Strategia RSI M15

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

środa 19 mar 2014, 16:27

Rozliczanie przed czasem to nie najlepszy pomysł.

Jeśli będziesz zarabiał 4zł ryzykując 20zł to przy 1 porażce musisz mieć 5 zwycięstw żeby wyjść na zero.

To daje Ci trafność na poziomie ponad 83% żeby tylko wyjść na zero!

Przy takiej skuteczności powinno się zarabiać krocie. Dlatego lepiej czekać na pełny zwrot nawet jak nieco częściej stracisz niż brać tak mały zysk.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

środa 19 mar 2014, 17:14

Akhh pisze:Rozliczanie przed czasem to nie najlepszy pomysł.

Jeśli będziesz zarabiał 4zł ryzykując 20zł to przy 1 porażce musisz mieć 5 zwycięstw żeby wyjść na zero.

To daje Ci trafność na poziomie ponad 83% żeby tylko wyjść na zero!

Przy takiej skuteczności powinno się zarabiać krocie. Dlatego lepiej czekać na pełny zwrot nawet jak nieco częściej stracisz niż brać tak mały zysk.
Tylko, że jak będę czekał na koniec to skuteczność tej strategii jest marna. Musiałbym wtedy czekać na wyjścia, a nie przecięcia/dotknięcia.

Awatar użytkownika
Binary24
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 12:55
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

środa 02 kwie 2014, 21:12

Testuje ktoś jeszcze tę strategię? Dla mnie szczerze mówiąc ostatnimi dniami jej skuteczność jest dość kiepska na interwałach M1, M5, M15, dużo lepiej wyglądało to na początku. Może ktoś ma jeszcze pomysł na jakiś dodatkowy wskaźnik?
Największe forum o opcjach binarnych.

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

czwartek 03 kwie 2014, 11:12

Binary24 pisze:Testuje ktoś jeszcze tę strategię? Dla mnie szczerze mówiąc ostatnimi dniami jej skuteczność jest dość kiepska na interwałach M1, M5, M15, dużo lepiej wyglądało to na początku. Może ktoś ma jeszcze pomysł na jakiś dodatkowy wskaźnik?
Ja to cały czas męczę. Początkowo było bardzo dobrze, ale teraz jest beznadzieja.

Mam dodatkowo stochastica oraz bollinger bands.

Awatar użytkownika
Binary24
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 12:55
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

poniedziałek 07 kwie 2014, 11:09

Panowie, a próbował ktoś grać w ten sposób tą strategią, że na wykresie na M5, w momencie dobicia linii RSI ustawiamy opcję na 15 minut (trzy świece) w przeciwnym kierunku?

http://charts.mql5.com/4/377/eurusd-m5- ... uk-ltd.png

U mnie na EUR/USD całkiem nieźle to wygląda. Na innych walutach niestety gorzej.
Największe forum o opcjach binarnych.

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

poniedziałek 07 kwie 2014, 14:44

Binary24 pisze:Panowie, a próbował ktoś grać w ten sposób tą strategią, że na wykresie na M5, w momencie dobicia linii RSI ustawiamy opcję na 15 minut (trzy świece) w przeciwnym kierunku?

http://charts.mql5.com/4/377/eurusd-m5- ... uk-ltd.png

U mnie na EUR/USD całkiem nieźle to wygląda. Na innych walutach niestety gorzej.
Co tam masz jeszcze za wskaźnik razem z RSI? Domyślam się, że CCI. Jeśli tak, to go usuń. Nie da ci żadnych konkretnych sygnałów w strategii RSI, testowałem zestawienie RSI i CCI dwa tygodnie.

Polecam dorzucić stochastica na ustawieniach standardowych.

Spróbuj zagrywać na interwale MT4 15 minut i opcje też 15 minut. Wydaje mi się, że będzie jeszcze lepsza skuteczność.

Awatar użytkownika
Binary24
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 12:55
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

wtorek 08 kwie 2014, 09:32

Tak to CCI. Zostawiłem go dla moich własnych obserwacji.

Moim zdaniem sktueczność jest większa jeśli gra się na interwale M5 na trzy świeczki w drugą stronę. No i opcji jest rzecz jasna więcej. Np dzisiaj od godziny 6:50 było już 7 zagrań z czego 6 zakończyło się powodzeniem. W dodatku nie uwzględniałem działania żadnych danych. Gdyby tak do czystego wskaźnika RSI podającego sygnał wejścia w pewnym momencie, dorzucić jeszcze "myślenie" czyli np nie uwzględniać zagrań przy danych eko, to skuteczność strategii oscylowałaby na naprawdę wysokim poziomie - moim zdaniem lepszym niż na interwale M15.

Dorzucam screena, proszę spojrzeć: http://www.mql5.com/en/charts/1706938/e ... ari-uk-ltd

Może ktoś chciałby to jeszcze sprawdzić na takich ustawieniach jakie podałem?

W opcjach binarnych liczy się każdy pips, więc nawet minimalna wartość może przechylić szale zwycięstwa na naszą stronę, a to zdaje się właśnie prezentować ta strategia.
Największe forum o opcjach binarnych.

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

środa 09 kwie 2014, 11:27

Binary24 pisze:Tak to CCI. Zostawiłem go dla moich własnych obserwacji.

Moim zdaniem sktueczność jest większa jeśli gra się na interwale M5 na trzy świeczki w drugą stronę. No i opcji jest rzecz jasna więcej. Np dzisiaj od godziny 6:50 było już 7 zagrań z czego 6 zakończyło się powodzeniem. W dodatku nie uwzględniałem działania żadnych danych. Gdyby tak do czystego wskaźnika RSI podającego sygnał wejścia w pewnym momencie, dorzucić jeszcze "myślenie" czyli np nie uwzględniać zagrań przy danych eko, to skuteczność strategii oscylowałaby na naprawdę wysokim poziomie - moim zdaniem lepszym niż na interwale M15.

Dorzucam screena, proszę spojrzeć: http://www.mql5.com/en/charts/1706938/e ... ari-uk-ltd

Może ktoś chciałby to jeszcze sprawdzić na takich ustawieniach jakie podałem?

W opcjach binarnych liczy się każdy pips, więc nawet minimalna wartość może przechylić szale zwycięstwa na naszą stronę, a to zdaje się właśnie prezentować ta strategia.
Jak ty masz ustawiony ten RSI?

No i największym mankamentem tej strategii jest problem pozostawania wskaźnika RSI przez kilka sesji pod, nad liniami poziomu. Cały czas szukam narzędzia, które pozwoli przewidzieć czy RSI odbije się od poziomu, czy pozostanie w nim dłuższy czas.

no avatar
panpiotr
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

poniedziałek 14 kwie 2014, 21:38

Wskaźnik RSI(14) z poziomami 70 i 30 świetnie sprawdza się na interwale m5 kiedy dotyka/przebija te poziomy, grając opcje na jakąś godzinę, jednak tylko w czasie trendu bocznego. Potrzebne jest narzędzie, wskaźnik który pokazywał by że właśnie rozpoczął się jakiś silniejszy trend w górę/dół.

no avatar
panpiotr
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

środa 16 kwie 2014, 12:55

Jeszcze można dorzucić MA(6) i gramy dopiero po przebiciu średniej

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

środa 16 kwie 2014, 12:58

A jak wyglądają wyniki?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
panpiotr
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

środa 16 kwie 2014, 13:08

Ostatnio nie patrzyłem z braku czasu, ale jak obserwowałem kilka dni, to nieźle, więcej trafionych niż straconych pozycji, około 65%. Trzeba posprawdzać, pokombinować może z innym interwałem

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość