PZ Cormay

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

PZ Cormay

piątek 14 lut 2014, 10:30

PZ Cormay jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego. Firma produkuje i sprzedaje testy in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi. Spółka oferuje też automatyczne analizatory biochemiczne i hematologiczne. W jej ofercie jest również zautomatyzowany system do analizy parazytologicznej oraz próżniowy system pobierania krwi.
cormay mn.PNG
Na wykresie miesięcznym widzimy, że notowania, które przypominają bardzo wydłużająca się korektę po wzrostach w latach 2009-2011 dotarły do strefy wsparcia. Na niższych interwałach obserwujemy odbicie.
cormay w1.PNG
Wykres z perspektywy tygodniowej pokazuje, że korekta przyjęła postać kanału spadkowego, a obicie od wsparcia z wykresu MN było zarazem odbiciem od dolnej granicy kanału. Technicznie mamy zatem wsparcie i dolne ograniczenie kanału.
cormay d1.PNG
Wykres z dziennym interwałem pokazuje,że kurs zbliża się do przyspieszonej linii trendu, która jest bardzo istotna dlatego, że obejmuje prawie cały ruch spadkowy po ostatnim teście górnego ograniczenia kanału z wykresu W1. Kurs zbliża się do całej serii oporów, z których pierwszą jest linia, która łączy bardzo dokładnie dwa dołki i jeden wierzchołek (dolna linia). Całość wygląda trochę jak formacja klina, a kurs zmierza do dość wąskiej już strefy, gdzie na te dwie linie nakłada się opór, który stanowi poprzedni szczyt. Zazwyczaj przełamanie poziomu poprzedniego szczytu samo w sobie jest sygnałem kupna. Tutaj, jeżeli kurs pokona tę silną strefę ograniczeń, prawdopodobnie w dość krótkim czasie wzrośnie o ponad 30% do około 12 zł.

Skąd bierze się ostatnie wybicie ?

Oprócz dość dobrych nastrojów na całej giełdzie i sporych wzrostów podobnych spółek biotechnologicznych, za wzrostami stoi także informacja o podpisaniu umowy z z austriacką spółką Wild Elektronik and Kunststoff GmbH & Co KG. Przedmiotem umowy jest wdrożenie prototypu analizatora BlueBox do produkcji, stworzenie oprogramowania pozwalającego użytkować to urządzenie, a także przygotowanie interfejsu dla użytkowników. Wstępne testy nowego wynalazku pokazują, że uzyskuje ono lepsze wyniki od konkurencyjnych urządzeń, które ma zastąpić, a wprowadzenie tego produktu na rynek ma się odbyć już w 2015 roku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
SeabstianW
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 16 lut 2014, 18:31
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce

Re: PZ Cormay

poniedziałek 17 lut 2014, 19:17

Skusiłem się na wzrosty i kupiłem po :9.66.

Masakra :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości