Strategia %R + MFI

ODPOWIEDZ
no avatar
Rebelio
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 04 lut 2014, 16:42

Strategia %R + MFI

środa 17 gru 2014, 00:34

Witam,

Ostatnimi czasy próbowałem wymyślić strategię, która przyniosłaby zadowalające efekty. Tak oto narodziła się moja strategia, którą mam zamiar się z Wami podzielić. Wszystkie wskaźniki jak i szablon znajdziecie na samym dole.

Opis:

Mamy 2 główne wskaźniki: Williams Percent R i MFI, wchodzimy w opcję gdy 1 i 2 wskaźnik wyjdzie ze strefy wykupienia/wyprzedania. Zawsze czekamy na potwierdzenie 1 i 2 wskaźnika, bardzo ładnie się uzupełniają. Wyjście ze strefy nie może być minimalne gdyż kierunek opcji może jeszcze nie zawrócić. Z moich obserwacji wynika, że bardzo ładnie wchodzą opcje na 30 min do przodu przy interwale 5min. Oczywiście bierzemy pod uwagę wsparcia i opory. Unikamy czasu gdy rynek powoli zamiera i ruchy są nieznaczne, najlepiej grać na dużych wahaniach cen. Radzę wybrać sobie kilka par walutowych z największym zwrotem (80-85%), ja skupiam się na 3 parach. Na złocie i srebrze ta strategia wygląda słabiej, także omijamy. Wszystkie inne informacje odczytacie ze screenów.

Jak każda strategia, tej również mimo idealnie ułożonych wskaźników zdarza się, że czasami wejścia nie wchodzą, dlatego publikuję powyższą strategię w nadziei, że wspólnymi siłami uda się w niej coś jeszcze dopracować, wydaje mi się, że ma potencjał.
Po cichu liczę, że Akhh doda jakiś magiczny wskaźnik i skuteczność tej strategii jeszcze wzrośnie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia %R + MFI

czwartek 18 gru 2014, 13:34

Przyjrzę się dokładnie, na razie kompletny brak czasu, a trzeba spokojnie przeczytać, najlepiej też wrzucić sobie na wykres.

Mam otwarte w osobnej zakładce także wrócę do tego ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strategia %R + MFI

czwartek 18 gru 2014, 19:00

Proste i bez udziwnień :) Mógłbyś tylko powiedzieć jak wygląda na przykład ilość trafionych w większej próbie? Na przykład na 100? Czy nie robiłeś takich testów?

no avatar
Rebelio
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 04 lut 2014, 16:42

Re: Strategia %R + MFI

czwartek 18 gru 2014, 21:55

Nie śledziłem bardzo wnikliwie historii pod kątem zagrań, bardziej wyrywkowo na kilku parach walutowych, po prostu brałem już tyle różnych strategii na warsztat i rozkładałem na czynniki pierwsze, że już nie mam siły i przy tej brać pod uwagę np 100 ostatnich zagrań. :) Z tego co obserwuję to te wskaźniki potrafią bardzo ładnie wyłapać ew wzrost czy spadek, chodź nie zawsze, mam wrażenie, że brakuje tu jakiegoś wskaźnika, który by pokazywał siłę trendu. Wiedząc, że trend jest silny albo, że za chwilę się odwróci, i znajdując potwierdzenie w ww wskaźnikach, efekt mógłby być ciekawy. Wymaga to troszkę dopracowania, może się znajdzie ktoś kto popchnie temat do przodu, dlatego to tu wrzuciłem :) a że ostatnimi czasy troszkę tutaj na forum ucichło, trzeba dać sygnał do działania ;)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia %R + MFI

poniedziałek 22 gru 2014, 08:01

Założenia są dość dobre.

2 wskaźniki, które muszą się pokryć, brak gry w trakcie konsolidacji (tutaj można coś dodatkowo wprowadzić żeby z automatu ostrzegało przed konsolidacją).

Jak to zwykle bywa trzeba potestować, natomiast na pewno coś takiego ma potencjał.

Można dołożyć sobie pivoty z S1-3 i R1-3 (wsparcia i opory), żeby też z automatu ostrzegało przed zawieraniem transakcji bezpośrednio przed oporem, czy wsparciem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia %R + MFI

poniedziałek 22 gru 2014, 10:59

Skuteczność twojej strategii w minionym tygodniu:

9 dobrych na 10 złych.

W 15 minionych tygodniach:

189 dobrych na 177 złych.

Wrzuciłem w tester i sprawdziłem jak to wygląda na danych historycznych.


Jeśli uważasz, że czegoś mogłem nie uwzględnić to daj znać - masz mój skype. Zautomatyzuje strategię przy współpracy z tobą.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strategia %R + MFI

wtorek 30 gru 2014, 12:30

Jak na opcje binarne to skuteczność musiałaby być delikatnie wyższa. Szczególnie jeżeli gramy u broków, którzy dają około 70% zwrotu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości