Dzisiaj na GPW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1647
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Dzisiaj na GPW

poniedziałek 03 gru 2018, 09:34

Poranny przegląd GPW – Getin Noble Bank, Mercor, Krezus

https://comparic.pl/poranny-przeglad-gp ... or-krezus/

Przegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.
Zmiany w Zarządzie Getin Noble Bank

Getin Noble Bank jest drugim największym bankiem z większościowym polskim kapitałem. Z jego usług korzysta ponad 2,2 mln Klientów, produkty dostępne są w ponad 550 oddziałach własnych i franczyzowych oraz w szerokiej sieci pośredników. Kapitalizacja Banku wynosi 333 mln zł.

30 listopada Marcin Kuksinowicz zrezygnował z pełnienia funkcji Członka Zarządu Getin Noble Bank ze skutkiem natychmiastowym. Tego samego dnia powołano dwie nowe osoby na stanowiska Członka Zarządu:

Wojciech Tomasik – doświadczenie menadżerskie zdobył zarówno poprzez pracę zawodową w bankowości detalicznej, jak również poprzez ukończenie licznych szkoleń specjalistycznych z zakresu zarządzania, bankowości i marketingu usług finansowych. W bankowości działa od ponad 20 lat.
Maja Stankowska – blisko 20 lat związana z Raiffeisen Bank Polska, gdzie między innymi pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim.

Raport półroczny Mercor

Mercor jest największym producentem i dostawcą kompleksowych, biernych systemów ochrony przeciwpożarowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej z dobrze rozwiniętą siecią sprzedaży w krajach tego regionu. Kapitalizacja Spółki wynosi 137 mln zł.
Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zarząd Mercor opublikował raport półroczny. W okresie kwiecień-wrzesień Spółka zanotowała zysk netto na poziomie 8 mln zł w porównaniu do 7,5 mln zł rok wcześniej. Poniżej znajdują się wybrane dane finansowe:
Zmiany w kierownictwie Krezus

Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu istnieje na polskim rynku od 1994 roku, a jej akcje zostały wprowadzone na Giełdę Papierów Wartościowych w 1997 roku. W pierwszych latach działalności spółka pełniła rolę funduszu restrukturyzacyjnego, później skoncentrowała się na realizacji różnego rodzaju projektów inwestycyjnych. Jej kapitalizacja wynosi 30,6 mln zł.

30 listopada dokonano zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki. Odwołało z Rady Nadzorczej Emitenta następujące osoby: Barbarę Kofin, Jerzego Popławskiego, Marcina Guryniuka, Maksymiliana Czecha oraz Mariusza Królikowskiego. W ich miejsce powołano Bartosza Boszka, Tomasza Bujaka, Grzegorza Cetery, Cezarego Jasińskiego oraz Dominika Staronia.

Nowo powołana Rada Nadzorcza Emitenta postanowiła ustalić liczbę członków Zarządu Emitenta na jedną osobę i powołać do Zarządu Emitenta Mateusza Gromka powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu Emitenta.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość