Strategia 15M

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Strategia 15M

czwartek 07 sie 2014, 08:21

Witam,

Z racji, że większość strategii, wskaźników podawanych w internecie dotyczących opcji binarnych repaintuje - bardzo ciężko jest znaleźć coś godnego uwagi. Rzutem na taśmę (po uprzednim przeglądnięciu setek dostępnych systemów), wydaje mi się, że znalazłem strategię, która po małej modyfikacji nadaje się do tradingu.

Zasady są proste. Strategia składa się z trzech wskaźników:

RSI (4) z poziomami 90 i 10
Money Flow Index z poziomami 0 i 100.
DeMarker z poziomami 0 i 100.

Opcję put gramy dosłownie parę sekund przed zamknięciem ostatniej świeczki na następną świeczkę 15 minutową, gdy RSI dotknie lub przebije poziom 90 (nie wystarczy zbliżenie się - pozwoli to uniknąć nietrafnych sygnałów), a MFI i DeMarker osiągną poziom 100.

Opcję call gramy parę sekund przed zamknięciem ostatniej świeczki na następną świeczkę 15 minutową, gdy RSI dotknie lub przebije poziom 10 (nie wystarczy zbliżenie się - pozwoli to uniknąć nietrafnych sygnałów), a MFI i DeMarker osiągną poziom 0.

Co ważne, czasami zdarza się, że pierwsza świeczka po wystąpieniu sygnału okazuje się nietrafiona, ale zagranie martyngałem na następną, znacznie zwiększa skuteczność strategii, gdyż z moich obserwacji wynika, iż często już pierwsza świeczka jest trafiona, jeśli nie - to druga już w większości jest trafiona. Natomiast, nie zalecam grania martyngałem na więcej niż drugą świeczkę. Po prostu wtedy czekamy na nowy sygnał.

Bardzo istotne jest granie w godzinach handlu -> 8:00, 9:00 do około 19:00, a także unikanie gry, podczas danych makro (około 1; 1,5 godziny przed i po) - najlepiej według tego kalendarza http://macronext.pl/pl/dane-makro - unikać gry, nawet gdy istotność danego zdarzenia jest na poziomie jednej kreski (wykres na tak niskim interwale jak 15M jest wrażliwy na takie dane) - pozwala to ograniczać błędne sygnały.

Biorąc pod uwagę unikanie danych makro oraz godziny handlu - generowanych sygnałów nie będzie bardzo dużo, lecz spokojnie dostaniemy ich co najmniej kilka dziennie na różnych parach walutowych.

Ważny również jest wybór brokera do tej gry, istotne według mnie, żeby był to broker regulowany prawnie poprzez jakąś znaczącą instytucję finansową, ale nie był to broker, którego strona opiera się na technologii SpotOption - czyli brokerzy typu TopOption. Powód jest prosty, lubią oni zagrane opcje rozliczać po innych kursach niż aktualna cena spot, co jest zwyczajnym oszustwem i wielu obecnych tutaj forumowiczów się o tym przekonało na własnej skórze. Musi to być broker, którego instrumenty dobrze reagują na szybkie, krótkie zmiany kursów, gdyż czasami świeczki są minimalnie na plus lub minus. Osobiście polecam brokera typu Stockpair, który raczej prawidłowo rozlicza transakcje.

Z tego co się orientowałem, to z powodzeniem można stosować tę strategię z takimi samymi zasadami na interwale 1M, tylko tutaj liczy się już każda sekunda i wszystko musi być dopracowane na tzw. zero.

Jeśli wykorzysta się do gry brokera typu np. OptionFair, gdzie dana jest godzina wygaśnięcia, nie tak jak na Stockpairze, można przy zagraniu na daną świeczkę po świeczce sygnalnej, poczekać chwilę aż ta pójdzie w przeciwnym do oczekiwanego przez nas kierunku, gdyż często jest tak, iż kończy się taka świeczka w postaci świeczki doji - wtedy bylibyśmy na plus, zamiast odczuwać zbędną niepewność bądź po prostu przegrać.

Wszelkie uwagi, obserwacje i pomoc w testowaniu sygnałów w oparciu o założenia będą bardzo mile widziane.

Poniżej zamieszczam przykładowe zdjęcia oraz template wraz z wskaźnikami.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 07 sie 2014, 12:15 przez maciek9180, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
castillano
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 09:53

Re: Strategia 15M

czwartek 07 sie 2014, 10:56

Ciekawa strategia, przetestuję ją na platformie demo i dam znać jak się sprawdza. Czy mógłbyś polecić jakiś program do analizy technicznej?

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia 15M

czwartek 07 sie 2014, 11:21

castillano pisze:Ciekawa strategia, przetestuję ją na platformie demo i dam znać jak się sprawdza. Czy mógłbyś polecić jakiś program do analizy technicznej?
Tzn. dokładnie nie wiem o co Ci chodzi, ale wydaje mi się, że najzwyklejsza platforma MT4 jest odpowiednia do analizy technicznej. Co do ścisłych programów to Autochartist rysujący gotowe formacje cenowe, czy dostęp do serwisu TradingCentral, ale to drugie to tylko poprzez brokera, robiąc wcześniej odpowiedni depozyt.

no avatar
castillano
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 09:53

Re: Strategia 15M

piątek 08 sie 2014, 06:41

Właśnie o to mi chodziło. Dopiero zaczynam zabawę z opcjami, dlatego takie wskazówki na pewno się przydadzą :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia 15M

wtorek 12 sie 2014, 07:16

Jak się sprawdza strategia?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia 15M

wtorek 12 sie 2014, 14:44

Testuje to na interwale 60 sekundowym.

Bardzo dobrze. Do tej pory żadnej przegranej, jedno TIE.

no avatar
jimmi111
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 18:31

Re: Strategia 15M

wtorek 12 sie 2014, 21:48

Wygląda to ciekawie. A na jak długo otwierasz pozycje na interwale 15m?

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia 15M

środa 13 sie 2014, 16:55

Dobrze wygląda, ale jest drastycznie mało sygnałów.

Dzisiaj to może z 5 na cały dzień.

no avatar
jimmi111
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 18:31

Re: Strategia 15M

środa 13 sie 2014, 19:32

Szczerze mówiąc wygląda to lepiej niż myslałem, przynajmniej u mnie. Gram tą strategią od dzisiaj na koncie demo http://platform.binaryoptionsdemo.com/sp#trading/page. No i rezultat jest taki ze z $1000 depozytu zrobiło mi sie $3200. Gram progresją jesli któras za pierwszym razem nie siada. Bywa ze i 10 pod rząd siada. Gram na 60 s obstawiając po $100 na tranzakcje. I teraz zastanawiam się czy na Top option bedzie to tak samo działac ? Czy tez nie, poniewaz rużnica to czasem 1 pips a z tego co się ogiętuje lubią to wykorzystac na swoją korzysc . Co myslicie?

Awatar użytkownika
Binary24
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 12:55
Kontakt:

Re: Strategia 15M

czwartek 14 sie 2014, 11:17

Strategia wygląda bardzo ciekawie ale ilość sygnałów jest naprawdę znikoma. Jeśli do tego dochodzi pilnowanie tych wszystkich wykresów to naprawdę ciężko jest coś ugrać. Mam odpalone 23 pary walutowe, a jeszcze ani razu nie zdążyłem na okazję wejścia.

Co do gry na 60sekund to zdecydowanie odradzam ten rodzaj opcji - właśnie dlatego jak pisze kolega wyżej - 1pips, to wystarczy nawet lekkie zawieszenie platformy i już jesteśmy w plecy. Nie schodziłbym poniżej interwału M5. Ale sygnałów jest naprawdę mało :/
Największe forum o opcjach binarnych.

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia 15M

czwartek 14 sie 2014, 23:39

Wishermil pisze:Testuje to na interwale 60 sekundowym.

Bardzo dobrze. Do tej pory żadnej przegranej, jedno TIE.
Cieszę się, że pozytywnie wychodzi testowanie. Mam pytanie, u jakiego broka grasz ? Wchodzisz w pojedynczą opcję 60s po wystąpieniu sygnału ? Przy nietrafieniu grasz podwojenie na następną ?
jimmi111 pisze:Wygląda to ciekawie. A na jak długo otwierasz pozycje na interwale 15m?
Ja osobiście czekam aż wystąpi sygnał, następnie czekam chwilę, żeby kolejna świeczka dobiła RSI we wskazanym kierunku, tzn. trend się umocnił i wtedy gram na tę świeczkę w odwrotnym kierunku, gdy ta nie wchodzi to podwajam następną już normalnie. Natomiast nie potrajam stawki, tylko czekam na kolejny sygnał i od nowa.
Wishermil pisze:Dobrze wygląda, ale jest drastycznie mało sygnałów.

Dzisiaj to może z 5 na cały dzień.
To jest znaczny minus tej strategii, ale w sumie ważne, że te sygnały są wartościowe, gdyby tak uzbierać solidny depozyt, można po prostu grać większymi stawkami i też powinno być git.
jimmi111 pisze:Szczerze mówiąc wygląda to lepiej niż myslałem, przynajmniej u mnie. Gram tą strategią od dzisiaj na koncie demo http://platform.binaryoptionsdemo.com/sp#trading/page. No i rezultat jest taki ze z $1000 depozytu zrobiło mi sie $3200. Gram progresją jesli któras za pierwszym razem nie siada. Bywa ze i 10 pod rząd siada. Gram na 60 s obstawiając po $100 na tranzakcje. I teraz zastanawiam się czy na Top option bedzie to tak samo działac ? Czy tez nie, poniewaz rużnica to czasem 1 pips a z tego co się ogiętuje lubią to wykorzystac na swoją korzysc . Co myslicie?
Osobiście odradzam TopOption, platforma się często zwiesza i kwotuje różne wartości w cenie rynkowej i w aktualnej cenie wysłanej opcji, o czym ludzie pisali w innym dziale. Przy istotności w tej sytuacji nawet często paru ticków, zdecydowanie taka niechlujność ze strony brokera może bardzo negatywnie wpłynąć na wyniki.
Binary24 pisze:Strategia wygląda bardzo ciekawie ale ilość sygnałów jest naprawdę znikoma. Jeśli do tego dochodzi pilnowanie tych wszystkich wykresów to naprawdę ciężko jest coś ugrać. Mam odpalone 23 pary walutowe, a jeszcze ani razu nie zdążyłem na okazję wejścia.

Co do gry na 60sekund to zdecydowanie odradzam ten rodzaj opcji - właśnie dlatego jak pisze kolega wyżej - 1pips, to wystarczy nawet lekkie zawieszenie platformy i już jesteśmy w plecy. Nie schodziłbym poniżej interwału M5. Ale sygnałów jest naprawdę mało :/
Właśnie z tym wejściem jest problem też, może ktoś się zna na tyle w języku MT4, żeby np. sam RSI(4) zrobić z alertem na poziomach 90 i 10 i było by dużo łatwiej. Próbowałem szukać takiego gotowego RSI z alarmem w necie, ale nie działają mi na moich MT4, podczas gdy edytuje te pobrane wskaźniki wyskakuje sporo błędów.

no avatar
opcja11
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 17:06

Re: Strategia 15M

piątek 15 sie 2014, 06:58

Dzięki, za szegółowe opisanie i podanie uwarunkowań wejść w strategii. Mam takie pytanie, ponieważ zetknąłem ze strategią http://www.binary24.pl/pl/top/binary_extreme chciałem zapytać, czy może masz jakieś porównanie swojej strategii z Binary Extreme?

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia 15M

piątek 15 sie 2014, 07:42

opcja11 pisze:Dzięki, za szegółowe opisanie i podanie uwarunkowań wejść w strategii. Mam takie pytanie, ponieważ zetknąłem ze strategią http://www.binary24.pl/pl/top/binary_extreme chciałem zapytać, czy może masz jakieś porównanie swojej strategii z Binary Extreme?
Analizowałem ją również, na danych historycznych wygląda fajnie, ale jak większość strategii gdy wystąpi sygnał, wykresy ze wskaźnikami nie zatrzymują się, tylko repaintują, co unieważnia sygnał, podczas gdy my już mamy zawartą opcję, co jest bez sensu.

Strategia w tym temacie nie jest idealna, jest częściowy repainting, ale jak na razie sygnały są dość trafne.

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia 15M

niedziela 17 sie 2014, 22:00

Jest bardzo dobrze. Osobiście czekam, aż RSI długo posiedzi w poziomie. Nie czatuje na każdy styk RSI z linią, tylko czekam na mocno wyśrubowane momenty. Gram na interwale 5 min i otwieram opcję na 3 świeczki - około 15 minut. W piątek miałem 100% skuteczności.

Na 60 sekundach jest problem z tym, że TopOption kantuje. Jednak granie progresywnie - podwajanie stawki dawało bardzo dobre rezultaty. Jednak do szału doprowadziły mnie 2 sytuacje, w których opcja powinna być wygrana a na TopOption powstała jakaś ściema. Stąd wybieram dłuższe interwały.

no avatar
romario
Posty: 2
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 17:09

Re: Strategia 15M

środa 20 sie 2014, 20:35

pytanie do maćka bądź do innych osób grających tym sposobem.
Dopiero zaczynam działać w opcjach binarnych stąd pytanie czy po wgraniu wrzuconych w pierwszym poście plików do MT4 będą pojawiać się sygnały automatycznie (dźwiękowe i okienko)? Wrzuciłem, wydaję mi się, że dobrze - wykres jest ok, taki jak na obrazkach, ale nie ma żadnych alertów jak RSI, MFI i DeM osiągną zakładane punkty. Da się to zrobić czy trzeba non stop obserwować wykresy?

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia 15M

czwartek 21 sie 2014, 09:25

romario pisze:pytanie do maćka bądź do innych osób grających tym sposobem.
Dopiero zaczynam działać w opcjach binarnych stąd pytanie czy po wgraniu wrzuconych w pierwszym poście plików do MT4 będą pojawiać się sygnały automatycznie (dźwiękowe i okienko)? Wrzuciłem, wydaję mi się, że dobrze - wykres jest ok, taki jak na obrazkach, ale nie ma żadnych alertów jak RSI, MFI i DeM osiągną zakładane punkty. Da się to zrobić czy trzeba non stop obserwować wykresy?
Bo tutaj nie ma żadnych alarmów ustawionych, niestety nie znam się na języku programowania, żeby to ogarnąć, ale na pewno jest możliwe ustawienie takiego alarmu.

Awatar użytkownika
Binary24
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 12:55
Kontakt:

Re: Strategia 15M

czwartek 21 sie 2014, 11:33

Brak alertów jest właściwie jedyną wadą tej strategii. Teraz jak obserwuje wykresy to jeśli trafi mi się sygnał to ciężko zdążyć go zauważyć (od czasu gdy stosuje tę strategię na 5M postawiłem ich raptem kilka osiągając ponad 80% skuteczności ale pewnie byłoby więcej gdyby nie fakt, że kusi mnie gra również po danych eko). Podpieram się jeszcze czasem wskaźnikiem TDI

Niestety żeby skutecznie z niej korzystać trzeba cały czas siedzieć przy wykresach. Nie sposób jest ogarniać kilkadziesiąt wykresów par walutowych na interwale M5. Trzeba siedzieć cały czas przy komputerze i patrzeć właściwie nie zajmując się niczym innym. Dla mnie to cięzki orzech do zgryzienia. Dlatego równiez apeluję, może jest tutaj ktos kto potrafiłby wgrać taki sygnał do wskaźnika? Bardzo pomogłoby to inwestorom.
Największe forum o opcjach binarnych.

no avatar
romario
Posty: 2
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 17:09

Re: Strategia 15M

czwartek 21 sie 2014, 13:19

Ok rozumiem. Jeszcze do Maćka pytanie. Na interwale 15M na jaki czas zakładasz najczęściej zakładasz opcję? 15min?

To samo pytanie mam do binary24 na interwale 5M?

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Binary24
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 12:55
Kontakt:

Re: Strategia 15M

czwartek 21 sie 2014, 13:24

romario pisze:Ok rozumiem. Jeszcze do Maćka pytanie. Na interwale 15M na jaki czas zakładasz najczęściej zakładasz opcję? 15min?

To samo pytanie mam do binary24 na interwale 5M?

Dzięki za pomoc.
Na interwale 5M próbuję róznych konfiguracji chwilowo ale najczęsciej na 3-4 świecie (15-20minut).
Największe forum o opcjach binarnych.

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia 15M

czwartek 21 sie 2014, 20:00

romario pisze:Ok rozumiem. Jeszcze do Maćka pytanie. Na interwale 15M na jaki czas zakładasz najczęściej zakładasz opcję? 15min?

To samo pytanie mam do binary24 na interwale 5M?

Dzięki za pomoc.
Tak jak wspominałem wyżej na interwale 15M gram na świeczkę 15M, ewentualnie na następną progresją.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości