III Walne Zebranie Akcjonariuszy

ODPOWIEDZ

Które spółki należy kupić? (max 3 głosy)

Czas głosowania minął środa 05 mar 2014, 13:42

Kania
2
14%
Groclin
2
14%
TFone
0
Brak głosów
Gino Rossi
5
36%
CD-Project
0
Brak głosów
Enel-Med
2
14%
Quercus
2
14%
Action
1
7%
 
Liczba głosów: 14
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

III Walne Zebranie Akcjonariuszy

sobota 01 mar 2014, 13:42

Witam na III zebraniu. Poniżej aktualne spojrzenia na 21 analizowanych wcześniej spółek. Postanawiam poszerzyć SL Farmacolowi (54 zł). Z podanych spółek, 8 wyglądających technicznie najlepiej poddaję pod głosowanie, które trwa do środy.

Mabion - można poczekać, długi cień świecy u góry może świadczyć, że korekta nie jest jeszcze zakończona. Warto poczekać przy linii trendu.
mabion.PNG
Eko Export - lepiej poczekać przy wsparciu ok. 37 zł lub po wybiciu nowego szczytu. Atut- dywidenda.
ekoexport.PNG
Indygo - brak reakcji, czekamy przy wsparciu.
indygo.PNG
Uboat-Line - spółka z NC. Dotarła do kluczowego wsparcia, jest fałszywe przebicie (pin bar). Problemem jest ogromny impet spadkowy i chyba lepiej poczekać na mocniejsze odreagowanie.
uboatline.PNG
Agroton - kurs wybił się ze świecy IB. Zmierza w stronę 8 zł. Pytanie czy nie jest za późno na kupno. Po drodze do 8 zł jest także linia trendu spadkowego (bardzo długa). Wydaje mi się, że dopiero po pokonaniu oporu i TL będziemy mogli uznać, że trwa nowy trend wzrostowy i rozważyć jej kupno.
agroton.PNG
Monnari - silny trend wzrostowy. Mamy wsparcie z luką cenową i chyba tam najlepiej poczekać na korektę.
monnari.PNG
SMT- spółka na historycznych maksimach, od dłuższego czasu w konsolidacji. Można poczekać przy wsparciu i TL, zobaczyć jaka będzie reakcja.
smt.PNG
MW Trade - bardzo długo trwający już trend wzrostowy. Myślę, że warto poczekać przy jednym ze wsparć, preferuję te niższe, chyba że przy pierwszym będzie jakaś mocna reakcja kupujących. Dodatkowy atut - dywidenda.
mwtrade.PNG
Kania - największa korekta w trendzie "trwała" 38%, aktualna właśnie tyle ma. Mamy linię trendu i wsparcie. Był pin bar D1, ale nie ma dalszej reakcji kupujących. Myślę, że lepiej poczekać jeszcze trochę i ewentualnie wejść przy samym wsparciu ok. 2,70 - 2,75 zł.
kania.PNG
Groclin - wykres MN - jesteśmy nad najbardziej kluczową strefą SR w historii. Strefa została pokonana od dołu, trwa trend wzrostowy, a aktualna korekta wysyła sygnał w postaci pin bara przy samym wsparciu, że nadchodzi czas powrotu do trendu.
groclin 1.PNG
Groclin- D1- to jest ta sama strefa SR, którą widać na wykresie MN. Odrobinę ją poszerzyłem. Myślę, że należy kupić te akcje. Jeżeli kurs spadnie niżej, można spróbować kupić ponownie, gdyż do wsparcia jest jeszcze odrobina miejsca.
groclin 2.PNG
Atrem - W1 - teoretycznie można kupić akcje, ale wydaje mi się, że korekta może być głębsza.
atrem.PNG
TFone - kurs jest przy samej TL, którą bardzo dobrze respektuje od samego początku trwania trendu. Można zaczekać na test TL lub jakieś zlecenie oczekujące nad linią korekty, która nie jest mocną wyprzedażą i kurs ma szansę na kontynuację trendu. Myślę, że jeżeli konsolidacja przedłuży się na ten tydzień, będziemy za tydzień w lepszej sytuacji z możliwością kupna z niższym SL lub jeżeli wzrosty nadejdą szybciej i linia korekty zostanie pokonana, będziemy mieli potwierdzenie trendu.
tfone.PNG
Interbud W1 - spółka pokonała linię trendu spadkowego, ale za wcześnie aby mówić o trendzie wzrostowym. Pin bar W1 pod oporem może sprowadzić kurs niżej. Można rozważyć kupno spółki po pokonaniu strefy oporu.
interbud.PNG
Gino Rossi - W1 - sytuacja pod względem technicznym idealna. Pin bar przy wsparciu na W1. Kurs nie znajduje się pod żadnym bliskim oporem, jest jeszcze miejsce do poprzednich szczytów.
ginorossi w1.PNG
Gino Rossi - D1 - podobnie jak W1, także pin bar z potwierdzoną kontynuacje reakcji popytowej. Jeżeli kupujemy od razu to SL powinien być większy np. 13%, tak żeby ustawić go pod wsparciem lub chociaż pod pin barem z czwartku.
ginorossi d1.PNG
Cd Project - W1- korekta + wsparcie + pin bar W1.
cdprojekt w1.PNG
CD Project - D1 - reakcja popytu w postaci dużej białej świecy, która przebija linię korekty. Poprzednie dwie korekty wyglądały identycznie, bardzo czytelnie. Dodatkowy atut - mniejszy SL niż 10% (SL pod wsparciem)
cdprojekt d1.PNG
MCI - sytuacja wygląda źle. Na MN duży pin bar spadkowy. Na W1 objęcie bessy. Jeżeli to wsparcie nie wytrzyma, mogą zacząć się głębsze spadki.
mci.PNG
Enel-Med - W1 pin bar, na D1 reakcja popytu. Jest szansa na to, że korekta się skończyła. Nwet gdybyśmy kupili ponad 11,50 zł, spokojnie zmieścimy się z 10% SL pod wsparciem.
enelmed w1.PNG
enelmed d1.PNG
Qumak - podwójny pin bar na W1. Problemem bliskość oporów.
qumak.PNG
Quercus - pin bar W1. Cały czas trwa trend wzrostowy. Tutaj także można zastosować mniejszy SL.
quercus.PNG
Action - MN - na miesięcznym (pin bar) i tygodniowym - naruszenie wsparcia i powrót. Trend wzrostowy jest silny i technicznie ładnie to wygląda. Może warto jednak poczekać na pokonanie linii korekty.
action mn.PNG
Farmacol już jest w portfelu, ale jak widać na W1, myślę że warto przestawić SL na 54 zł (będzie większy niż 10% - ok. 12-13%)
farmacol.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: III Walne Zebranie Akcjonariuszy

sobota 01 mar 2014, 19:07

Wszystkie się walą, bo nastroje na giełdach się psują. Ale na mój gust MCI oraz CD Projekt najsłabiej rokują.
Najlepiej wyglądają mi: Gino Rossi, Monari, SMT, Atrem, TFone, Agroton... W tej kolejności. Więc jak trzy, to pierwsze trzy głosuję :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: III Walne Zebranie Akcjonariuszy

poniedziałek 03 mar 2014, 09:48

Rzeczywiście, chyba Ukraina na to mocno wpływa, zwłaszcza w weekend się pogorszyło i mamy lukę spadkową na WIG-u.

Pracuję nad systemem oceny nastroju na GPW, jakby ktoś miął jakieś propozycje lub cokolwiek innego chciałby stworzyć, jakiś wskaźnik lub jeżeli już ktoś pracuje nad czymś, może dać znać lub napisać na forum. Można coś wspólnie zrobić.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: III Walne Zebranie Akcjonariuszy

poniedziałek 03 mar 2014, 10:01

Piękny czas na zakupy - panika przy okazji wydarzenia, które jednak wpływu na gospodarkę w szerszej perspektywie mieć nie powinno. Ba jeśli się dogadają z Krymem, będzie kasa dla Ukrainy to polskie firmy mogą na tym bardzo wiele zyskać.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: III Walne Zebranie Akcjonariuszy

poniedziałek 03 mar 2014, 11:12

Kupuj gdy leje się krew :)
W dłuższej perspektywie tak, ale nie wiadomo kiedy się dogadają i kiedy skończy się całe zamieszanie.
W Rosji giełda mocno traci, tak samo jak rubel.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości