Strategia Trend Follower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 12 wrz 2013, 09:47

Obrazek


Chciałem pokazać pewną sytuację i sposób jej rozegrania. USD/CAD daje sygnały - trend jest niezbyt jasny, natomiast jeśli ktoś chce to rozegrać otwierać opcję powinien na górnym ograniczeniu tej konsolidacji. Czyli nie na ślepo po sygnale, ale poczekać aż wzrośnie i dopiero.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 17 wrz 2013, 12:56

Jak Wam idzie Panowie ? Jak sprawuje się TF ? Ja ostatnio mało gram, bo mam bardzo mało czasu..

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 17 wrz 2013, 13:04

Ja niestety też - obiecuję sobie, że jak już skończę szkolenie Ichimoku (wygląda na to, że nastąpi to w połowie października) zabieram się ostro znowu za Opcje Binarne.

Podglądam sygnały, sprawdzam skuteczność jednak to nie to samo co granie ich w rzeczywistości na żywo.

Generalnie skuteczność cały czas na 1h dająca spokojnie zarabiać.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 19 wrz 2013, 07:49

Dziś od rana zacząłem testowanie TF na sucho. Trafiłem jednak na pewne niejasności.

Obrazek

Nie wiem do końca o co chodzi z tekstami na screenie:
"(...)GO SHORT"
"(...)GO LONG"

Jeśli nieuważnie czytałem forum to z góry przepraszam:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 19 wrz 2013, 08:39

Witaj

Tak na wstępnie forum jest właśnie po to żeby pytać, także naprawdę nie ma się co przejmować tylko śmiało pytać. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi i te będziemy tępić, natomiast wszystkie pytania wskazane i dozwolone.

To jest alarm tak żeby ułatwić grę systemem. Nie trzeba patrzeć ciągle co się dzieje, wystarczy uruchomiona platforma w tle i alarm dźwiękowy nas poinformuje.

Go long - kupuj - CALL
Go short - sprzedawaj - PUT
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

piątek 20 wrz 2013, 08:22

Dzisiaj kolejny dzień testów, narazie jeden sygnał. Czy ktoś pokusi się o analizę wykresów?
Dodam, że strzał niestety nie udany.
Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem to w momencie wystąpienia sygnału inwestujemy na czas jednej godziny i czekamy...
W tym przypadku wykres poszedł do góry, tak jak wskazał sygnał. Niestety później zaliczył spadek i skończyło się jak widać.
Czy są jakieś przesłanki, które mówiły, że tak się stanie?
Czy czegoś nie zauważyłem?

Myślę, że taka analiza przez doświadczonego tradera pomoże wielu osobom w zrozumieniu tematu... a przynajmniej mnie pomoże:)
Nie ma to jak nauka na przykładach.

Poniżej screeny:
Obrazek

Obrazek


picture share
Obrazek
windows screenshot
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

piątek 20 wrz 2013, 08:30

Można by snuć teorie, że linie nie układały się idealnie, że był niższy dołek etc. - natomiast sygnał był prawidłowy i nie ma co dorabiać teorii. Ja tak jak mówiłem - 60% skuteczności i nie schodzenie poniżej to to co nas interesuje.

Czy na 10 transakcji 3-4 będą stratne.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

sobota 21 wrz 2013, 12:20

Staraj się omijać takie sygnały jak ten. Jednym z wielu czynników, który powinien decydować o wejściu w opcję jest ustawienie tych kolorowych pasów. Jeżeli TF daje Ci sygnał niedaleko jakiegoś miejsca ich skrzyżowania to nawet się nie zastanawiaj tylko od razu odpuść. Wchodź w klarowne trendy, czyli takie w których te pasy wyraźnie ( nie delikatnie ) idą w jednym kierunku, bez jakiegokolwiek przecinania się. Skuteczność wówczas Ci wzrośnie o jakieś 10 % :)

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 25 wrz 2013, 10:53

Witam!
Pytanko techniczne: czy jeśli cena przebije opór i za chwilę wraca do niego to czy należy go traktować już jako wsparcie od którego się prawdopodobnie odbije czy jednak jako czynnik "wgniatający" w dół? I w odwrotną stronę ze wsparciami tak samo?
Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi, bo brzmi to trochę skomplikowanie. !smail!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 25 wrz 2013, 10:56

Luki pisze:Witam!
Pytanko techniczne: czy jeśli cena przebije opór i za chwilę wraca do niego to czy należy go traktować już jako wsparcie od którego się prawdopodobnie odbije czy jednak jako czynnik "wgniatający" w dół? I w odwrotną stronę ze wsparciami tak samo?
Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi, bo brzmi to trochę skomplikowanie. !smail!

Tak jest - przebite wsparcie zamienia się w opór, a przebity opór we wsparcie.

Oczywiście musi to być jakieś znaczące przebicie i pozostanie nad/pod tym poziomem. Bo chwilowe przebicie to będzie raczej fałszywe wybicie i wtedy cena wróci tam gdzie była, a opór/wsparcie cały czas nim pozostaną.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 25 wrz 2013, 11:12

Dzięki za odpowiedź. Po czym poznać czy dany próg (opór/wsparcie) jest tym istotnym progiem od którego odbicie będzie bardziej prawdopodobne niż od innego?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 25 wrz 2013, 11:15

Luki pisze:Dzięki za odpowiedź. Po czym poznać czy dany próg (opór/wsparcie) jest tym istotnym progiem od którego odbicie będzie bardziej prawdopodobne niż od innego?
Tutaj są 3 artykuły na temat prostego sposobu rysowania wsparć i oporów od Naila Fullera jednego z bardziej znanych traderów Price Action na świecie:

http://comparic.pl/listings/jak-rysowac ... oru-cz-13/

http://comparic.pl/listings/jak-rysowac ... oru-cz-23/

http://comparic.pl/listings/jak-rysowac ... oru-cz-33/
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 25 wrz 2013, 13:27

Czyli linia czerwona najjaśniejsza jest wsparciem kluczowym a linia jaskrawo zielona kluczowym oporem w wyznaczanych wykresach w MT4 ze strategią TF? i tak kolejno jeśli chodzi o hierarchię oporów i wsparć? od linii piviot najmniej ważne następnie ważniejsze i ostatnie kluczowe?




Jeszcze pytanko jeśli chodzi o godziny tradingu. w Kalendarzu właśnie teraz jest ważne wydarzenie które rzutuje na USD i co w tym momencie? Czy "grac" bo ceny "skaczą" jak oszalałe i można trafić naprawdę dobry wynik czy lepiej odpuścić? czy może poczekać jakiś czas?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 25 wrz 2013, 13:44

Luki pisze:Czyli linia czerwona najjaśniejsza jest wsparciem kluczowym a linia jaskrawo zielona kluczowym oporem w wyznaczanych wykresach w MT4 ze strategią TF? i tak kolejno jeśli chodzi o hierarchię oporów i wsparć? od linii piviot najmniej ważne następnie ważniejsze i ostatnie kluczowe?




Jeszcze pytanko jeśli chodzi o godziny tradingu. w Kalendarzu właśnie teraz jest ważne wydarzenie które rzutuje na USD i co w tym momencie? Czy "grac" bo ceny "skaczą" jak oszalałe i można trafić naprawdę dobry wynik czy lepiej odpuścić? czy może poczekać jakiś czas?

Odpuścić. Tutaj to troszkę loteria. Na Forexie jeszcze można pod to ułożyć strategię. Po Opcje nie - bo musimy mieć przewidywalność wysoką a ta na danych jest niemożliwa praktycznie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 25 wrz 2013, 14:13

Dziękuje za wsparcie.
Gam na sucho i jak pisałem tydzień temu nie jest źle, choć widzę że z celnością decyzji jest w kratkę. Np wczoraj 12:5 na plus, a dziś już tylko 7:10 więc minus.
Chciałem założyć konto demo na TopOption, ale nie da się. Pan konsultant cały czas powtarzał, że muszę się zarejestrować i wpłacić depozyt. A konto demo jak sama nazwa wskazuje jest wersją demonstracyjna i na wirtualnych pieniądzach chciałem sprawdzić czy klikając już w odpowiednie produkty, trading szedłby tak samo jak z zapisywaniem w Wordzie. Jak wiadomo czas jest bardzo ważny. Bywa, że chwilę się człowiek zawaha i już cała inwestycja bierze w łeb... A inwestowanie już na platformie wiąże się także z innymi emocjami, a więc czasem innymi decyzjami... Przeglądałem platformy Opteck i TopOption. Jak dla mnie lepsza jest TopOption - bardziej przejrzysta.
Czy może ktoś ma konto demo na tej platrofmie? Jeśli tak to proszę o podpowiedź jak je założyć.
A może jeszcze jakaś inna opcja?

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 26 wrz 2013, 16:27

Witam!
Jak Wam idzie trading z TF ?
Ja dziś zacząłem "zabawę" można powiedzieć na poważnie i muszę przyznać, że na sucho na kartce to zupełnie, całkowicie, absolutnie coś innego niż rzeczywiste pieniądze. Gdybym dziś miał kolejny dzień analizować na sucho i zapisywać potencjalne transakcje to znów byłoby ich zapewne ok 15 jak ostatnio. Tylko co z tego?
Dziś włączyłem Mt4 jak co dzień, przeczytałem aktualności na Comparic.pl, włączyłem brokera gdzie mam konto z resztkami EUR i chciałem zarobić co najmniej 100 Eur. Co nie wydawało się trudne patrząc po wynikach z kartki. Poniżej przedstawiam wyniki moich dzisiejszych zarobków !smail!
I tak z 64 Eur które miałem zostało już tylko 39...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
jimmi111
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 18:31

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 26 wrz 2013, 20:41

Witam wszystkich. Jwstem tu nowy. Dopiero wchodze w temat i poniewaz widze ze doskonale siedzicie w temacie pozwole sobie zadac wam takie dość ogólne pytanko. Który z tych trzech systemów cieszy sie najwyższą skutecznoscią?? Autocharist,Onet Ouch czy Trend Follower. Szukam równiez jakiegos konta demo, słyszałem ze wiekszosc tych kont wirtualnych demo odbiegają od żeczywistej sytuacji na rynku, czyli mogą byc maniupulowane przez brookera. Czy śą konta demo na którym brooker nie ma mozliwosci manipulowac?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

piątek 27 wrz 2013, 07:14

One Touch to strategia z najmniejszą skutecznością, ale za to z największym stosunkiem zysku do ryzyka.
Jednak wymaga od tradera dużo więcej niż praktycznie automatyczny Trend Follower.

Co do dema to brokerzy nie mają po co nimi manipulować. Nie mają w tym interesu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
jimmi111
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 18:31

Re: Strategia Trend Follower

piątek 27 wrz 2013, 15:47

Akhh pisze:One Touch to strategia z najmniejszą skutecznością, ale za to z największym stosunkiem zysku do ryzyka.
Jednak wymaga od tradera dużo więcej niż praktycznie automatyczny Trend Follower.

Co do dema to brokerzy nie mają po co nimi manipulować. Nie mają w tym interesu.

Moze i tak. A teraz z innej beczki.
Poniewaz nie jestem zbyt biegły w obsłudze komputera mam problem z wgraniem wykresów do fxsalt. Czy mół by mi to ktos krok po kroku wytłumaczyc? :/ Z góry dziekuje.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

piątek 27 wrz 2013, 21:03

Luki pisze:Dziękuje za wsparcie.
Gam na sucho i jak pisałem tydzień temu nie jest źle, choć widzę że z celnością decyzji jest w kratkę. Np wczoraj 12:5 na plus, a dziś już tylko 7:10 więc minus.
Chciałem założyć konto demo na TopOption, ale nie da się. Pan konsultant cały czas powtarzał, że muszę się zarejestrować i wpłacić depozyt. A konto demo jak sama nazwa wskazuje jest wersją demonstracyjna i na wirtualnych pieniądzach chciałem sprawdzić czy klikając już w odpowiednie produkty, trading szedłby tak samo jak z zapisywaniem w Wordzie. Jak wiadomo czas jest bardzo ważny. Bywa, że chwilę się człowiek zawaha i już cała inwestycja bierze w łeb... A inwestowanie już na platformie wiąże się także z innymi emocjami, a więc czasem innymi decyzjami... Przeglądałem platformy Opteck i TopOption. Jak dla mnie lepsza jest TopOption - bardziej przejrzysta.
Czy może ktoś ma konto demo na tej platrofmie? Jeśli tak to proszę o podpowiedź jak je założyć.
A może jeszcze jakaś inna opcja?
Ja kilka dni temu założyłem konto na TopOption i usłyszałem od konsultanta, że konto demo zobaczę dopiero jak wpłacę depozyt. Wydało mi się to trochę dziwne, więc zapytałem dlaczego tak jest. Chodzi o to, że wraz z wpłatą depozytu TopOption przydziela Ci osobistego szkoleniowca, który prowadzi z Tobą szkolenie na rachunku DEMO. Do tego masz jeszcze dostęp do szeregu artykułów, lekcji itp. Po wpłacie depozytu jesteś dla nich osobą w miarę poważną, na którą warto zwrócić uwagę i dać narzędzia do edukacji. Natomiast bez depozytu szkoda im czasu na wyedukowanie Cię, a potem pójdziesz sobie w swoją stronę...

Takie są moje spostrzeżenia, bo konsultant oczywiście nie powiedział mi tego wprost:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości