumiale, pisać, tabliczka mnożenia, alfabet. Chociaż kiedyś, w tamtym życiu przed śpiączką zrobiłem licencjat z finansów, teraz nie wiedziałem jak zawiązać sznurówki.
I dlatego też miałem pieniądze z OC sprawcy wypadku. Jakiś czas temu, zaczynając współpracę z firmą vestle, zakupiłem u nich różnych instrumentów za siedemdziesiąt kilka tysięcy złotych. Była to noc z 31/07 na 01/08.
Jak później się dowiedziałem Jak poinformował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) z dniem 31 lipca przestanie obowiązywać interwencja produktowa Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) dotycząca ograniczenia obrotu, dystrybucji lub sprzedaży kontraktów na różnicę kursową (CFD) klientom detalicznym. Jednocześnie KNF przyznaje, że w życie nie weszły jeszcze zaktualizowane rodzime przepisy dotyczące rynku Forex i że takowa decyzja zapadnie najwcześniej na najbliższym posiedzeniu Komisji, to jest 6 sierpnia 2019 r. W związku z tym przez kilka dni klienci – przynajmniej teoretycznie – mogliby korzystać z dźwigni 100:1.
Wtedy to też Vestle rozliczyło mnie po innej dźwigni. Sami zresztą napisali mi parę dni później, po tej nocy, że jest u nich inna dźwignia, niestety ja usunąłem tego maila, a jako że był w Spamie, nie mogłem już go odzyskać. Co ciekawe i świadczące o ich winie, kobieta, która jest moją tzw. opiekunką konta na Vestle, cały czas świadczy,że nie wysyłali nic.
Zaczęła tak mówić, tylko gdy powiedziałem, ze usunąłem tego maila.
Na koniec napiszę jeszcze, że kwota o którą walczę jest duża, ale myślę, że my możemy dostać dużo więcej. Na dzień dzisiejszy doszedłem do takiego miejsca, że nie mogę zaproponować żadnej sumy-zapłaty, za pomoc. Myślę jednak, że jeżeli zechciałby się Pan tego podjąć, zawsze możemy spisać jakiś dokument, mówiący, że w przypadku zwrotu, płacę tyle, a tyle. Rozliczenie procentowe, zapłata procentowa.
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz proszę mi uwierzyć, że możemy wygrać tą sprawę. Mam całą historię wszystkich zawieranych transakcji. Mieszkam obok Warszawy, w Otwocku. .
Mam prośbę, w razie rezygnacji z tej sprawy, proszę mi powiedzieć , co mogę z tym dalej zrobić. To są wielkie pieniądze.

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Re: Gdzie się udać, z tym prawdopodobnym oszustwem na forexie ?

poniedziałek 09 wrz 2019, 09:26

witam, na czym polega problem nie do końca rozumiem... do 1.08 miałeś dźwignię 1:30 i po 1.08 1:100 ? - to nie powinno mieć żadnego negatywnego wpływu na twoje zlecenia. Jeśli broker zamknął stratne zlecenia z powodu zmiany dźwigni to mógł to zrobić tylko w wypadku, gdyby dźwignia została zmniejszona...

Najlepiej z tym problemem zwróć się bezpośrednio do KNF sygnaly@knf.gov.pl lubb/i do TJS - jakub.moscicki@tradingjam.pl
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

no avatar
daroo81
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 08 wrz 2019, 13:50

Re: Gdzie się udać, z tym prawdopodobnym oszustwem na forexie ?

poniedziałek 09 wrz 2019, 18:23

Coś wtedy kombinowali z dźwigniami, co mnie kosztowało 70 tyś. Przede wszystkim o ich winie świadczy to,że parę dni później wysłali mi maila, z treścią na jakiej dźwigni pracowali. Nie wiedząc jeszcze, że takie będą problemy, usunąłem go, a że niestety był w spamie nie mogę go odzyskać.
Co ciekawe, gdy tylko usłyszeli, że usunąłem maila, natychmiast zaczęli się wypierać, że nie wysyłali nic. I to właśnie przekonało mnie w 100 %, że oni maczali ręce w tej tragedii. Od 31-07, kiedy to wygasło stare zarządzenie Esmy odnośnie dźwigni, do 08-08.
Jak poinformował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) z dniem 31 lipca przestanie obowiązywać interwencja produktowa Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) dotycząca ograniczenia obrotu, dystrybucji lub sprzedaży kontraktów na różnicę kursową (CFD) klientom detalicznym. Jednocześnie KNF przyznaje, że w życie nie weszły jeszcze zaktualizowane rodzime przepisy dotyczące rynku Forex i że takowa decyzja zapadnie najwcześniej na najbliższym posiedzeniu Komisji, to jest 6 sierpnia 2019 r. W związku z tym przez kilka dni klienci – przynajmniej teoretycznie – mogliby korzystać z dźwigni 100:1.
Wtedy to też Vestle rozliczyło mnie po innej dźwigni. Sami zresztą napisali mi parę dni później, po tej nocy, że jest u nich inna dźwignia, niestety ja usunąłem tego maila, a jako że był w Spamie, nie mogłem już go odzyskać. Co ciekawe i świadczące o ich winie, kobieta, która jest moją tzw. opiekunką konta na Vestle, cały czas świadczy,że nie wysyłali nic.
Zaczęła tak mówić, tylko gdy powiedziałem, ze usunąłem tego maila.Strona, która to wszystko mówi :https://comparic.pl/forex-w-polsce-z-dz ... przepisow/ :tears:

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Re: Gdzie się udać, z tym prawdopodobnym oszustwem na forexie ?

poniedziałek 09 wrz 2019, 22:39

nadal z tego co piszesz nie wynika w jaki sposób broker doprowadził do tej 70 tys. straty. Straty z reguły wynikają z tego. że cena instrumentów, które "kupiłeś" lub "sprzedałeś" zmieniła się niekorzystnie dla Ciebie, a nie z powodu zmiany dźwigni.
Podeslij statement- listę transakcji ( w mt4 jest opcja po wejściu w zakładkę zysk - wydrukuj szczegółowy statement) na maila którego wysłałem Ci we wiadomości na priv. zobaczę czy to co piszesz ma znamiona oszustwa.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości