Budimex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Budimex

wtorek 08 paź 2013, 11:43

Co sądzicie o akcjach Budimexu ?
1.JPG
2.JPG
Tak na marginesie, chciałbym zapytać, czy ktoś z Was interesuje się naszą giełdą, albo choć trochę inwestuje, nawet za małe kwoty, czy to na CFD czy choćby normalnie przez giełdę ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Budimex

wtorek 08 paź 2013, 12:05

Czy ja się liczę? ;)

Bo oczywiście interesuję się zarówno CFD, jak i zwykłymi akcjami. W końcu od giełdy zaczynałem i mam do niej sentyment. Zresztą cały czas uważam, że mają odłożoną kasę, dobrze jest ją inwestować na giełdzie w czasie bessy.

Kupując duże spółki - typu banki, przecenione przez sytuację rynkową, stracić praktycznie się nie da.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Budimex

wtorek 08 paź 2013, 12:16

Chyba, że bank upadnie :) Z bankami to różnie bywało w tym jeszcze trwającym kryzysie, ale np. taki KGHM warto kupić po przecenie, choć tutaj jest inny problem bo to spółka surowcowa.

Szkoda, że takie małe zainteresowanie GPW jest na naszym forum i w ogóle wśród młodzieży.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Budimex

wtorek 08 paź 2013, 12:34

longtrader pisze:Chyba, że bank upadnie :) Z bankami to różnie bywało w tym jeszcze trwającym kryzysie, ale np. taki KGHM warto kupić po przecenie, choć tutaj jest inny problem bo to spółka surowcowa.

Szkoda, że takie małe zainteresowanie GPW jest na naszym forum i w ogóle wśród młodzieży.

Bo i nie ma się specjalnie czym interesować. Na giełdzie zarabiają raczej cierpliwi. Żeby być cierpliwym trzeba mieć doświadczenie i kasę. Bo najlepiej wchodzić w bessie kiedy zewsząd dochodzi lamet, że tak źle to nigdy nie było, a będzie tylko gorzej. A sprzedawać, wtedy kiedy panuje hurraoptymizm, a znajomi, którzy nigdy z rynkami nie mieli do czynienia z politowaniem pukają się w czoło kiedy sprzedajesz swoje akcje, a oni kupują za wszystkie oszczędności jednostki funduszy ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Budimex

czwartek 10 paź 2013, 17:24

A co sądzisz o kupowaniu debiutów i sprzedawaniu ich od razu ?

Taka strona: http://www.gpw.pl/debiuty_spolek można zobaczyć jak to wyglądało w poprzednich latach. I generalnie jest nieźle, z tego co wiem, sporo ludzi dorobiło się we wczesnych latach 90-tych na debiutach, ale to był inny rynek.

Marcin - kupisz PKP ? :) Mnie trochę odpycha moje doświadczenie z PKP, bo wiadomo jak jest, a Cargo ma średni wiek taboru 27 czy 30 lat. Może warto poczekać, bo dla indywidualnych przeznaczone jest chyba 15% akcji z możliwością zwiększenia do 20%, jeżeli będzie zainteresowanie spore i podniosą do 20% to też jest pewien sygnał. Dywidendy będą duże, bo pójdą na spłatę długów PKP S.A. Fajnie byłoby mieć dużą dywidendę.

Marcin mam nadzieję, że kupiłeś na konkurs analizowane przeze mnie spółki w tym tygodniu (Boryszew, Budimex) albo starsze analizy (Selena sporo zyskuje) i poprawisz swoje miejsce w rankingu na przedostatni piątek konkursu ??
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Budimex

czwartek 10 paź 2013, 17:32

longtrader pisze:A co sądzisz o kupowaniu debiutów i sprzedawaniu ich od razu ?

Taka strona: http://www.gpw.pl/debiuty_spolek można zobaczyć jak to wyglądało w poprzednich latach. I generalnie jest nieźle, z tego co wiem, sporo ludzi dorobiło się we wczesnych latach 90-tych na debiutach, ale to był inny rynek.

Marcin - kupisz PKP ? :) Mnie trochę odpycha moje doświadczenie z PKP, bo wiadomo jak jest, a Cargo ma średni wiek taboru 27 czy 30 lat. Może warto poczekać, bo dla indywidualnych przeznaczone jest chyba 15% akcji z możliwością zwiększenia do 20%, jeżeli będzie zainteresowanie spore i podniosą do 20% to też jest pewien sygnał. Dywidendy będą duże, bo pójdą na spłatę długów PKP S.A. Fajnie byłoby mieć dużą dywidendę.

Marcin mam nadzieję, że kupiłeś na konkurs analizowane przeze mnie spółki w tym tygodniu (Boryszew, Budimex) albo starsze analizy (Selena sporo zyskuje) i poprawisz swoje miejsce w rankingu na przedostatni piątek konkursu ??
Kupiłem Boryszew, ale obserwuję WIG20 i banki są bardzo silne. Mam BRE z jednej z analiz kiedy odbił od wsparcia.
Jutro dam screen.

Co do debiutów swojego czasu liczyłem na NC jak się zachowywały (kilka lat wstecz). Kiedy najlepiej sprzedać etc. Nie wyszło to jednak najlepiej bo trzeba by grać jednak wszystko.

Nie liczyłbym na jakieś spektakularne wzrosty.

Dla mnie NewConnect jest cały czas kopalnią okazji, ale nie wiadomo kiedy się ruszy. Taki przykład z brzegu. Spółka MPL Verbum. Ma środków własnych więcej niż wynosi jej kapitalizacja, i na początku października dostała dofinansowanie na projekt w wysokości ponad 30% kapitalizacji.

Na rynku głównym nie ma takich okazji, natomiast jest to premia za totalną padakę na tym rynku. Kiedyś się to ruszy, ale pytanie jest kiedy. Coraz bliżej jest tego, ale czy to miesiące, czy kilka lat...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Budimex

wtorek 05 lis 2013, 19:22

Boryszew się mieli, ale Budimex +14% od czasu pierwszej analizy.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Budimex

sobota 23 lis 2013, 05:24

budimex.JPG
Docelowy poziom osiągnięty, myślę że należy być teraz ostrożnym z dokładaniem nowych pozycji, przynajmniej na jakiś czas.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Budimex

poniedziałek 14 kwie 2014, 10:17

Ładnie wygląda Budimex. Przebił się na nowe szczyty, teraz testuje poprzednie opory od góry - czyli 140zł.

Przyznanie dywidendy (8,5%!) wkrótce. Oporów w sumie brak.

Może to nie jest spółka na kosmiczne wyniki procentowe, ale wydaje się, że bezpieczna sprzedaż przy 170zł + dywidenda mogą dać około 25% zysku w stosunkowo krótkim czasie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości