PGS Software

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3408
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

PGS Software

poniedziałek 10 mar 2014, 10:31

PGS Software SA jest firmą informatyczną, wykonującą oprogramowanie oraz świadczącą usługi outsourcingowe. Sprzedaje również rozwiązania informatyczne innych producentów. Klientami spółki są zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje, zwłaszcza zagraniczne.
pgsspoft mn.PNG
Na wykresie o interwale miesięcznym widoczny jest trwający praktycznie od debiutu spółki trend wzrostowy.
pgsspoft w1.PNG
Wykres z interwałem tygodniowym wskazuje potencjalne wsparcie, aczkolwiek odbicie jest na tyle dynamiczne, że może nie dojść do tak głębokiego cofnięcia. Wydaje się że dla spóźnialskich pozostaje ponowny test linii trendu.

Dywidenda:

PGS Software dzielił się zyskiem w ostatnich latach. Za rok 2011 wypłacił 0,11 zł, a za 2012 rok 0,18 zł dywidendy. W tym roku także planowana jest dywidenda.

5 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zarząd PGS Software S.A. z siedzibą we Wrocławiu informuje, że dniu 5 marca 2014 roku podjął decyzję o wystąpieniu do Rady Nadzorczej, a następnie do Walnego Zgromadzenia Spółki z wnioskiem, aby osiągnięty w roku obrotowym 2013 zysk netto w wysokości 7 020 094,50 zł podzielony został w sposób następujący: 0,25 zł (słownie: dwadzieścia pięć groszy) na jedną akcję zostało przeznaczone na dywidendę, pozostała kwota zysku przeznaczona została na kapitał zapasowy. W związku z tym, że w 2013 roku została wypłacona zaliczka na poczet dywidendy za 2013 rok do wypłaty pozostanie 20 gr na akcję. (Komunikat Spółki z dnia 5.03.2014)

Poinformujemy Was, jak tylko znana będzie data ustalenia prawa do dywidendy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości