Strategia RSI(2) Larry Connors'a

ODPOWIEDZ
no avatar
Kolek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 22:33

Strategia RSI(2) Larry Connors'a

sobota 17 sty 2015, 20:40

Nie wiem czy spotkaliście się z tą strategią. Larry sprzedaje ją w książeczce za ca, 62 dolce na Amanon. Nie, nie kupiłem. W necie jest kilka omówień tej strategii, ale wygląda na to, że nie wszyscy książkę kupili. Zresztą mnie na razie interesują "szybkie numerki".
Ponad pól roku temu Chris Moody wykonał testy na historii i krótko mówiąc jest zachwycony skutecznością tej strategii.
Sam Larry Conors opracował to dla interwału D1, ale powiedział coś, co mnie bardzo zaintrygowało: "gdybym musiał korzystać tylko z jednego wskaźnika, wybrałbym RSI(2)".
Więc chciałem sprawdzić dlaczego i pooglądałem sobie historię wielu instrumentów w wielu interwałach zaczynając od oryginalnego D1 i oryginalnych poziomów RSI 5% i 95%.
I przyznaję - jestem zaskoczony. Ten prosty wskaźnik prezentuje w pewnych warunkach 100% skuteczności. Tylko raz na wiele tysięcy widziałem nietrafione wejście.
Żeby nie nadwyrężać waszej ciekawości napiszę, że każde wyjście ze strefy 5% lub 95% do środka daje wygraną w 100% przy obstawieniu zakładu o długości interwału, na otwarciu tej świecy - to działa na wszystkich interwałach czasowych!
Niestety nie ma róży bez kolców RSI, jak wszystkie wskaźniki działające w czasie rzeczywistym - repaintuje. Drugą kwestią jest obstawienie na poziomie otwarcia, dla 1M wydaje się niemożliwe, tym bardziej, że skoki cen są najbardziej intensywne w kilku sekundach przed zamknięciem i po otwarciu świecy.
To bardzo prosty i bardzo szybki wskaźnik. Niestety nie łapię jeszcze języka MQL4 na tyle aby napisać alerty na w/w okoliczności, a wspomniany Chris Moody prezentował jak to zrobić, ale używał nieznanego mi edytora, który miał wbudowane funkcje, tylko trzeba było wypełniać warunki.
Do weryfikacji na danych historycznych przydałoby się też, aby wskaźnik pokazywał np. kolorowymi kropkami górny i dolny punkt zakresu wahań RSI na każdej świecy, co pozwoliłoby ocenić, czy, kiedy i jaki był repainting na każdej świecy.

Ta technika jest bardzo skuteczna, takze dla obstawiania 3 interwałów w ok 75%. a 5 interwałów raczej poniżej 70%, to zależy od instrumentu i oczywiście zachowań ceny.
Grałem tym na demo 2 tygodnie na Spotoption od 1M do 15M ze skutecznością 7-8 na 10, co głównie zależy od momentu / poziomu obstawiania i oczywiście czasu reakcji platformy, ta do błyskawicznych nie należy.
Jeszcze dopiszę o częstotliwości występowania warunków do obstawiania, na 1M jest to średnio ponad 3 / godz. a na D1 od kilku do kilkudziesięciu dni pomiędzy zaistnieniem takiej okoliczności.
Oczywiście można obniżyć progi, czyli wymagania, co da nieco więcej sygnałów, ale mniej gwarancji. Można też np. obstawiać na 3 minuty na interwale 5M.

Więc mam apel do kolegów, którzy w MQL są biegli, aby spróbowali dopisać trochę kodu do oryginalnego RSI, aby uzyskać alerty i zakres wahań RSI na wykresie. Dziękuję.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

poniedziałek 19 sty 2015, 17:18

Co do napisania jakiegoś automatu to jest to bardzo proste i do zrobienia.

Tylko nie bardzo Cię rozumiem. W momencie kiedy mamy sygnał z RSI (po zamknięciu świecy - czyli jest przebicie w dół, świeca się zamyka, otwieramy pozycję - wtedy nie będzie żadnego re-paintu) po prostu otwieramy pozycję?
Czyli np. na D1 opcję wygasającą za 1 dzień, na 15 minutowym, za 15 minut itd.?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
panpiotr
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

poniedziałek 19 sty 2015, 18:25

Właśnie też zrozumiałem to w ten sposób i sprawdzając skuteczność, szczerze mówiąc nie byłem zbyt zachwycony. Zgadzam się, że rsi nie repaintuje.

no avatar
Kolek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 22:33

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

poniedziałek 19 sty 2015, 22:44

Tak, Akhh, wchodzisz na otwarcie świecy na 1 TF, jeśli masz pewność zmiany kierunku ruchu ceny, lub nawet trendu.
Może nie precyzyjnie się wyraziłem, bo RSI wykresu nie zmienia, ale chodzi o taką sytuację, gdy np. RSI jest już na dole poniżej tych 5%, otwiera się następna świeca i RSI skacze do góry (jak i cena) i po kilku próbach, albo i większości czasu, świeca przechodzi na spadek, a RSI poniżej progu. Na historii tego nie zobaczysz.

Do zagrania w ten sposób potrzebne są inne wskaźniki, które bardziej służą jako filtry do podjęcia decyzji, jak np. zygzak.
Te zagrania są dobre, nawet przeciwko trendowi, ale czas i poziom wejścia jest dość krytyczny, bo nawet po zygzaku, często druga świeca jest odbiciem.
Więc jeśli nie wszedłeś na otwarcie "na pewniaka", a skok ceny na otwarciu był znaczny, lepiej nie wchodzić bo odbicie, jest też szybkie i znaczne.

Nie myślałem o zautomatyzowaniu tego, choć i to byłoby możliwe, tylko kilka dodatkowych warunków trzeba byłoby zaobserwować.

Chris Moody sprawdzał system Larry'ego Connorsa, ale on wchodził na koniec świecy, która przekraczała np. górny próg przy ruchu w górę i obstawiał chyba na 3 TF w ciemno w przeciwnym kierunku, albo różne TF, ale w ten sposób i wyłącznie na D1 , miał skuteczność rzędu 70%. Przy krótszych interwałach jest znacznie gorzej. Larry Connors dawał jakieś dodatkowe warunki, ale też wchodził na kilka TF i też tylko na D1.

Natomiast dla mnie znacznie ciekawsze jest wychodzenie RSI ze skrajności, bo zawsze 1 TF jest ugrany, no prawie, bo widziałem 2 przypadek, że nie był.

Edit: jak pisałem, na razie interesują mnie krótkie interwały, bo nie mam wielkiej kasy na inwestycje.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

poniedziałek 19 sty 2015, 23:05

Długie interwały wbrew pozorom potrafią przynieść równie duże zyski, a jest łatwiej i spokojniej.

Po prostu wrzuca się większą ilość instrumentów.

Musisz chyba dać jakieś wykresy z przykładami ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Kolek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 22:33

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

wtorek 20 sty 2015, 20:24

Wiem, że dłuższe interwały są bardziej przewidywalne, ale potrzeby moje są inne.
Załączam kilka zrzutów, teoretyczne wejścia z otwarciem słupka zaznaczyłem żółtymi kreskami.
Kółeczko bez kreski oznacza jeden z przypadków, gdy ta strategia się nie sprawdza.
Jest nawet RSI z alertem, można mu przestawić warunki, ale on jest prymitywny i wali 10 alertów, gdy cena skacze przez limit.
Na dłuższych interwałach chyba warto zwiększyć limity np. do 15 % z każdej strony, bo będzie bardzo mało wejść.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

wtorek 20 sty 2015, 20:41

Wiesz, chyba na niskich tf. to strata twojego czasu. Już chyba lepiej po prostu skalpować bez RSI.
Obrazek

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

wtorek 20 sty 2015, 20:52

Nieprawdą jest że wyższy TF jest bardziej przewidywalny. Jedyny plus taki że jak ktoś nie ma pojęcia wyzeruje później konto. Co do tego RSI itd, powiadasz że na historii super, a teraz pomyśl ile sygnałów nie widzisz złych w tym momencie? Wiesz ile jest systemów że na historii działają super? Pocieszę Cię, bardzo dużo z nich działa także i w czasie rzeczywistym, ale dochodzi pazerność czy niecierpliwość tradera i wtedy jest pozamiatanie. Skuteczność spada , zaczyna się kombinowanie. Jak już testujesz , to testuj na historii po zamknięciu świecy, np. wej z niższego TF itd. Co do TF jeszcze, czasami rynek w danym dniu jest taki że na skalpie zrobisz swoje na m1 te 10-15 pips, a na wyższym TF padaka. Nie ma złotego środka, liczy się konsekwencja i plan.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

wtorek 20 sty 2015, 20:59

Microbi pisze:Nieprawdą jest że wyższy TF jest bardziej przewidywalny. Jedyny plus taki że jak ktoś nie ma pojęcia wyzeruje później konto. Co do tego RSI itd, powiadasz że na historii super, a teraz pomyśl ile sygnałów nie widzisz złych w tym momencie? Wiesz ile jest systemów że na historii działają super? Pocieszę Cię, bardzo dużo z nich działa także i w czasie rzeczywistym, ale dochodzi pazerność czy niecierpliwość tradera i wtedy jest pozamiatanie. Skuteczność spada , zaczyna się kombinowanie. Jak już testujesz , to testuj na historii po zamknięciu świecy, np. wej z niższego TF itd. Co do TF jeszcze, czasami rynek w danym dniu jest taki że na skalpie zrobisz swoje na m1 te 10-15 pips, a na wyższym TF padaka. Nie ma złotego środka, liczy się konsekwencja i plan.
Właściwie tylko przyklasnąć. !smail!
Miałem podobnie napisać ale nie chce mi się już tyle klepać w klawiaturę co kiedyś.
"Pazerność i niecierpliwość" to najwięksi wrogowie tradera i podstawowy powód strat.
Pazerność jest też skutkiem " za małej kasy" do obrotu i kółko się zamyka.
Obrazek

no avatar
Kolek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 22:33

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

wtorek 20 sty 2015, 21:22

Może macie racje, ja doświadczenia nie mam.
Oczywiście, fałszywych sygnałów nieco jest, zwłaszcza gdy wychodzi zagrać przeciwko trendowi, ale przy zmianie trendu też często bywa kilka skoków.
Gwarancji nie ma nigdy, ale prawdopodobieństwo ugrania jest znacznie większe, gdy używasz innych wskaźników. Z niecierpliwością walka jest trudna, ale to dotyczy wszelkich systemów i strategii poza robotami.
Na razie w tym układzie wydaje mi się optymalne wchodzenie z M5 na 3 minutowe zakłady, ale może z czasem zmienię zdanie.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

wtorek 20 sty 2015, 22:16

Kolek pisze:Może macie racje, ja doświadczenia nie mam.
Oczywiście, fałszywych sygnałów nieco jest, zwłaszcza gdy wychodzi zagrać przeciwko trendowi, ale przy zmianie trendu też często bywa kilka skoków.
Gwarancji nie ma nigdy, ale prawdopodobieństwo ugrania jest znacznie większe, gdy używasz innych wskaźników. Z niecierpliwością walka jest trudna, ale to dotyczy wszelkich systemów i strategii poza robotami.
Na razie w tym układzie wydaje mi się optymalne wchodzenie z M5 na 3 minutowe zakłady, ale może z czasem zmienię zdanie.
Podziel się wnioskami za jakiś czas.
Obrazek

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

wtorek 20 sty 2015, 22:59

Jarek mi też nie chce się już pisać :-) Co do kasy , Jarek można zacząć z 0,05 lota i przy planie i MM dopasowanym do strategii klikać po 10 miesiącach 2-5 lotów, cierpliwość.

Wracając do tematu, nie wiem czemu chcesz grać przeciw trendowi??? Nie lepiej zaczekać ? Ach ta niecierpliwość by kliknąć niczym w ruletkę czy bandytę :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Kolek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 22:33

Re: Strategia RSI(2) Larry Connors'a

wtorek 20 sty 2015, 23:46

Nie to, że chcę grać przeciwko trendowi, ale tak wychodzi ze wskaźnika i te wejścia są tak samo dobre na jedną świecę, czasami nawet są większe różnice cen, niż przy zmianie trendu.
Oczywiście nic mi nie przeszkadza grać z trenem, jeśli zdążę upatrzone miejsce obstawić. Trendy mają to do siebie, że kończą się zwykle w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Ale przy farcie można piramidkę wykonać, tylko na teraz nie jestem zwolennikiem powielania po kilka obstawionych pozycji, jak gdzieś w filmikach, chyba ze 2 osoby demonstrowały.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości