Dziennik Sewka

ODPOWIEDZ
no avatar
SEwek22o
Posty: 8
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 14:38

Dziennik Sewka

poniedziałek 13 lip 2015, 09:36

Witam ! O opcjach binarnych dowiedziałem się jakieś 2-2,5 miesiąca temu. Początkowo myślałem, że to maszynka do szybkiego zbijania kasy , ale po kilku dniach zweryfikowałem tą tezę. Od 2 miesięcy gram też na koncie demo. Początkowo niestety szło mi słabo, sugerowałem się tylko wykresem u brokera. Jednak od miesiąca mam program GO4X z wykresami świecowymi, RSI i 2 innymi wskaźnikami, których używam. Poprawiła się też moja skuteczność, znalazłem swoją strategię na opcję krótkoterminowe do 30 minut, obecnie mam skuteczność 7-8 trafionych na 10, i planuję w najbliższych dniach wpłacić środki na konto prawdziwe. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, w pierwszym miesiącu zadowoli mnie nawet niewielki zysk, ponieważ planuję grać na małych kwotach , jednak z większą ilością wejść ( po 3 serie, w każdej 5 wejść na dzień ) . Postaram się tu też zamieszczać sukcesywnie moje wyniki :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik Sewka

poniedziałek 13 lip 2015, 11:13

Powodzenia!

Najpierw pokaż jak na demo Ci idzie i dlaczego wchodzisz w pozycję. Ciekawy jestem jak będzie działało.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
SEwek22o
Posty: 8
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 14:38

Re: Dziennik Sewka

poniedziałek 13 lip 2015, 11:35

Często szukam na parach walutowych 2 świec, kiedy był spadek i nagle pojawia się świeca wzrostowa ( nie znam pojęć dokładnie ) w każdym bądź razie wygląda to tak
Obrazek
Ten "sygnał " musi być w miarę wyraźny, tzn świeca w miarę długa , bo krótkie są mylące niestety.
Oczywiście działa to też odwrotnie, jest wzrost i pojawia się ta świeca spadkowa. Wtedy gram w kierunku nowego trendu - zgodnie z ostatnią świecą .

Wchodzę również, kiedy dostanę sygnał ze wskaźników, tu mam RSI i Stochastic, kiedy RIS jest ponad 70 i spada poniżej tego poziomu a te 2 linie niżej się przecinają, to obstawiam że trend się odwróci. Tą strategię widziałem u was na forum i sprawdza się w miarę dobrze.
Tu jest przykład,
Obrazek
Obstawiałem bodajże na 5 minut i trafiłem. Potem trend niespodziewanie na chwilę się odwrócił i zgodnie z taktyką wyżej można było obstawić wzrost na krótki okres czasu np 5 min ( chodzi o te 2 świece ) i było by to trafione.
Gdybym sugerując się RSI stawiał na spadek np na opcji godzinnej , też bym trafił, bo sygnał był dobry na spadek i tylko na chwile było to zaburzone.
Ja śledzę sobie wykresy bo w ten prosty sposób można w 30 minut na jednej parze mieć kilka dobrych wejść .
Będę tu dawał jakieś zrzuty ekranu jak gram :)

Awatar użytkownika
goniec
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 02 wrz 2014, 23:45
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: opcje binarne
Kontakt:

Re: Dziennik Sewka

wtorek 14 lip 2015, 13:48

U jakiego brokera miałeś demo?

no avatar
SEwek22o
Posty: 8
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 14:38

Re: Dziennik Sewka

wtorek 14 lip 2015, 13:58

Na demo gram tu https://pl.opteck.com/demo-account/
Niestety, przelew z karty nie wypalił, a bankowy kilka dni idzie, więc na razie czekam na grę w realu.

no avatar
SEwek22o
Posty: 8
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 14:38

Re: Dziennik Sewka

czwartek 16 lip 2015, 20:19

Dziś mój pierwszy dzień grania!
Oczywiście pierwsze inwestycje to minimalna kwota 5€
W sumie trafionych 3/4 czyli na +5,5€ a tu dokładny opis
Pierwsza inwestycja po chwili oczekiwania na EURO/JPY
Wchodziłem, bo był wyraźny wzrost, czas 60 sekund, wejście przy 1 kresce koniec przy 2 , oczywiście trafione, świece wszędzie ustawione na 1 minutę
Obrazek
Chwilę potem wejście na USD/JPY, wykres i świece wskazywały na wzrost, dlatego też tak dałem , czas 90 sekund, oczywiście wygrana
Obrazek
Za trzecim razem popełniłem pomyłkę.. Obserwowałem spadek pary walutowej na GO4X, a na stronie zagrałem na innej parze, która też niby spadała, ale niemrawo. Przypadkowo trafiłem, screna nie zamieszczam, bo to było zagranie losowe !złyy!

Za 4 razem troszkę się przeliczyłem grałem na wzrost ( czas 60 sekund ), a tu jednak minimalny spadek i pozycja nie trafiona
http://wstaw.org/m/2015/07/16/Inwestcja_3.png
Na dziś koniec, idę oglądać film i cieszyć się pierwszymi pieniędzmi zarobionymi na Opcjach binarnych :)

no avatar
SEwek22o
Posty: 8
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 14:38

Re: Dziennik Sewka

niedziela 19 lip 2015, 16:11

Inwestowałem też w piątek, ale nie było czasu napisać, nadrabiam.
Statystyka w miarę dobra , na 10 wygranych 7 a oto szczegóły :
1.Tutaj trochę zaryzykowałem. Pojawił się gwałtowny spadek i zagrałem gdzieś w połowie świecy, mimo że na końcu kurs zaczął odbijać , na opcji minutowej wygrałem
Obrazek

2.Tutaj niestety mi się nie powiodło, mimo że wzrost był od kilku minut nastąpiło pechowe odbicie, i minimalnie, ale przegrałem
Obrazek

3. Skoro spadek i niezbyt gwałtowny to gram na spadek , prosta wygrana na opcji 60 sek
Obrazek

4. Ponownie 60 sekund i spadek , zagranie nieco ryzykowne ale trafione

Obrazek

5. Kolejny raz zagrałem z trendem na opcji 60 seknd
Obrazek

6. Tutaj trochę pecha i mój szkolny błąd. Świeca minutowa gwałtownie poleciała w dół, i niemal na samym dole otwarłem pozycję. Gdy się zamykała tworzyła ten szpic w kolejnej świecy. Lepiej nie grać na spadki, na podstawie jednej gwałtownie lecącej świecy

Obrazek

7. Znów krótki czas, grałem zgodnie z trendem
Obrazek

8 i 9 - Tutaj coś, czego nikomu nie polecam na krótkim interwale. Jeżeli dana para walutowa się obniża ( wykres w dół) po zagraniu na spadek po chwili gramy 2 raz w tą samą stronę, zwłaszcza przy RSI poniżej 30. Tak właśnie straciłem 10€ , bo chciałem jeszcze raz zarobić szybko. Niestety to był błąd , niskie RSI już samo powinno mi zasugerować , że zaraz będzie korekta, a mimo to zaryzykowałem. Na wykresie zielone kreski to przegrana

Obrazek

Z 10 nie mam screena, było to apple i stabilny wzrost, grałem zgodnie z trendem.
Sumując niepotrzebnie zmieniałem w ciągu dnia stawki, raz za 5€ raz za 10€ , inaczej bym zarobił ok 20€ a zarobiłem ledwo 6,5€.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik Sewka

czwartek 23 lip 2015, 05:28

Czekam na dalsze wpisy :)

no avatar
SEwek22o
Posty: 8
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 14:38

Re: Dziennik Sewka

piątek 24 lip 2015, 20:51

Cóż... Miałem dobry start, ale w poniedziałek zostałem sprowadzony na ziemię. Na opcjach 60 sekundowych ciężko mi będzie wyjśc na + ..
W sumie postawiłem 2 opcje 60 sekund po 10€ każda. Bilans 2 porażki i -20€ :(
Pierwsza inwestycja. Myślałem że wykres pójdzie w dół, a tu odbicie i niestety porażka
Obrazek
Za drugim razem bardzo podobnie tyle że inna para walutowa.
Wtedy postanowiłem , że zrobię sobię trochę przerwy , poszukam strategi i douczę się nieco.

Wróciłem w środę z zamiarem odbicia i wyrównania strat. Chciałem zabawić się w coś bardziej przewidywalnego, na 2-3 godziny, ale te opcje mam od stawki minimalnej 25€ co przy moim depozycie stanowi aż 1/4 kapitału. Zaryzykowałem, sygnały były wyraźne
1 sygnał to RSI dotykające 90 i 2 linie niżej, które były na samym szczycie
Obrazek
2 sygnał to RSI spadające i przecinające poziom 70 oraz 2 linie , które się przecięły
Obrazek
Postawiłem opcję aż na ponad 3 godziny. Mimo że trend nie odbił wyraźnie, wygrałem 19€ !
Depozyt został podratowany!

Jeszcze później chciałem sprawdzić , jak działa opcja : drabinka . Nie mam screena ale polega to na tym, że stawiam, czy opcja będzie niżej lub wyżej określonej wartości w danym czasie . Im wyższy lub niższy poziom od aktualnej wartości, tym wyższy zwrot do nawet 900% .
Chciałem sprawdzić jak to działa, miałem potencjalnie prostą sytuację, postawiłem minimalne 25€ zaraz przed zamknięciem opcji, a dokładniej 4 sekundy przed upłynięciem czasu jaki był odliczany. Zwrot 10%, ponieważ ryzyko było niskie, myślałem że po tych 4 sekundach wygram 10€ czyli łatwe 2,5€, wykres był jeszcze troszkę pod poziomem jaki obstawiałem i przez ten czas nie miał szans się podnieść . Niespodzianka ! Opcja od momentu zakończenia odliczania była ważna jeszcze 5 minut. Nie dopatrzyłem, że jest 19:55 a wygasa o 20... I ta nauka kosztowała mnie ok 105 zł, wykres jak głupi poszedł do góry , po minucie przebił poziom jaki obstawiałem i już nie spadł . No cóż , więcej już w tym tygodniu opcji binarnych nie ruszyłem.
W kolejnym spróbuję chociaż 50€ nabić
Jednak ruszyłem.. I po jaką chol*rę ? Niby był sygnał ( RSI przebiło poziom), wzrost, zagrałem, przez 58 sekund miałem wygraną, w 59 i 60 sekundzie remis.. 5 sekund oczekiwania i weryfikacja : opcja przegrana... Wykres poszedł nieco w dół, perfidny pech i strata 5€. W sumie w tym tygodniu z niemal 120€ zostało 90,5€...
60 sekund to trochę loteriada, 3 ostatnie opcje nie trafione
Obrazek
Koniec, miłego weekendu

no avatar
SEwek22o
Posty: 8
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 14:38

Re: Dziennik Sewka

piątek 31 lip 2015, 16:26

29 lipca był dla mnie najlepszym dniem , odkąd mam konto u brokera.
trafionych 2/2 zarobione ponad 26€
1 inwestycja z wykresu świecowego u brokera, niestety nie mam screena a na GO4x nie mogę odnaleźć tego aktywa . Zagrałem zgodnie z trendem i postawiłem 25€
Obrazek
2 inwestycja na opcji krótkoterminowej. Sytuacja była prosta- po nagłym spadku musiało być odbicie i tak też się stało, postawione 10€ wygrane 7
Obrazek


Niestety wczoraj a w zasadzie dziś w nocy sromotna porażka. Przepadło prawie połowa depozytu !!!
W sumie śledziłęm 1,5 h wykresy, żeby zagrać. Na opcje dłuższe mam min 25€, jednak byłem pewny trendu , uważnie go śledziłem, czytałem nawet analizy z tej strony, i postawiłem opcje, pierwsza na aż 12 godzin ! Wykres ogólnie wyglądał tak
Obrazek
Był wyraźny kanał spadkowy, więc stwierdziłem, że to raczej pewna inwestycja
Niestety, nie udało się
Obrazek
Przegrałem minimalnie :(

Za 2 razem obstawiłem na 4 godziny , również trend wydawał się pewny, niestety ponownie odbił i przegrałem
Obrazek

W sumie straciłęm 50€, na koncie mam 66€ i teraz musze podreperować to opcjami za 5-10€ do 90-100, żeby nadal móc stawiać większe sumy. Cóż, znowu się przekonuję, że trzeba mieć do tego szczęscie, poza chłodną głową, póki co go nie mam...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości