Boryszew

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3248
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Boryszew

poniedziałek 03 lut 2014, 16:42

Historia Spółki sięga 1911r. Od debiutu na GPW w 1996r, Boryszew, kojarzony wówczas głównie płynem chłodnicowym „Borygo”, zrealizował szereg przejęć, w tym m.in. Grupy Impexmetal. W 2010r Boryszew przejął Grupę Maflow z branży automotive. Spółka prowadzi również prace nad kolejnymi akwizycjami. Obecnie głównymi liniami biznesowymi Grupy Boryszew są: półfabrykaty z metali kolorowych (Al, Pb, Cu, Zn) i ich stopów, przewody samochodowe dla globalnych producentów aut, łożyska oraz wyroby chemiczne. Ta jedna z największych grup przemysłowych w Polsce skupia kilkadziesiąt spółek oraz zatrudnia ponad 6000 osób.
boryszew mn.PNG
Na wykresie miesięcznym widzimy, że kurs znajduje się dość blisko zaznaczonego wsparcia, od którego nastąpiło drobne odbicie.
boryszew d1.PNG
Na wykresie dziennym można wyznaczyć linię bessy, która łączy już 5 wierzchołków. Od dołu przebiega podobna linia. Wybicie z tej formacji byłoby jakimś sygnałem kupna, aczkolwiek po wybiciu kurs będzie musiał zmierzyć się z następnym oporem (zaznaczony na czerwono).

Na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zarząd spółki podejmie decyzję ws. scalenia akcji. Scalenie akcji inaczej resplit polega na zmniejszeniu ilości akcji przy jednoczesnym podniesieniu ich wartości. W tym przypadku rozważany jest split w stosunku 1:10 tzn. mając 100 akcji po scaleniu będziemy mieli ich tylko 10, ale będą warte 10 razy tyle co przed scaleniem.

W przeszłości było kilka scaleń na GPW, w tym i w przyszłym roku należy spodziewać się kolejnych w ramach walki ze spółkami groszowymi. Przykładowo firma FON dokonała scalenia akcji, gdy te kosztowały 1-2 grosze i ich posiadacze mieli problem ze sprzedażą. Od czasu resplitu kurs cały czas spada.

Radzę się wstrzymać od kupna tych akcji. Scalenia akcji nie dokonują dobre, solidne, wartościowe spółki, te raczej dokonują operacji odwrotnej czyli splitu, podziału akcji, tak aby obniżyć zbyt wysoką cenę i zwiększyć ilość akcji w obrocie. Powoduje to, że tańsze akcje stają się ponownie atrakcyjne i dostępne dla szerszej grupy inwestorów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości