Którego brokera polecacie?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 28 paź 2016, 09:32

tyler_durden pisze:
raposo pisze:
tyler_durden pisze:Chce ulokować u brokera od 5-10 tys zł. Broker STP, ewentualnie ECN. Support w j.polskim choć od biedy może być po angielsku, konto w banku w Polsce. Jakieś sugestie? Z góry dzięki za podpowiedzi.
Napisz coś więcej - jak handlujesz, na czym, czy preferujesz jakąś platformę, co jest jeszcze dla Ciebie priorytetem... Inaczej 90% brokerów STP/ECN spełnia Twoje wymagania :).
Nie skalpuje, MT4, pewność zdeponowanych środków oraz świadomość, że broker jest wypłacalny, gram tylko na majorsach plus dax, srebro, ropa i złoto.
XTB. Polski broker więc i polski support oraz bank, największy broker w regionie, brak min. depozytu, MT4 i konkurencyjne prowizje - 0,0035% (minus negocjowalny cashback przy rejestracji z Forex Club).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 28 paź 2016, 13:19

XTB. Polski broker więc i polski support oraz bank, największy broker w regionie, brak min. depozytu, MT4 i konkurencyjne prowizje - 0,0035% (minus negocjowalny cashback przy rejestracji z Forex Club).
O ile dobrze pamiętam, to XTB to broker MM.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 28 paź 2016, 14:59

tyler_durden pisze:
XTB. Polski broker więc i polski support oraz bank, największy broker w regionie, brak min. depozytu, MT4 i konkurencyjne prowizje - 0,0035% (minus negocjowalny cashback przy rejestracji z Forex Club).
O ile dobrze pamiętam, to XTB to broker MM.
Kiedyś był. Obecnie mają trzy rodzaje kont w dwóch modelach - MM NDD i ECN/STP, czyli identycznie jak miało/ma HFT Brokers.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Maako
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 14 lip 2016, 06:29

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 31 paź 2016, 11:08

za dużo roszad, ja tam kożystam z usług globtrex i dopiero teraz jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 31 paź 2016, 13:27

Maako pisze:za dużo roszad, ja tam kożystam z usług globtrex i dopiero teraz jestem zadowolony.
Ze spreadem 3.0 pips na EUR/USD na koncie Standard na pewno super się "kożysta" z możliwości jakie daje rynek FX...

https://www.globtrex.com/pl/forex
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
fxteam
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 17:53
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 02 lis 2016, 14:51

Ewentualnie możesz sprawdzić jeszcze Vipro Markets (konto w polskim banku) i XM lub IC Markets (brak konta w PL, ale pokrywają opłaty związane z płatnością przy kartach bankowych i systemach płatności online np. przelewy24).

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 14 lis 2016, 08:52

Mam pytanie czy ktoś z Was ma jaką wiedzę na temat platformy CMC Markets.?
Pytam bo:
"W dniu 10 listopada br. HFT Brokers Dom Maklerski S.A. zawarł umowy z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. oraz CMC Markets, na podstawie których w najbliższych dniach rozpocznie się proces przekazywania obecnym klientom HFT Brokers dedykowanej oferty tych biur maklerskich. Dedykowana oferta będzie przewidywała możliwość przeniesienia stanu rachunku do wybranego biura maklerskiego klientów, którzy zechcą w sposób płynny zmienić brokera na rynku OTC."
Natomiast cenie sobie MQL i zastanawiam się czy ten kierunek i ta platforma oferowana przez CMC może być ciekawą alternatywą.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 14 lis 2016, 12:15

Właśnie, CMC nie ma MT4 więc dla kogoś, kto potrzebuje niestandardowych rozwiązań to tworzy się problem. Mi całkowicie nie odpowiada platforma CMC ale to kwestia gustu - przetestuj sobie na demie i samo wyjdzie ;). Dla mnie to najsłabszy element ich oferty ale sami konsekwentnie twierdzą, że inne platformy są im niepotrzebne.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 15 lis 2016, 12:03

tyler_durden pisze:
XTB. Polski broker więc i polski support oraz bank, największy broker w regionie, brak min. depozytu, MT4 i konkurencyjne prowizje - 0,0035% (minus negocjowalny cashback przy rejestracji z Forex Club).
O ile dobrze pamiętam, to XTB to broker MM.
Tak jakby to była wada.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
TRex4eX
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 21 mar 2016, 16:05

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 17 lis 2016, 00:15

'Sierota' po HFT szukam rozsądnej alternatywy, konkurencja zasypuje mnie ofertami i 'każda sroczka swój ogonek chwali...' ;)
Zależy mi na stabilności platformy (do żadnej z platform nie jestem jakoś szczególnie przywiązany, zatem tu 'droga wolna'), niskich spread'ach i SWAP'ach, model STP/ECN.
Broker ma być dopasowany do day-(interwały min. H1)/swingtradingu.
Z tych, które do tej pory przeanalizowałem zwróciłem uwagę na:
1/ mForex - jestem klientem mBanku od kilkunastu lat, może coś ugram przy okazji,
2/ TMS - mam już u nich 'demo' i kuszą mnie obniżonymi prowizjami,
3/ XTB - sporo 'kasy' wydają ostatnio na reklamy w TV i tu mam pewne obawy, bo jak HFT zaczął 'szarżować' w tej dziedzinie, to efekty przerabiam w tej chwili na 'własnym grzebiecie'; jestem zdania, że dobry produkt sam się obroni; ale z drugiej strony, czytając kilka stron wątku wstecz, to widzę, że ma dobre opinie;
4/ CMC - też dali mi ciekawą ofertę ze zniżką dla 'sierot'; kusi mnie ich autorska platforma, nie znam jej kompletnie, ale czytałem o niej dobre opinie; do tego mnóstwo dostępnych instrumentów, rozsądne spready i sporo dodatkowych narzędzi już alokowanych na platformie; kusi mnie, żeby przetestować.
Zależy mi na tym, żeby jakoś ogarnąć temat do końca tygodnia, dlatego będę wdzięczny za podpowiedzi, szczególnie od osób korzystających w ww. rachunków.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 17 lis 2016, 08:25

To jest konto w mForex.
Koszty prowizji jak widać przekraczają 50% zysku :(
Szukam jakiejś rozsądnej alternatywy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 17 lis 2016, 10:47

TRex4eX pisze:'Sierota' po HFT szukam rozsądnej alternatywy, konkurencja zasypuje mnie ofertami i 'każda sroczka swój ogonek chwali...' ;)
Zależy mi na stabilności platformy (do żadnej z platform nie jestem jakoś szczególnie przywiązany, zatem tu 'droga wolna'), niskich spread'ach i SWAP'ach, model STP/ECN.
Broker ma być dopasowany do day-(interwały min. H1)/swingtradingu.
Z tych, które do tej pory przeanalizowałem zwróciłem uwagę na:
1/ mForex - jestem klientem mBanku od kilkunastu lat, może coś ugram przy okazji,
2/ TMS - mam już u nich 'demo' i kuszą mnie obniżonymi prowizjami,
3/ XTB - sporo 'kasy' wydają ostatnio na reklamy w TV i tu mam pewne obawy, bo jak HFT zaczął 'szarżować' w tej dziedzinie, to efekty przerabiam w tej chwili na 'własnym grzebiecie'; jestem zdania, że dobry produkt sam się obroni; ale z drugiej strony, czytając kilka stron wątku wstecz, to widzę, że ma dobre opinie;
4/ CMC - też dali mi ciekawą ofertę ze zniżką dla 'sierot'; kusi mnie ich autorska platforma, nie znam jej kompletnie, ale czytałem o niej dobre opinie; do tego mnóstwo dostępnych instrumentów, rozsądne spready i sporo dodatkowych narzędzi już alokowanych na platformie; kusi mnie, żeby przetestować.
Zależy mi na tym, żeby jakoś ogarnąć temat do końca tygodnia, dlatego będę wdzięczny za podpowiedzi, szczególnie od osób korzystających w ww. rachunków.
mForex - prowizję obniżyli ale średnie spready z całej 4-ki mają najwyższe. Realizacja zleceń, różnie bywa ;). Swapów oceniać nie będę, bo to akurat trzeba porównywać u każdego brokera indywidualnie w zależności od instrumentu na którym planujesz handlować.
TMS - obniżka kosztów do końca roku, czyli zanim założysz konto to będzie już końcówka listopada więc zostaje miesiąc grudzień, gdzie zmienność jest mała więc już za dużo nie skorzystasz :). Potem masz na STP prowizję 0,0040% i średnie spready lub konto TMS Trader, gdzie spread na EUR/USD jest stały i wynosi 1,5 pips (ale to już chyba nie STP). Realizacja zleceń dobra.
XTB - najtańszy z całej trójki i jednocześnie największy, stąd też dużo reklam. Na koncie Standard spread 0,7-1,0, na STP/ECN prowizja 0,0035% - cashback jaki załatwiamy. Promocja dla klientów HFT - podobnie jak w przypadku TMS-a, przestaje powoli kusić ;). Realizacja zleceń jak w TMS.
CMC - to akurat broker u którego nie handlowałem na koncie rzeczywistym ale przyglądałem się mocno ofercie. Spready i prowizje - najniższe z całej czwórki. Instrumentów cała masa, bo 10 000, chociaż z tego 9600 to akcje i pytanie brzmi czy kiedykolwiek skorzystasz chociaż z 1% z nich czy to tylko bajer, bo i tak będziesz handlował na popularnych 5, które ma każdy broker. O egzekucji wypowiedzieć się nie mogę ale parę razy robiłem już podchody do ich platformy i wg mnie jest po prostu tragiczna. Niedopracowana po całości, brak wielu funkcji, które posiadają inne platformy, nieczytelna i niewygodna do przeprowadzania analizy. Ale to moja opinia - mobilna wersja wygląda lepiej :). Trzeba samemu ocenić.

Jeśli jesteś otwarty na coś innego niż MT4 to sprawdź Dukascopy. Rynkowe swapy, świetna egzekucja, konkurencyjne prowizje i moja ulubiona platforma - JForex ;)

Z najtańszych na rynku - Vipro i LMAX. Proste oferty, bez fajerwerków i szampana, ale sprawdzone rozwiązania. MT4, bardzo dobra egzekucja, znośne swapy, prowizja rzędu 0,0020% i mniej. I tu właściwie też sugestia do Jarka, skoro narzeka na wysokie prowizje w mForex... ;)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 17 lis 2016, 11:28

w mforex prowizja za 0.1 zmienna, nawet poniżej 3,0 zł
w xtb za 0.1 dowolnej pary 3.2 zł, konto pro.
Spready prównywalne.
To chyba mforex jednak jest tańszy. :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 17 lis 2016, 12:11

hm mForex i XTB chyba obecnie oferują prowizje 0,0035%. Pomijając tu cashbacki i możliwość jej obniżenia u obu brokerów z tytułu wykonanego obrotu lub wpłaconego depozytu (bo wtedy pewnie wyjdzie na to samo), mForex ma wyższe spready. Mierzyłem średnie wartości wielokrotnie i nawet wrzucałem na nawigatorze zestawienie 6 albo 8 brokerów. Pogorszyło się ok rok temu przy zmianie dostawców płynności. Wcześniej była rewelacja z jaką mieliśmy styczność w HFT Brokers.

Całkiem niezle wypadał Noble z tego co pamietam więc jak zależy Ci na polskim brokerze to spróbowałbym tez tam. Nawet na forum miga teraz wielki baner z promocją więc przy okazji można wesprzeć forum :)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Znakomito
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2017, 15:14

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 11 kwie 2017, 15:19

Co myślicie o Grand Capital, 24 Option i BDSwiss? Który najlepszy?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 12 kwie 2017, 18:13

Z całej trójki najlepsze wrażenie robi BDSwiss - regulacje (cypryjskie ale ostatnio nie są one wcale takie pobłażliwe :) ), obecność na polskich eventach, oferta stopniowo poprawiana.

Grand Capital:
https://pl.grandcapital.net/about/contacts/

Ilość biur imponująca. Tyle, że wcześniej o nich nie słyszałem i nic nie wspominają o posiadanych licencjach. Czyżby żadnych nie mieli? Polecam to sprawdzić na samym początku.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Znakomito
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2017, 15:14

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 05 maja 2017, 13:24

Mnie najbardziej przekonują brokerzy zagraniczni, u nich nie ma możliwości stworzenia salda ujemnego. Trochę trudniej rozlicza się z podatku. Posiadają europejskie licencje także nie ma co się martwić o wypłatę środków. Brokerzy tacy jak Ufx ,BDSwiss itp. Najłatwiej inwestuje się z tymi co mają brytyjską licencję np.Xm

no avatar
liloupieto
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 06:48

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 08 maja 2017, 07:02

i been using fmfx.com for over 2 years, no problems with them and they work worldwide.

no avatar
liloupieto
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 06:48

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 08 maja 2017, 07:03

i've been using fmfx.com for over 2 years, no problems with them and they work worldwide.

no avatar
jameslove1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 09:38

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 cze 2017, 07:10

Ja u paru market makerów straciłem majątek zanim znalazłem uczciwą i porządną firmę. Od kilku miesięcy gram na platformie EverFX, którą mogę z czystym sumieniem polecić każdemu kto poważnie myśli o inwestycjach na foreksie – profesjonalny broker, z porządną platformą MT4, minimalnymi spredami (nawet od zera pipsów!). Do niedawna nie mieli jeszcze polskiej wersji strony, ale już to nadgonili. Kontakt i doradcy polskiego rynku też bez zarzutu – od razu się słyszy, że rozmawiasz z profesjonalistą, a nie z jakimś naciągaczem. Naprawdę polecam EverFX!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości