Strategia RSI M15

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia RSI M15

piątek 07 mar 2014, 13:14

panpiotr pisze:Liczy się tylko zamknięcie świecy, co się dzieje w międzyczasie nas nie interesuje. Myślę, że to co zaprezentowałem ma jakiś sens i skuteczność dzięki której można coś zarabiać w miare regularnie, a właśnie o to chodzi, można spróbować dorzucić jeszcze stochastyczny do tego, ale na pewno będzie wtedy mniej sygnałów, a skuteczność przybliżona, tak mi się wydaje, więc nie ma co kombinować raczej, każdy zrobi po swojemu i ze strategią i z kapitałem.
Na zamknięciu świecy tylko kiedy jest przebicie lub dotknięcie

zgadzam się w pełni z przedmówcą:) z tym, że nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest dobieranie jeszcze jednej pary, bo to zwiększa nam znów kapitał. Taka para to np. jeszcze AUD/USD na exbino
Właśnie między innymi tę parę miałem na myśli. Raczej bym unikał np. par z jenem - ale to moje subiektywne zdanie. Tzn. mi osobiście wystarczy jak najbardziej jedna para i kapitał w złotówkach, w tym przypadku najlepsza para to zdecydowanie - EUR/USD, tylko zastanawiałem się po prostu w sytuacji gdy ktoś potrzebuje większej ilości sygnałów lub np. dysponuje większym kapitałem - bo te by mu nie wystarczały w sensie za mało ewentualnego zysku mogły by wygenerować, ale ogólnie najlepiej jest się skupić na EUR/USD - przynajmniej tak mi się wydaje.

Również uważam, że dokładanie stochastycznego tylko nie potrzebnie utrudni pracę. Często sens tkwi w prostocie. Tak więc spróbujmy w oparciu o samo RSI(2). Można na początku popróbować na kontach demo, żeby nie ryzykować nie potrzebnie straty kapitału.

no avatar
magiwb
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 sie 2013, 11:54

Re: Strategia RSI M15

piątek 07 mar 2014, 19:12

Moim zdaniem stoch jak najbardziej bo "zazwyczaj" pozwoli uniknąć wejścia na płytkiej korekcie.
Nie kumam też co ma wielkość kapitału do ograniczania par. Ten z większym kapitałem zyska lub straci więcej przy tym samym ryzykowanym %. Info lepiej zbadać i grac większa ilość par niż schodzić w dół na nietrwałe w celu zwiększenia ilości sygnałów bo w końcu po co się ograniczać przy tak prostej metodzie... patrzenie na 2 lub 3 okienka zajmuje tyle samo czasu co na jedno ;o)

no avatar
panpiotr
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

piątek 07 mar 2014, 22:45

magiwb nie masz racji, im więcej par tym potrzebny większy kapitał, bo jednocześnie możesz dostać sygnał na dwóch parach i na oby dwóch ponieść porażki, grając do trzech pudeł to już duża strata, a niech się tak zdarzy dwa razy z rzędu po 3 pudła....
Natomiast na jednej parze i tak jest dużo sygnałów a żeby ponieść stratę jak w przykładzie powyżej musiało by być 4 x po 3 pudła z rzędu a to się raczej nie zdarza, natomiast 2 mogą się zdarzyć.

no avatar
magiwb
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 sie 2013, 11:54

Re: Strategia RSI M15

sobota 08 mar 2014, 01:30

napisałem przydługi elaborat, ale skasowałem bo mamy inną wizję ;o)
dla mnie w tej "strategii" sygnał jest samodzielny i nie zamierzam napalać się na każde naruszenie poziomu RSI bo statystyka mówi że za n-tym razem wejdzie.
Nie ma różnicy czy załapię 4 pudła z EU czy 2 z EU i 2 z EJ bo w obu przypadkach wyjdzie tyle samo pudeł.
fakt że grając pudło po pudle ryzykujesz mniej bo ten sam ustalony % ryzyka będzie za każdym razem od niższej kwoty ale z drugiej strony również mniej zyskasz przy trafnej decyzji...
ale pomijając procentowe rachunki- Ty możesz grać 10 ładnych sygnałów cały dzień a ja 4h a przez następne 4 mogę pójść na piwo albo zagrać następnych 10 sygnałów

powodzenia :o)

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia RSI M15

niedziela 09 mar 2014, 17:38

magiwb pisze:Moim zdaniem stoch jak najbardziej bo "zazwyczaj" pozwoli uniknąć wejścia na płytkiej korekcie.
A jeśli chcąc dodać ten stochastyczny oscylator to ewentualnie na jakich parametrach i poziomach go dodajesz ?

no avatar
panpiotr
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

niedziela 09 mar 2014, 20:34

Myślę, że na standardowych, z platformy, też tego próbowałem.

no avatar
magiwb
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 sie 2013, 11:54

Re: Strategia RSI M15

środa 12 mar 2014, 00:05

Około 12,3,3 bo dla różnych par lekka modyfikacja może bardziej pasować.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia RSI M15

wtorek 18 mar 2014, 20:17

No i jak tam postępy w testowaniu?
Ja jestem na razie pochłonięty czym innym ale może ktoś opisze jakieś wrażenia ze stosowania owej strategii...
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

wtorek 18 mar 2014, 22:25

laksior pisze:No i jak tam postępy w testowaniu?
Ja jestem na razie pochłonięty czym innym ale może ktoś opisze jakieś wrażenia ze stosowania owej strategii...
Z tego co widzę, to tutaj niewiele trzeba testować. Wystarczy zerknąć w historię. Widać, że skuteczność to przynajmniej 75%, co dla opcji binarnych przy zwrocie 80% jest bardzo satysfakcjonujące.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia RSI M15

wtorek 18 mar 2014, 22:45

Spytałem ponieważ kiedy przez 2 dni obserwowałem tą strategię to niestety nie była zbyt obiecująca.
Może inni traderzy mają inne odczucia.
Wykres wsteczny w mojej opinii nie jest tak miarodajny jak obserwacja na bierząco.
Taki mały przykład:
leci 15 minuta danej świecy, RSI ładnie dotyka do linii "90", w ostatnich pięciu sekundach trwania świecy przechodzę na okno z opcjami
i otwieram opcję PUT. Za chwilę patrzę na wykres a tam RSI w przedostatniej lub ostatniej sekundzie cofnął się o kilka punkcików w dół...
Warunek strategii zatem nie został spełniony a ja zostaję z otwartą opcją PUT, która prawdopodobnie będzie w plecy.

Oczywiście patrząc na wykres wsteczny każdy powie, że warunek nie został spełniony i nie wolno wtedy otwierać opcji.
Ciekawe co Ci sami ludzie powiedieliby, gdyby przytrafiła im się opisana przeze mnie sytuacja na aktualnym wykresie. A myślę, że zdaża się ona dość często.
Takie są moje prywatne obserwacje.

Jeśli robię coś nie tak to może niech wypowie się autor systemu.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

wtorek 18 mar 2014, 22:54

Jestem z powrotem. Usiadłem do tego i na zdrowy rozum postanowiłem poszukać w głowie sygnałów, które mogą pomóc w strategii RSI. Z tego co zaobserwowałem, to wręcz ze 95-100% skutecznością strategia pozwala nam dobrze wchodzić, jeśli zastosuje się modyfikacje i wskaźniki, które przedstawiam na screenie.

Obrazek

Problem wynikał z tego, że często wykres przecinał linię "90" i pozostawał nad nią przez kilka sesji, przez co typ był zły. Zastosowałem więc kolejny wskaźnik. Jeśli wskaźnik - na screenie gruba żółta linia podąża w czasie skoku ostro za RSI, to najprawdopodobniej dłużej pozostaniemy nad linią "90" i powinniśmy się wstrzymać. Postawić ewentualnie dwie świeczki dalej. Jeśli natomiast żółta linia biegnie jakby swoim torem, to możemy wejść w opcję, bo prawdopodobnie wyjdzie za linię "90" i zaraz wróci.

W takim wydaniu trafne typowanie wydaje się oscylować w granicach 95%. Mogę wrzucić więcej screenów, z innych walut. Co o tym sądzicie?

Generalnie rzecz ujmując, jeśli żółta linia również ma aspiracje na linię 90, to dziękujemy i nie wchodzimy. Podobnie jest z dołem. Wiadomo.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia RSI M15

wtorek 18 mar 2014, 23:08

Wygląda obiecująco.
A co to za tajemny wskaźnik?
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

wtorek 18 mar 2014, 23:17

Faktycznie, nie napisałem.
To CCI, zwykłe CCI.

Z dalszych moich obserwacji wynika, że obowiązkowe jest śledzenie wykupienia rynku. Inaczej nie unikniemy tych wejść, które zmuszają nas do stawiania po kilka razy, w oczekiwaniu na spadek. Ponadto nie grać nigdy przeciwko trendowi, to oczywista sprawa. Strategia może mieć 100% skuteczność, jeśli postawimy na fałszywe wybicia. Czyli CCI na nie nie zareaguje.

Nie traktowałbym tego jako sygnału do wejścia, może jedynie stanowić całkiem wiarygodne potwierdzenie.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia RSI M15

wtorek 18 mar 2014, 23:21

Jakie stosujesz ustawienia CCI?
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

wtorek 18 mar 2014, 23:34

laksior pisze:Jakie stosujesz ustawienia CCI?
Szukam najlepszych. :)

Próbuj także.

Generalnie nie pochwalam poszukiwania na siłę jakiejś strategii, bo dobrze wiemy, że takiej która pokaże nam "palcem" gdzie wejść nie ma. :). Czym dłużej szukasz nowej strategii, a nie poznasz w pełni jednej - tym dłużej będziesz amatorem.

Najlepsza strategia to podążanie za trendem, znajomość punktów oporu/wsparcia i umiejętne wchodzenie w trend na korektach.

no avatar
panpiotr
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Strategia RSI M15

środa 19 mar 2014, 10:57

laksior pisze:Spytałem ponieważ kiedy przez 2 dni obserwowałem tą strategię to niestety nie była zbyt obiecująca.
Może inni traderzy mają inne odczucia.
Wykres wsteczny w mojej opinii nie jest tak miarodajny jak obserwacja na bierząco.
Taki mały przykład:
leci 15 minuta danej świecy, RSI ładnie dotyka do linii "90", w ostatnich pięciu sekundach trwania świecy przechodzę na okno z opcjami
i otwieram opcję PUT. Za chwilę patrzę na wykres a tam RSI w przedostatniej lub ostatniej sekundzie cofnął się o kilka punkcików w dół...
Warunek strategii zatem nie został spełniony a ja zostaję z otwartą opcją PUT, która prawdopodobnie będzie w plecy.

Oczywiście patrząc na wykres wsteczny każdy powie, że warunek nie został spełniony i nie wolno wtedy otwierać opcji.
Ciekawe co Ci sami ludzie powiedieliby, gdyby przytrafiła im się opisana przeze mnie sytuacja na aktualnym wykresie. A myślę, że zdaża się ona dość często.
Takie są moje prywatne obserwacje.

Jeśli robię coś nie tak to może niech wypowie się autor systemu.
Jeśli widzimy że świeca może skończyć się po naszej myśli, czyli dotknięciem/przebiciem linii przez RSI, to przygotowujemy się do postawienia opcji, ale wchodzimy w nią dopiero kiedy ta świeca się zakończy (np 2 sek później)

Osobiście obserwuje dalej tą strategie i nie jest najgorzej, raz lepiej a raz nie, jednak zajmuje się też testami innej strategii, która również wygląda obiecująco. Wczoraj np, było 15 sygnałów w ciągu kilku godzin z czego 12 trafionych:) dzis kolejne testy od godziny 8:00, na razie 2/2 trafione:)

no avatar
magiwb
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 sie 2013, 11:54

Re: Strategia RSI M15

środa 19 mar 2014, 11:02

laksior pisze: leci 15 minuta danej świecy, RSI ładnie dotyka do linii "90", w ostatnich pięciu sekundach trwania świecy przechodzę na okno z opcjami
i otwieram opcję PUT. Za chwilę patrzę na wykres a tam RSI w przedostatniej lub ostatniej sekundzie cofnął się o kilka punkcików w dół...
Warunek strategii zatem nie został spełniony a ja zostaję z otwartą opcją PUT, która prawdopodobnie będzie w plecy.
Laksior - najprościej rzecz ujmując... ostatnio odcineczek RSI jest ruchomy i rusza się za aż do zamknięcia świeczki kiedy to jego koniec zostaje przypięty stając się jednocześnie początkiem następnego odcineczka podążającego za ceną w ramach obecnej świeczki.
Graj więc raczej w pierwszych 5 sek nowej świeczki niż na 5 sek przed zamknięciem obecnej - wtedy namalowana kreska się nie zmieni.

a tak ogólnie to zerknąłem na tą strategię ciut inaczej, od razu porzuciłem pomysł ponawiania wejść a skupiałem się na wYjściu z poziomu "90" i "10" dlatego też CCI w ujęciu Wishermil'a trochę z tym nie współgra ale teraz zauważyłem, że Wy cały czas nastawiacie się na wejście przy close zielonej świeczki na szczycie a nie na close czerwonej po odbiciu... czy tak?

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

środa 19 mar 2014, 14:06

magiwb pisze: a tak ogólnie to zerknąłem na tą strategię ciut inaczej, od razu porzuciłem pomysł ponawiania wejść a skupiałem się na wYjściu z poziomu "90" i "10" dlatego też CCI w ujęciu Wishermil'a trochę z tym nie współgra ale teraz zauważyłem, że Wy cały czas nastawiacie się na wejście przy close zielonej świeczki na szczycie a nie na close czerwonej po odbiciu... czy tak?
Nie do końca rozumiem "Wy cały czas nastawiacie się na wejście przy close zielonej świeczki na szczycie a nie na close czerwonej po odbiciu... czy tak?".

Co do wyjścia RSI z granicy 10-90, to skuteczność też jest dużo większa. Tylko ciekawe jak jest z uchwyceniem wyjścia, czy przypadkiem sygnał nie pojawi się zbyt późno. Generalnie można liczyć na samą skuteczność tej strategii, przyjmując to, że są mylne wskazania i też powinno być na plusie.

Właśnie zrobiłem zagranie. Poczekamy 15 minut i dam znać, czy się udało.

no avatar
magiwb
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 sie 2013, 11:54

Re: Strategia RSI M15

środa 19 mar 2014, 15:10

teraz ja nie rozumiem... "czzy sygnał nie pojawi się zbyt późno" skoro ma pokazać wyjście to jakiś ruch musi się odbyć.
Odbicie RSI pokazuje bardzo klarownie poprzez wyjście z paska 1-10 i 90-100 do wewnątrz i to jest widoczny znak a granie na wejście do strefy jest jakby to nazwać... w ciemno na zasadach nadziei że to koniec ruchu. Wszystko w tym graniu jest niewiadomą ale co można zaobserwować to najlepiej wziąć na swoja korzyść ;o)
RSI na ustawieniach "2" lata od bandy do bandy często ale o tym czy brać trejda może sugerować np stoch w obszarach skrajnych.


imho lepiej obserwować wyjścia ze skrajnej strefy RSI niż brać każde zamknięcie w strefie licząc że to koniec ruchu szczególnie że przy poziomach SR cena lubi walnąć konsolkę lub lekko wybić się jeszcze pokazując na wskaźnikach dywergencję. Powrót natomiast jest bardziej wyrazisty jak dla mnie.

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI M15

środa 19 mar 2014, 16:19

Bawię się strategią w innym wydaniu. Gram na interwale 5 minut. Przy czym rozliczam opcję z zyskiem mniejszym w momencie, gdy pierwsza świeca 5 min. zareaguje na wskaźnik. Jest to np. 2 zł, po postawieniu 10 zł.

Jak do tej pory z 10 zł, które sobie ustaliłem na koncie demo, mam 60 zł. Zaczynam teraz grać większymi stawkami, także zobaczymy jak to skończy się dalej. Będę grał po 20 zł i będę rozliczał opcję przed czasem, gdy osiągnę zysk 4 zł.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości