MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

piątek 17 maja 2013, 17:03

ZZZ- przeczytaj jeszcze raz, od początku co tu napisaliśmy, zasmucę Cie, Europa nie będzie muzułmańska, a przynajmniej ta część Polska, Niemcy, Rosja, a jak doszło by że inna część Europy by taka się stawała , to mam nadzieję że z tych krajów przyjdzie opamiętanie. Człowieku co ty tu wylatujesz o przestawianiu platform. Już nas sprzedałeś swoim ciapatym?
Mialem sie ograniczyc w dyskusji z tym fenomenem, ale czasem nie potrafie....

Czlowieku (chyba), przeciez guru twoich ukochanych muzulmanow - Allah - byl pedofilem. Oni wszyscy jak maja ochote posuwaja dzieci (stosunki plciowe mezczyzn z 10letnimi dziewczynkami to standard), a i kozy bardzo czesto. Poza tym, jesli nie jestes ich wiary, jestes ich wrogiem i ich celem jest zabicie ciebie. Baw sie dobrze.


Na szczescie Europa zaczyna powoli sie budzic. Mam nadzieje, ze nie jest za pozno. Do nas ta "tolerancja" przychodzi z opoznieniem, ale na szczescie jest duzo lepiej niz na zachodzie.

PS. Wciaz czekam na twoje screeny z tysiacpipsowymi poslizgami!!!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

sobota 18 maja 2013, 08:50

Oczywiste ,jest że mułzumanami to była przenośnia.
Odnośmy się w tym temacie odnośnie MT-5 ponieważ jak zdominuje ona rynek międzybankowy na świecie i na CME dobrze by było abyśmy poznali dokładnie tą platformę ,szczególnie niedoróbki i co nas może zaskoczyć oraz wszelkie informacje.
Jak pisałem,jest szansa abyśmy wreszcie mieli bankowość w Polsce.
Ja rozumiem bankowość w ten sposób że przychodzimy do banku i chcemy skorzystać z FX,bank np. proponuje nam MT-5 i dostęp do PRAWDZIWEGO rynku międzybankowego z dużą ilością renomowanych dostawców płynności typu Goldman Sachs, UBS, RBS, Barclays, Deutsche Bank, Morgan Stanley, Nomura itp. lub do CME.
Klient wybiera,czy chce CME czy rynek międzybakowy
Testy MT-5 już przeszła,zarówno na rynku międzybankowym jak i na CME...
A nad tym wszystkim powinna czuwać KNF aby banki wysyłały zlecenie w ciągu 0.1-0.2 setnej sekundy.// aby nie przetrzymywały dłużej ponieważ mogliby poślizgi zgarniać dla siebie///

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

sobota 18 maja 2013, 09:59

Misiu slodki, twoje ukochane KNF czuwa nad XTB co nie uniemozliwia im walic w ^%%# az milo. Sam mialem konto, gdzie zlecenie srednio realizowane bylo 5 sekund. Nic nie daje taki nadzor, ABSOLUTNIE NIC.


ponadto, realizacja zlecen w 0.1 setnej sek jest technicznie niemozliwa. Naucz sie w koncu czegokolwiek o dzialaniu komputerow, sieci... no kurva czegokolwiek! ja nie wiem, jak dlugo jeszcze mozna ciebie tutaj znosic.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

sobota 18 maja 2013, 14:50

macierewicz,żle zadane pytanie.Jak takich jak ty można jeszcze znosić?,To jest nieprawdopodobna jakaś masakra że tacy ludzie w ogóle się rodzą i udzielają na forum.
Załóż sobie inne wątki ,a nie mieszaj w poważnych wątkach,dla poważnych ludzi..
Powtarzam jeszcze raz,to jest coś nieprawdopodobnego że tacy ludzie jak ty , się rodzą.
Teraz się nie dziwię że na świecie mają największy ubaw z Polaków,.
Wracając do tego tematu,z tego co wiem // nie jest tak jak pisze macierewicz// że nie można takich parametrów uzyskać.
Standartem jest ,że u PRAWDZIWYCH BROKERÓW ECN !!!! // specjalnie dla macierewicza .,standartem jest że u prawdziwych brokerów ECN// zlecenia wchodzą na rynek międzybankowy do 0.1-0.2 setnej sekundy.
Teraz chodzi tylko o to aby to było standartem było u nas...
Wszelkie sprawdzone sugestie u których brokerów można takie parametry uzyskać,będą tutaj bardzo mile widziane....

pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

niedziela 19 maja 2013, 17:16

Dlaczego znow mnie obrazasz? Dlaczego moderatorzy nie reaguja, mimo zglaszania postow na priv? Czy naprawde to forum ma byc miejscem do wylewania pomyjow na siebie? Jak tak, to smialo zaczynam!

Dlaczego nie odpowiesz na pytanie "Czemu XTB pod kontrola KNF realizuje transakcje w kilkanascie sekund?" oraz "gdzie są te tysiącpipsowe poślizgi?"
to są twoje podstawy o ktorych piszesz, a zawsze jak przychodzi do argumentacji to jest cisza.

A co do reszty twojego posta - zaden broker nie zrealizuje ci zlecenia w 0,1 setnej sekundy. Mozemy sie zalozyc o bana. Dajesz czy wymiekasz?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

niedziela 19 maja 2013, 19:52

Panowie zrobię jutro porządek w wątku.

Bardzo Was proszę jedyne czego nie toleruję (od zawsze o tym mówię) to wyzywania siebie nawzajem. Można toczyć dyskusję, ale nie wyzywajcie się. Ktoś musi być mądrzejszy.

Co do samych regulacji - to wystarczy podać przykład JadeFX - brokera pod nadzorem NFA z USA, który też zbankrutował.

Regulacje są dla średniaków bo przynoszą ze sobą gwarancje kapitału.
Ten kto ma 5-10k USD nie będzie aż tak dążył do ochrony kapitału. Ten kto ma te 100k już tak. Ten kto ma 10mln znowu będzie miał to gdzieś.

U nieregulowanych brokerów działają takie fundy po kilka mln usd, bo mają lepsze i pewniejsze warunki. O dziwo np u dużych brokerów ludzie właśnie mają problemy. Tyle, że np problem u nieregulowanej Armady zostanie załatwiony od ręki w kilka godzin max. W takiej ogromnej regulowanej korporacji zasłonią się przepisami etc i zanim rzeczywiście ktoś dociekliwy coś wywalczy minie wiele czasu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

niedziela 19 maja 2013, 20:37

Kolego Akhh

Jak na specjaliste od brokerow, na ktorego sie kreujesz, masz strasznie slaba wiedze. Jade Fx nie byl brokerem pod nadzorem NFA z USA ktory zbankrutowal.

Jade zaczynalo jako broker z USA, ale przez regulacje przeniesli sie do Panamy. Tam spokojnie dzialali, dopoki nie dziabnelo ich CFTC za akceptowanie klientow z USA (oraz mieszanie kapitalu brokera z pieniedzmi od klientow). Takie jest oficjalne info, wiec powinienes to wiedziec, panie specjalisto

oraz

sam bylem wsrod klientow ktorzy stracili tam srodki. Po kilkunastu miesiacach dostalem maila od jakies organizacji ktora zajmowala sie zwrotem srodkow... Nie odpisalem im, bo zostaly mi tam grosze. Oni tez nie naciskali. Gdyby ten mail wpadl w spam bym sprawe przeoczyl. Super regulator!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

poniedziałek 20 maja 2013, 06:35

macierewicz pisze:Kolego Akhh

Jak na specjaliste od brokerow, na ktorego sie kreujesz, masz strasznie slaba wiedze. Jade Fx nie byl brokerem pod nadzorem NFA z USA ktory zbankrutowal.

Jade zaczynalo jako broker z USA, ale przez regulacje przeniesli sie do Panamy. Tam spokojnie dzialali, dopoki nie dziabnelo ich CFTC za akceptowanie klientow z USA (oraz mieszanie kapitalu brokera z pieniedzmi od klientow). Takie jest oficjalne info, wiec powinienes to wiedziec, panie specjalisto

oraz

sam bylem wsrod klientow ktorzy stracili tam srodki. Po kilkunastu miesiacach dostalem maila od jakies organizacji ktora zajmowala sie zwrotem srodkow... Nie odpisalem im, bo zostaly mi tam grosze. Oni tez nie naciskali. Gdyby ten mail wpadl w spam bym sprawe przeoczyl. Super regulator!

Mówisz, że jak tego nie pamiętam to jestem zdyskwalifikowany jako "specjalista od brokerów"?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

poniedziałek 20 maja 2013, 09:46

Panowie ,temat jest bardzo ważny,a robi się zamieszanie totalne.
macierewicz pisze:Dlaczego znow mnie obrazasz?
Świetne pytanie,napisałem tylko to co ty,jeżeli ty to piszesz jest ,OK,jeżeli ja to samo to obraza?.
maciarewicz z tobą skończyłem,poszukaj sobie innych wątków.
Proszę Moda ,aby nie merytoryczne dyskusje maciarewocza usuwać.
Teraz do meritum.
Dlaczego KNF nie wymaga tego od XTB?.
Logiczne jest chyba że po to walczymy tutaj ,aby tego wymagał !!!.
Jeżeli my tego nie wywalczymy nikt za nas tego nie zrobi!!!.
Generalnie w mojej pisaninie CHODZI o to aby WYMUSIĆ !!! na KNF aby renomowane banki i renomowani brokerzy przekazywali nasze zlecenia na RYNEK MIĘDZYBANKOWY i na CME w ciągu 0.1-0.2 setnej sekundy !!!

Akhh,regulacje są najważniejsze ,bez względu czy ktoś ma 100$,100 tyś $.,czy 100 mln $ ponieważ dla jednego 100 mln$ będzie niczym,a dla drugiego np. 10 tyś $ będzie bardzo ważne.
Teraz do meritum i konkretnych przykładów.
Dzięki szybkiej interwencji NFA i CFTC zamknięto PFGBEST ,tam inwestorzy byli chronieni chyba to 100 tyś $// nie pamiętam dokładnie lecz jakieś ubezpieczenia były/// z tym, że nie to jest najważniejsze,ZWRÓCIE UWAGĘ !!! ,że dzieki szybkiej interwencji NFA inwestorzy w USA odzyskali 85% swoich środków tak zainwestowanych !!!.
Porównajcie to teraz ,do sytuacji u nas jak upadło w Polsce największe biuro maklerskie FX WGI,cześć inwestorów straciła wszystko,a cześć np. miała mat 100 mln zł,a dostali tylko 40 tyś zł...// czyli jakiś promil//
Postarajcie się to rozróżnić dla naszego dobra...
Reasumując,dla nas inwestorów najważniejsze są regulacje ,dostęp do CME lub dostęp do rynku międzybankowego przez banki i renomowane biura maklerskie ,maksymalnie do 0.1-0.2 setnej sekundy zlecenia muszą być wysyłane na rynek.

Pozdrawiam.

PS, a wracając do meritum tego wątku ,wydaje mi się że z MT-5 będzie technicznie to możliwe.

PS, !!! pytanie,czy to o czym cały czas piszę ,wyeliminuje całkowicie ryzyko rynkowe...?.
Odpowiedż brzmi NIE !.
Znacząco to ryzyko jednak dla inwestorów OGRANICZA !!!
// moim zdaniem to o czym piszę ogranicza ryzyko inwestorów o 99%
Postarajmy się to docenić,i pójdżmy za ciosem starając się o merytoryczną dyskusję i własne Wasze realne doświadczenia.

Pozdrawiam


PS, Generalnie w mojej pisaninie CHODZI o to aby WYMUSIĆ !!! na KNF aby dopilnowało aby renomowane banki i renomowani brokerzy przekazywali nasze zlecenia na RYNEK MIĘDZYBANKOWY i na CME w ciągu 0.1-0.2 setnej sekundy !!!

no avatar
zzz

Re: MT-5 a CME i rynek międzybankowy w Polsce

piątek 04 paź 2013, 15:06

Miło mi poinformować Forumowiczów ,że Azerbejdżan ,buduję swoją bankowość inwestycyjną i co się z tym wiąże rynek kapitałowy w oparciu o MT-5
czyli można?,Azerbejdżan pokazał że można.
Baku Stock Exchange ocenił i słusznie, że bez tego normalna gospodarka nie może funkcjonować,dodatkowo liczy że przychody BSE będą znaczne dla gospodarki tego kraju.
WyraźnieBSE jest znaczącym centrum finansowym dla gospodarki Azerbejdżanu .
Zaletą BSE usług Forex dostępu jest to, żerozliczanie transakcji prowadzone będą w lokalnych banków , a nie za granicą , jak to jest w praktyce już dziś . Poza tym, BSE gwarantuje żadnych opóźnień z transakcji i ich rozliczania , które nie mogły być przewidziane dotychczas przez innych brokerów forex. Zakładamy, że BSE usług Forex będzie głównie popyt banków komercyjnych Azerbejdżanu ".

Oj...,łza mi się oku kręci ,ile nasze banki i nasza GPW ma opóżnienia do krajów trzeciego świata....

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości