Laksior - dziennik konkursowy

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Laksior - dziennik konkursowy

piątek 25 paź 2013, 20:08

Witam wszystkich, jak się niedawno okazało - wyzerowanie konta wcale nie jest trudne:) Zamierzam jednak edukować się coraz bardziej i odnosić sukcesy w OB. Nie wiem jak to wyjdzie z moim dziennikiem, gdyż pracuję na etacie i nie zawsze mam czas, żeby w najlepszych godzinach handlu być obecnym na rynku. Postaram się jednak jak najczęściej brać udział w konkursie i publikować moje zagrania.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

wtorek 05 lis 2013, 10:02

Dzisiaj z racji tego, że mam wolne postanowiłem troszkę pohandlować.

1. EUR/JPY
Na wykresie D1 zauważyłem formację dwóch wierzchołków i postanowiłem zagrać zgodnie z trendem opcję PUT.
Obrazek

Na wykresie o interwale 5-minutowym widać było wyraźnie trend spadkowy więc na pewniaka obstawiłem PUT.
Wsparcie zostało już dawno przebite więc spodziewałem się dalszych spadków.
Obrazek

Niestety opcja nietrafiona:(
Cena odbiła w górę i skończyło się nieciekawie.
Obrazek


2. EUR/GBP
Wykres M5. Kiedy dwie świece wcześniej cena zaliczyła dość niskie minimum (długi knot w dół) i świeca zakończyła się na linii wsparcia byłem praktycznie pewien, że cena odbije w górę. Stało się tak na kolejnej świecy, gdzie cena rzeczywiście poszła ostro do góry tak jakby się odbiła od linii wsparcia. Gdy otwierała się kolejna świeca (screen) postanowiłem wejść w opcję UP.
Obrazek

Tym razem znów zabrakło szczęścia lub umiejętności analizy i opcja zakończona niepomyślnie.
Obrazek


3. USD/CHF
Wykres M5. Swieca wzrostowa z długim knotem w górę prawie dotknęła pułapu z wczorajszego dnia (godz. ok. 16 GMT).
Uznałem to za linię oporu i poczekałem chwilkę na potwierdzenie tego. Jak widać na screenie, cena rzeczywiście odbiła w dół. W tym momencie otworzyłem opcję PUT.
Obrazek

Jak widać nie pomyliłem się i opcja zakończona sukcesem.
Obrazek


4. USD/CHF
Tutaj postanowiłem dalej wykorzystać trend spadkowy na tej samej parze walutowej.
Otworzyłem kolejną opcję PUT.
Obrazek

Niestety zaraz po otwarciu przeze mnie opcji PUT nastąpiło odbicie ceny w górę, które utrzymało się aż do wygaśnięcia opcji
Obrazek

Kolejna transakcja nieudana.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

wtorek 05 lis 2013, 14:27

EUR/GBP
Obrazek
Na screenie zaznaczyłem miejsce wejścia i wyjścia z opcji.
W tym przypadku miałem dużo szczęścia i opcja zakończyła się zwrotem tego co włożyłem.

Zaraz przed moim wejściem o godzinie 10:28 naszego czasu w Wielkiej Brytanii ogłoszono wyniki indeksu PMI dla usług.
Prognozowano spadek z poziomu 60,3 do poziomu 59,8. Okazało się jednak, że aktualny stan PMI dla usług wynosi 62,5.
Oznacza to (tak sobie tłumaczę), że rynek usług w Wielkiej Brytani rozwija się, a co za tym idzie również Funt się umacnia na tle innych walut.
Ja trochę przysnąłem z wejściem w opcję ale do rzeczy. W parze EUR/GBP nastapiły znaczące spadki Euro do Funta co widać na wykresie. Ja osobiście spodziewałem się, że za kilka minut nastąpi wybicie w górę i powrót do stanu sprzed kilkudziesięciu minut.
Nic takiego jednak się nie stało i mamy do czynienia z ruchem bocznym.

Z tej transakcji udało mi się wyjść na 0.
Gdybym nie przegapił tak ważnego wydarzenia - zysk murowany.


Do kolejnego wejścia postanowiłem wykorzystać sytuację wybicia z ruchu bocznego na tej samej parze walutowej.
Jak widać na wykresie, zaznaczyłem sobie dwie linie przerywane, w obrębie których utrzymywał się wykres.
Następnie po pierwszym przebiciu dolnej linii odczekałem jeszcze chwilkę, aby potwierdzić to wybicie a następnie otworzyłem opcję PUT.
Obrazek

Niestety spóźniłem się ze screenem z wykresu exbino ale transakcja jak najbardziej udana.

Obrazek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EUR/USD
Wykres M5.
Obrazek
Tutaj czekałem na godzinę 16, o której to miały się ukazać dane dotyczące indeksu ISM w USA.
Było to zagranie w oparciu o dane makroekonomiczne.
Indeks ISM to amerykański odpowiednik europejskiego PMI.
O godzinie 16 ogłoszono, że indeks dla aktywności biznesowej oraz sektora usług wzrósł w porównaniu do zeszłego miesiąca.
Poszło za tym umocnienie się waluty USD, co widać wyraźnie na wykresie.
Opcję otworzyłem na 15 minut za 100$ (mój pewniak:))
Rezultat można zobaczyć poniżej.
Obrazek
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 11:03

06.11.2013

Dzisiaj postanowiłem wypróbować strategię ADX EMA 60s.
1. USD/CHF
Obrazek

- czerwona linia ADX była nad zieloną
- średnia krocząca prawie pozioma
- świecę, na której wszedłem była poprzedzona również świecą spadkową
- świeca, na której wchodziłem wyraźnie przebiła średnią kroczącą

Wszystkie warunki spełnione, zatem opcja PUT jak najbardziej wygrana.
Obrazek

2. USD/CHF
Kolejne wejście na strategii ADX EMA
Obrazek

Wszystkie warunki strategii spełnione, jednak opcja przegrana.
Wydaje mi się, że średnia krocząca była w zbyt wyraźnym kierunku spadkowym.

Obrazek

3. GBP/USD
Zagranie na danych makro.
Na poniższym wykresie widać moje dwa wejścia, jedno na danych makro, drugie zaś na ADX EMA.
Obrazek

Wejście niestety stratne. Nie miałem jeszcze aktualnych danych makro ale zobaczyłem, że wykres leci na łeb na szyję w dół.
Postanowiłem podczepić się z opcją PUT. W kolejnej minucie wykres nagle odbił w górę. Kiedy wreszcie na stronie ukazały się dane makro już nie dziwiło mnie dlaczego wykres poszedł w górę.
Nie wiem natomiast dlaczego najpierw był ostry spadek...
Obrazek

Jeśli chodzi o drugie wejście na 60 sekund to nie ma co opisywać.
Warunki spełnione, więc opcja wygrana.
Obrazek

4. AUD/USD
Wejścia 60s.
Obrazek

Dwa wejścia udane, przy trzecim niestety porażka.
Ale strategia ADX EMA coraz bardziej przypada mi do gustu.
Obrazek

5. EUR/AUD
Wejście 60s.
Obrazek

Więcej szczęścia niż rozumu:)
Nie zwróciłem uwagi, że świeca poprzedzająca wejście była wzrostowa.
Opcja PUT zakończona TIE.
Obrazek

Zwracajcie więc uwagę na wszystko a ryzyko będzie mniejsze:)

6. EUR/USD
Wejścia 60s.
Obrazek

Jak widać udane
Obrazek

7. USD/CAD
Wykres M5.

Obrazek
Zauważyłem kanał spadkowy i postanowiłem sobie na nim "zjechać":)
Wejście troszkę ryzykowne, ponieważ powinienem jeszcze chwilkę zaczekać i upewnić się, że wykres nie wybije się z kanału.
Postanowiłem jednak inaczej i jest wygrana. Wykres odbił od oporu lokalnego i poszybował w dół.
Obrazek

8. EUR/USD
Wejście 60s.
Obrazek

Nic dodać, nic ująć.
Fajna ta strategia:)
Obrazek

9. GBP/USD
Wykres M5
Obrazek

Tutaj zagrałem na jakieś 13 minut do przodu.
Nie poczekałem na przebicie lokalnego oporu i skutki są takie jak widać.
Opcja przegrana.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień uważam za udany, jeśli nie kwotowo, to jestem bogatszy o nowe doświadczenia.
Grając ADX EMA
8 opcji wygranych (w tym 1 ze zwrotem depozytu)
2 opcje przegrane
Gra na interwałach M5 i wyższych
1 opcja wygrana
2 opcje przegrane

Jutro zaczynam późnym popołudniem !Brwoo!
Ostatnio zmieniony środa 06 lis 2013, 19:36 przez laksior, łącznie zmieniany 11 razy.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 11:18

Na drugim screenie USD/CHF wcześniej było 7 zyskownych transakcji pod rząd - 8 świec spadkowych gdzie po pierwszej był sygnał. Także można było zaszaleć.

Do tego systemu radzę wybrać parę od najlepszym payout na 60sekund i obserwować jak się zachowuje. Wtedy można pograć całkiem fajnie. Natomiast tak jak wspominałem nie jestem zwolennikiem tak szybkich opcji.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 11:23

Masz rację, ale myślałem, że zagrać można tylko w momencie przecięcia świecy i EMA tylko raz.
Twierdzisz, że dopóki świece podażowe/popytowe są pod/nad EMA to można dawać czadu?
Jeśli tak to byłoby nieźle:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 12:29

Myślałeś może żeby połączyć strategię ADX EMA z wcześniej prezentowaną przez Ciebie strategią 5.0 decimal??
W 5.0 decimal wejścia były robione na oślep więc w końcu musiało się to skończyć niepowodzeniem a tutaj mamy dużo mniejsze prawdopodobieństwo że 5 transakcji po kolei będzie stratnych. Też wezmę się za testowanie tej strategii :)

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 13:45

Tak naprawdę to strategia 5.0 decimal nie jest żadną strategią... Tak jak napisałeś - to strzelanie na oślep.
Co prawda udało mi się trochę zarobić na tej pseudostrategii ale jeszcze szybciej wyczyściłem konto.
Kiedyś Akhh napisał, że to prędzej czy później prowadzi do wyczyszczenia konta - I MIAŁ RACJĘ.

Teraz zająłem się ADX EMA i jak narazie jestem zadowolony, przynajmniej nie ma zbytnich niespodzianek na wykresie. Jeśli są spełnione pewne warunki to praktycznie opcja musi wejść.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 15:05

laksior pisze:Tak naprawdę to strategia 5.0 decimal nie jest żadną strategią... Tak jak napisałeś - to strzelanie na oślep.
I właśnie chodzi mi o to że zamiast strzelania na oślep zastosować sygnały z ADX EMA ale gdyby sygnał nam nie wszedł to zwiększyć depozyt tak jak to było w 5.0 decimal.
np.
1. zagrywamy zgodnie z sygnałem z ADX EMA za 20$ - załóżmy że opcja nam nie wchodzi
2.drugie zagranie zgodnie z sygnałem ADX EMA za 50$ tak żeby odrobić straty za poprzednią nieudaną transakcje itd... itd..
Ostatnio zmieniony środa 06 lis 2013, 15:11 przez rebellious, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 15:10

rebellious pisze:
laksior pisze:Tak naprawdę to strategia 5.0 decimal nie jest żadną strategią... Tak jak napisałeś - to strzelanie na oślep.
I właśnie chodzi mi o to że zamiast strzelania na oślep zastosować sygnały z ADX EMA ale gdyby sygnał nam nie wszedł to zwiększyć depozyt tak jak to było w 5.0 decimal.
np.
1. zagrywamy zgodnie z sygnałem z ADX EMA za 20$ - załóżmy że opcja nam nie wchodzi
2.drugie zagranie zgodnie z sygnałem ADX EMA za 50$ tak żeby odrobić straty za poprzednią nieudaną transakcje itd... itd..

Za dużo. Przy 1k usd na koncie taka gra to samobójstwo. Granie powiedzmy 10usd pierwsza transakcja jeszcze może przejść. Musimy sobie pozwolić na większą stratę pod rząd.

Natomiast rzeczywiście taka strategia może działać - na pewno lepiej niż otwieranie na oślep jak to ma miejsce przy strategii 5.0 decimal.

Właściwie to jest strategia ADX EMA + martingale - podwajanie pozycji po stracie. Tutaj też kiedyś trafimy na ciąg strat zerujących konto, ale szanse będą o wiele, wiele większe niż przy "oryginalnych" założeniach.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 15:22

Można to na początku sprawdzić grając normalnie bez podwajania depozytu. Jeżeli np po miesiącu gry strategią ADX EMA nie bedziemy mieć w historii transakcji 5 stratnych pozycji jedna po drugiej to wtedy przejść na ADX EMA + martingale

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 15:48

rebellious pisze:Można to na początku sprawdzić grając normalnie bez podwajania depozytu. Jeżeli np po miesiącu gry strategią ADX EMA nie bedziemy mieć w historii transakcji 5 stratnych pozycji jedna po drugiej to wtedy przejść na ADX EMA + martingale

To może być bardzo zmienne bo musiałbyś siedzieć w sumie cały czas i grać. Jak nie zagrasz 2h w ciągu dnia (9-16) to i tak trudno się wypowiedzieć.

Lepiej coś takiego grać na TopOption bo tam minimalna inwestycja to 5zł, 10, 20, 50, 100, 200, 500.

W exbino przy Euro startuje się z 20, później 50, później 100, Później 150 (nie do gry bo nie podwaja), 250, 500.

Natomiast ciekawy pomysł - tylko prędzej czy później przyjdzie strata. Grając 10zł, 20, 50, 100 i kończąc może to mieć sens.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 17:13

Akhh pisze:
Natomiast ciekawy pomysł - tylko prędzej czy później przyjdzie strata. Grając 10zł, 20, 50, 100 i kończąc może to mieć sens.
Tak sobie jeszcze myślę że grze na opcjach 60 sek towarzyszą bardzo silne emocje więc gdyby nie udało nam się trafić zyskownej pozycji za 1 czy 2 razem to przy otwieraniu kolejnych mielibyśmy takiego stracha że byłby problem z oceną sytuacji i mogłoby się to źle skończyć. Gra na przedziale cenowy o którym mówisz 10zł, 20, 50, 100 jest o tyle dobra że nie wyzerujemy sobie depozytu mając na nim np 500zł a co za tym idzie emocje przy otwieraniu pozycji będą dużo mniejsze:) Pozostaje tylko sprawdzić czy rzeczywiście uda się nam w ten sposób zarobić :joy:

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 06 lis 2013, 17:15

Lepiej spróbować analogicznej gry na 5minut. 60 sekund jest za szybkie i emocje będą za duże. Nawet z żelazną dyscypliną może być trudno. Do tego trzeba niesamowicie być skupionym.

Dochodzą do tego nerwy w otwieraniu opcji przez brokera - jest sygnał, klikasz otwórz - cena idzie kilka pips w górę i dopiero masz pozycję otwartą. Wtedy są kolejne emocje.

Nie polecam.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
marcin82
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 06 paź 2013, 11:20

Re: Laksior - dziennik konkursowy

czwartek 07 lis 2013, 01:26

strategia podwajania nie ma tak naprawdę sensu. postaram się pokazać dlaczego. założę przez chwilę, że broker daje 100% zwrotu (co oczywiście jest niemożliwe, ale bardzo ułatwia przykład) i minimalna kwota wejścia to $25

1.
a) stawiamy $25, opcja wygrana, super - $25 do przodu

2.
a) stawiamy $25, opcja przegrana
b) stawiamy $50, opcja wygrana, super - $25 do przodu (postawione w sumie $75, na koncie $100)

3.
a) stawiamy $25, opcja przegrana
b) stawiamy $50, opcja przegrana
c) stawiamy $100, opcja wygrana, super - $25 do przodu (postawione w sumie $175, na koncie $200)

4.
a) stawiamy $25, opcja przegrana
b) stawiamy $50, opcja przegrana
c) stawiamy $100, opcja przegrana
d) stawiamy $200, opcja wygrana, super - $25 do przodu (postawione w sumie $375, na koncie $400)

5.
a) stawiamy $25, opcja przegrana
b) stawiamy $50, opcja przegrana
c) stawiamy $100, opcja przegrana
d) stawiamy $200, opcja przegrana
e) stawiamy $400, opcja wygrana, super - $25 do przodu (postawione w sumie $775, na koncie $800)

6.
a) stawiamy $25, opcja przegrana
b) stawiamy $50, opcja przegrana
c) stawiamy $100, opcja przegrana
d) stawiamy $200, opcja przegrana
e) stawiamy $400, opcja przegrana
f) stawiamy $800, opcja wygrana, super - $25 do przodu (postawione w sumie $1575, na koncie $1600)

itd.
jak widać nasze stawki rosną bardzo szybko, a wygrać możemy w każdym momencie tylko $25 (w rzeczywistości rosłyby jeszcze szybciej, bo żadne broker nie da 100% zwrotu na high/low, więc w kolejnym kroku trzeba stawiać zawsze więcej, niż 2x poprzedniego). jak widać już w 6 przypadku musimy postawić jednorazowo $800, a w sumie ponad $1500. jeśli trafimy ok - konto jest na (niewielkim) plusie, ale co jak nie trafimy? kolejnym ruch będzie wymagał zakładu $1600, $3200 itd

teraz pewnie możecie pomyśleć, że grając dobrym systemem, ryzyko trafienia 5 faili pod rząd jest znikome. oczywiście - w pełni się z tym zgadzam, tylko weźcie pod uwagę jedno: na każdej takiej serii zakładów nie ważne w którym kroku była wygrana zarabiamy tylko $25. żeby postawić $800, należałoby wcześniej wygrać 36 taki serii (36*$25 = $800). jeśli i tu by się nie powiodło, to w kolejnym kroku trzeba by postawić $1600, czyli tyle, ile zarabiamy przez 72 zwycięskie serie. nawet bardzo dobry system czasem zawodzi! jeżeli nasz system zawiedzie raz na 36 prób (ryzyko ok 3%), to należy wnieść zakład za $1600 (a w sumie z poprzednimi będzie to ponad $3000). jeśli nasz system zawiedzie tylko raz na 72 próby (ryzyko 1,5%), to należy wnieść zakład za $3200 (w sumie prawie $6500).

do tego dochodzi dodatkowy aspekt psychologiczny: w pewnym momencie należy postawić $800, $1600, $3200 (a może więcej) na jedną opcję, której szanse powodzenia wynoszą 50% (no ok - niby więcej mając jakiś system, niech będzie i 70%) - kto z was by się na to zdecydował?:)

Akhh sugeruje tu TopOption ze względu na mniejsze stawki: oczywiście jest to zaleta, gdyż można pozwolić sobie na dłuższe serie, ale z deugiej strony zaczynając od minimalnego zakłądu za 10zł, w każdej serii zarabiamy jedynie kilka zł

grając na podwojenia można wychodzić na plus przez naprawdę długi czas (miesiące, może lata), ale w końcu ta czarna seria nadejdzie i nie będzie was stać (zarówno finansowo, jak i psychicznie) na obronienie konta.w jednej chwili stracicie cały zysk wypracowany przez ten czas... tego niestety nie da się uniknąć

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

czwartek 07 lis 2013, 19:57

07.11.2013

Dzisiaj tylko jedno zagranie jak narazie.
1. EUR/USD
Wykres M1.

Obrazek

Wykres znalazł się w kanale wzrostowym więc postawiłem na opcję UP.
Opcja zagrana na 25 minut. Jak widać wygrana.

2. EUR/USD
Wykres M1

Obrazek

Mało brakowało ale opcja wygrana.

3. AUD/USD
Wykres M1

Obrazek

Kiedy wchodziłem na zaznaczonej świecy była jeszcze czerwona:)
Prawdę mówiąc popełniłem tutaj błąd, nie zwróciłem uwagi, jak blisko siebie były linie ADX.
Opcja przegrana.

4. EUR/AUD
Wykres M1

Obrazek

Tutaj był szybki rajd po wertepach:)
Cztery opcje wygrane, dwie stratne.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

wtorek 12 lis 2013, 00:27

11.11.2013

1. USD/JPY
Wykres M15

Obrazek

Po odbiciu od oporu w okolicy godziny 16:30, wykres był ciągle w trendzie spadkowym.
Pokusiłem się o zagranie PUT na ponad 2 godziny do przodu. Jak widać bardzo ładnie opcja weszła:)

2. EUR/JPY
Wykres M5

Obrazek

Zauważyłem, że mniej więcej od godziny 15:00 wykres znajduje się w ruchu bocznym. Wyznaczyłem sobie zakres(czarne linie), w którym się poruszał wykres i prawdę mówiąc liczyłem na wybicie w górę.
Jednak rynek miał inny plan i wybił w dół. Jak tylko dostałem potwierdzenie w postaci kolejnej świecy spadkowej po świecy, na której nastąpiło wybicie otworzyłem opcję PUT.

Miałem dużo szczęścia, bo niewiele brakowało abym stracił na tej transakcji.

3. NZD/USD
Wykres M15

Obrazek

Od momentu, który pokazuje z lewej strony powyższy screen, para była w trendzie spadkowym. Na środku ekranu utworzyły się dwa odwrócone szczyty dość wyraźnie widoczne.
Kiedy wykres zaczął wybijać ładnie wgórę postanowiłem otworzyć opcję UP.
Niestety nastąpiło odbicie od Pivot Level i pozycja okazała się stratna.

Nie wiem czy gdybym nie poczekał jeszcze około godziny, opcja nie okazałaby się wygrana...
Z drugiej strony na Exbino można było ustawić czas zamknięcia najpóźniej na godzinę 23:00, więc gdybym za długo czekał z otwarciem, to również mógł być nieudany strzał.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

wtorek 12 lis 2013, 20:26

12-11-2013

Słowem wstępu, dziś trafiłem na kolejną z miliona strategii. Ta wydaje mi się w miarę sensowna i zaczynam ją testować.
Na razie nie będę pisał na czym polega, bo być może okaże się kiepska.

1.GBP/USD
Wykres M1

Obrazek

Tutaj podparłem się jeszcze strategią ADX EMA.
Jak widać opcja do przodu, nie obyło się jednak bez nerwów:)

2. USD/CAD
Wykres M1

Obrazek

Równiesz ADX EMA. Tutaj wszystko bardzo ładnie poszło bez komplikacji.

3. USD/CAD
Wykres M5

Obrazek

Nowa strategia, nowe doświadczenia.
Bardzo fajnie, że na plus.
Tak jak wcześniej pisałem, strategia jest w fazie testów więc nie będę mącił wody...

Ale żeby nie było tak kolorowo, to miałem dzisiaj kiepski dzień jeśli chodzi o opcje 60s.
Nawet nie robiłem screenów - pięć opcji w plecy, przy czym jedna za 50$.
Może jutro będzie lepiej.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

czwartek 14 lis 2013, 02:14

14-11-2013

Dzisiaj tylko dwie transakcje, brak czasu...

1. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

Tutaj dalszy ciąg testów nowej strategii. Opcja zagrana na około godzinę do przodu.
Tak naprawdę powinno się grać na okres od 15 do 30 minut.
Niestety broker nie udostępnia takich możliwości, więc ryzykując zagrałem na dłuższy okres.
Ryzyko jednak się opłaciło.

2. EUR/JPY
Wykres M5

Obrazek

Opcja zupełnie nietrafiona.
Zagranie ta tzw. czuja. Myślałem, że właśnie zaczyna się trend spadkowy i obstawiłem opcję PUT.
Jak widać na screenie nastąpiło wybicie w górę. Nawet nie wiem od jakiej linii wsparcia nastąpiło to wybicie, bo żadnej sensownej nie widzę.
Ale może nie do mnie należy ocena, a raczej do bardziej doświadczonych traderów.

3. AUD/USD
4. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

Pierwsze wejście zgodnie z trendem spadkowym, wejście na świecy, która przebiła mały opór sprzed około 45 minut.
Opcja niestety przegrana z tego tytułu, że powinienem zagrać na dłuższy czas zamknięcia opcji.
Wystarczyłoby zagrać o 5 minut dłużej i jest wygrana.

Drugie wejście również zgodnie z trendem spadkowym. Mimo, że wejście miało miejsce na świecy wzrostowej przewidywałem, że nastąpi cofnięcie do około 50% wysokości długiej świecy spadkowej sprzed 10 minut, a następnie wykres pójdzie dalej w swoją stronę (czyt. w dół:)). Moje przewidywania okazały się trafne, jednakże tym razem zagrałem chyba na około 50 minut do przodu...

5. USD/JPY
6. USD/JPY
Wykres M5

Obrazek

Zagrania zgodnie z trendem wzrostowym. Liczyłem się z tym, że będą jakieś krótkie odbicia w dół, dlatego też czas zamknięcia opcji ustalałem na około 30 minut.
Jak widać na załączonym obrazku, opcje wygrane.

Dzisiaj niestety więcej tradów nie będzie, trzeba iść do pracy:(
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

piątek 15 lis 2013, 02:13

15-11-2013

1. USD/JPY
Wykres M5

Obrazek

Kolejne nocne przygody. Opcja otwarta na około 53 minuty.
Otworzyłem opcję na świecy, która sygnalizuje spadki, ale zrobiłem to celowo ponieważ poprzednia świeca, która wyraźnie sygnalizuje wzrosty podała niewłaściwy sygnał. Wykres zamiast piąć się w górę, poszedł w dół. Pomyślałem więc, że w tym momencie chyba żadne reguły nie obowiązują:)
Zagrałem więc zgodnie z trendem wzrostowym. Spodziewałem się cofnięcia wykresu ale nie aż tak dużego.
Zabezpieczyłem się jednak trochę późniejszym momentem zamknięcia niż 30 minut.
Jednak i to nie pomogło.
Już myślałem, że mam opcję przegraną, jednak nadzieję dał mi ostry ruch w górę na ostatniej świecy.
Do ostaniej minuty wynik był po mojej myśli. Niestety nagle świeca zrobiła się czerwona, poszła w dół i opcja wygasła jako przegrana.

Jutro rano od godziny 9 postaram się jescze trochę pograć przed pracą.
A tak w ogóle to chyba muszę dać sobie spokój z tymi nocnymi tradami, bo nic dobrego z tego nie wychodzi:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości