ultrafioletowy dziennik konkursowy

ODPOWIEDZ
no avatar
ultrafiolet
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 28 paź 2013, 02:59

ultrafioletowy dziennik konkursowy

poniedziałek 28 paź 2013, 04:03

W temacie OB jak i innych giełdowych form gier jestem zupełnie nowy. Zacząłem zagłębiać się w temat mniej więcej razem z rozpoczęciem zapisów do tego konkursu, co akurat nie było zamierzone. Na razie trudno cokolwiek wnioskować - podjąłem dopiero kilka prób handlu, nie było żadnych spektakularnych sukcesów ani żadnych spektakularnych porażek. Mam nadzieję, że wkrótce będę umiał sobie odpowiedzieć na pytanie, czy potrafię tak dobrze czytać wykresy, jak zakładałem z początku.

Z konkursem nie wiążę większych nadziei - nie oczekuję jeszcze od siebie, że swoją wiedzą będę mógł wzbogacać innych, liczę na to, że to bardziej konkurs na journal, niż na wykład n/t opcji z przykładami. Niestety w najbliższym czasie będę handlował o niesprzyjających porach, tak przynajmniej wyczytałem ze źródeł. Ale patrząc na tą pięciocyfrową nagrodę główną nie potrafię oddać jej bez walki.

no avatar
ultrafiolet
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 28 paź 2013, 02:59

Re: ultrafioletowy dziennik konkursowy

wtorek 12 lis 2013, 20:52

No i udało się - mam już konto demo. Wystarczyło się o nie upomnieć.
Nie wiem, czy inni podzielają moje zdanie, ale tą całą platformę exbino wyobrażałem sobie trochę inaczej. Wydaje się mało intuicyjna i nieczytelna. Jedno co dobre, to że strona nie pozoruje żadnej poważnej instytucji, po prostu wygląda jak wejście do kasyna, ktoś, kto pierwszy raz wchodzi na ich stronę nie powinien mieć wątpliwości, czym pachnie ten "biznes".
W pierwszym dniu dziennika wartoby rozpisać plan działania na następne... 6 tygodni, które zostało do zakończenia konkursu. O ile same posty będę tworzył na bieżąco, to saldo konta będę śledził uważniej... regulamin jasno mówi, że z 1000$ do 20 grudnia ma się zrobić >2000$, a zatem należy generować codzienne zysk na poziomie 36$. Wg moich obliczeń to 2-3 zakłady dziennie za ~2% kapitału lub 1 transakcja za ~5% zgromadzonych środków. Brzmi całkiem przyjaźnie. Co nie znaczy, że będzie łatwo. Myślę, że operować będę na parach walutowych, o ile będą miały USD w nazwie, ale to tylko dlatego, że większość materiałów szkoleniowych opiera się właśnie na nich.
Dla wprawionych trader'ów nadchodzące 30 dni konkursu to 30 okazji, żeby wykonać każdorazowo do 3 transakcji, opisać i wrzucić na forum. Dla mnie OB to jeszcze nowość, dzisiejsze transakcje oczywiście zamieszczę, ale całe to obserwowanie wykresów to ułamek pracy, jaką wkładam. Sam handel to raczej wisienka na torcie. O wiele więcej czasu spędzam na wchłanianiu różnych artykułów n/t OB, których znalazłem w sieci dość sporo. Na początek ostrzegam wszystkich, którzy dopiero przyglądają się OB - nie spodziewajcie się, że moje analizy będą bogate merytorycznie, jakby to ktoś ujął "mało pipsów jeszcze zjadłem", więc ostrzegam, żeby nie traktować ich jak materiałów szkoleniowych.
Dzisiaj zapoznałem się z pewną strategią, postanowiłem ją wypróbować na koncie demo. Nie potrafiłem znaleźć żadnej nazwy dla niej oprócz "initial newbie strategy", może ktoś bardziej ogarnięty mi podpowie. Niestety materiał jest w języku angielskim, na y2b, tzw. spoken English. Dlatego zamiast linku do strategii postaram się w skrócie opisać ją po polsku. Będę się opierał na wskaźnikach "Moving average", a więc, rzecz jasna, wykresy na exbino będą w 100% zbędne. Na razie testuję program MT4. A więc strategia opiera się na średnich 13 E(xponential)MA, 20 S(imple)MA oraz 26 EMA i dodatkowym wskaźniku 50BB(BollingerBands). Kiedy średnie idą po wykresie równolegle, mówimy o trendzie, kiedy krzyżują się 13EMA z 20SMA mówimy o odwróceniu trendu, i jest to moment na postawienie zakładu. 26EMA nie ma większego strategicznego znaczenia, ale ma zapowiedzieć nadchodzące odwróceniu trendu (kiedy krzyżuje się z 20SMA). Strategia mówi też, że zakładu należy unikać, gdy chwilę wcześniej były duże wahania ceny (wielkie świece), kiedy ostatnia świeca nie idzie z trendem, i kiedy wykres ucieka daleko od granic wyznaczonych przez BB. Czas zakończenia należy dobrać obserwując poprzednie szczyty i dołki. No i tyle, strategia tak prosta, że przeciętnie inteligentny orangutan powinien ją ogarnąć, a więc idealna dla mnie.
Po wysłuchaniu strategii i skonfigurowaniu MetaTradera (20SMA czerwona, 13EMA żółta, 26EMA SkyLigthBlue, okresy M5) przyszedł czas na handel.
121113 img1.jpg
121113 img2.jpg
121113 img3.jpg
Jak widać na wykresach postawienie zakładu (pomarańczowa strzałka) było poprzedzone skrzyżowaniem żółtego z czerwonym. Dopiero przy trzeciej transakcji 26EMA ładnie ostrzegła przed nadchodzącej zmianie trendu, w takich przypadku jest to najlepszy moment do otwarcia opcji, gdyż cena znajduje się na szczycie, kiedy stawia się zakład po skrzyżowaniu 20SMA z 13EMA to jest się już w połowie górki albo i lepiej. Czas zakończenia transakcji ustawiłem na około 28 minut.
Potraktowałem strategię tak chłodno jak to tylko możliwe, w ogóle nie myśląc o tym, że ryzykuję wirtualne dolary. Powiem więcej, grałem wbrew instynktowi, który kazał grać odwrotnie, również TradersChoice za każdym razem wskazywał odwrotny kierunek.
Wyniki jednak zachęcają do dalszych prób i udoskonalania strategii.
121113 img4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości