Synthos

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3248
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Synthos

środa 12 mar 2014, 10:56

Spółka jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw chemicznych, producentów kauczuków syntetycznych i polistyrenów. Jej działalność koncentruje się na trzech grupach produktów: kauczuków i lateksów syntetycznych, tworzyw styrenowych oraz dyspersji winylowych i kopolimerowych.
synthos mn.PNG
Na wykresie o interwale miesięcznym widoczny jest trend wzrostowy, który ostatnio przerodził się w ruch boczny. Obecne poziomy są praktycznie na historycznych maksimach.
synthos w1.PNG
Wykres z interwałem tygodniowym wskazuje potencjalne miejsce, przy którym najlepiej kupić akcje. Jest to linia wzrostowa łącząca ostatnie dołki. Można także liczyć na jakieś wybicie z zawężającej się formacji klina lub poczekać na głębszą korektę.

Dywidenda:

Synthos dzielił się zyskiem w ostatnich latach. Za rok 2011 wypłacił 0,50 zł, a za 2012 rok 0,76 zł dywidendy. W tym roku także planowana jest dywidenda.

4 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zarząd Emitenta podjął uchwałę nr VII/4/2014 w sprawie rekomendowania Walnemu Zgromadzeniu Synthos S.A. wypłaty dywidendy w kwocie 410.207.500,00 (słownie: czterysta dziesięć milionów dwieście siedem tysięcy pięćset) zł, to jest 0,31 zł (trzydzieści jeden groszy).” (Komunikat Spółki z dnia 4.03.2014)

Poinformujemy Was, jak tylko znana będzie data ustalenia prawa do dywidendy. W ubiegłych latach data ustalenia prawa była w okolicach 10 kwietnia, myślę że i w tym roku można spodziewać się takich ustaleń.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości