IronFX - problemy z wypłatą?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 14 gru 2015, 17:20

Jedna z osób, z którą rozmawiałem jakiś czas temu mailowo na temat problemów z wypłatą napisała mi, że ostatecznie po kilku miesiącach odzyskała prawie wszystkie pieniądze. Więc coś się dzieje, powoli bo powoli, ale w dobrą stronę.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
informatuss
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 11:10

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 04 sty 2016, 11:12

Marcin_N mógłbyś szerzej opisać co ta osoba zrobiła i ile odzyskała? Mam 12k "w trakcie" od dwóch tygodni i chyba nie ma sensu jedynie czekać. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pzdr

no avatar
nowicjusz77
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 16:04

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

czwartek 14 sty 2016, 16:24

Witam forumowiczów,

Nie mam w zwyczaju rejestrować się na żadnych forach dyskusyjnych, ale tu postanowiłem się zarejestrować w związku z sytuacją w jakiej jest Iron i jego klienci.
Nie ukrywam, że trafiłem na forum przez przypadek, planując dokonać wpłaty większej kwoty na rachunek tego brokera. Trochę obawiałem się cypryjskiej licencji i dlatego zacząłem grzebać w sieci.
Konto w Ironie mam od 2 lat, ale szczerze mówiąc dotychczas grałem głównie na naszej GPW, przez polskie domy maklerskie i w Ironie miałem kwotę śmiesznie niską, którą kiedyś bawiłem się testowo na walutach.
Po przeczytaniu wielu wpisów na forum złożyłem zlecenie wypłaty resztki środków jakie mi zostały i jednocześnie napisałem do Pani Karoliny. No i tu spotkała mnie niespodzianka, bo Pani Karolina bardzo sprawnie odpisuje na maile, a środki wpłynęły na konto w ciągu 3 dni.
Dodatkowo Pani Karolina napisała, że jeśli mam obawy co do kolejnych wpłat to poleca założyć konto przez stronę ironfx.co.uk, która działa pod licencją FCA (licencja dokładnie dla firmy 8Safe UK Limited, ale sprawdziłem FCA i jest tam zapisek o świadczeniu usługi pod nazwą Iron FX) i przetestować wpłaty i wypłaty.
Jednym słowem profesjonalnie i sprawnie.

Nie wiem czy jestem szczęściarzem, czy może wypłacili mi pieniądze ponieważ część wcześniej straciłem i została nieduża kwota, ale nie ukrywam, że mam teraz spory dylemat bo Iron mi pasuje do gry na indeksy, a poza tym przyzwyczaiłem się do ich strony i MT, no i tak jak napisałem w moim przypadku wszystko odbyło się sprawnie i szybko...

Czy ktoś z Was ma może ten rachunek z licencją FCA? Jeśli tak to czy wypłacaliście z niego środki?
A może odzyskali już płynność i odzyskaliście swoje pieniądze?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

czwartek 14 sty 2016, 16:31

jesli nie uzywales bonusa to chyba jest ok. Te problemy z wyplatami dotyczyly / dotycza uzytkownikow korzystajacych z promocji.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
nowicjusz77
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 16:04

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

czwartek 14 sty 2016, 16:39

Fakt, nie korzystałem z żadnych bonusów. Pani Karolina z Irona też mi napisała, że problemy są z kontami, w których były bonusy.
Ale to myślisz, że obsługują wypłaty tylko tych, którzy nie korzystali z bonusów?

Wierzyć, w tą wersję, z kontem w UK, które ma licencję FCA? Jako doświadczony gracz wpłaciłbyś na takie konto pieniądze czy jest to zwykła naiwność z moje strony?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

czwartek 14 sty 2016, 16:52

Ilu traderow tyle historii. Nie slyszalem zeby ktos mial problemy z wyplata jesli NIE uzywal bonusow. Cala ta historia rzuca jednak cien na brokera. Z drugiej strony tez trzeba pamietac, ze czesto sami traderzy nie sa swieci. Jest cala masa innych sprawdzonych brokow - osobiscie bym sie tu nie pchal z jakakolwiek gotowka ale to tylko moje przywatne zdanie.

Tu masz jeszcze troche o nich:

http://www.forexpeacearmy.com/public/re ... ironfx.com
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
nowicjusz77
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 16:04

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

czwartek 14 sty 2016, 17:27

Dzięki Tomasz-20021.
W sumie to najbardziej martwi mnie to, że oni wykazali bardzo małe dochody za 2014 rok (z tego co pamiętam to chyba w kwocie podobnej jak kara jaką dostali od CySEC).
Ech, chyba poszukam jednak innego brokera pomimo sentymentu do nich.
No chyba, że znajdzie się ktoś kto ma konto z licencją FCA i jest tam zadowolony.
Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 09:12

Nie rozumiem... Co z tego, że "problemy dotyczą tylko kont używających bonusu"? Skoro nie wypłacają i olewają swoich klientów, zmywają się ze swoich biur z całego świata (w PL zostało zamknięte już dawno), mało tego - nie wypłacają też środków klientom, którzy nawet z bonusu nie korzystali (tak twierdzą klienci), to nad czym w ogóle tu się jeszcze nawet przez sekundę zastanawiać? :)

Jest przynajmniej kilkuset (kilka tys.?) brokerów FX na całym świecie. Myślisz, że żaden inny nie spełni Twoich oczekiwań do gry na indeksach tylko akurat Iron? :) Bez najmniejszego problemu znajdziesz lepszych (i wypłacających), a ściema z zakładaniem konta pod brytyjską regulacją to śmianie się w twarz, bo de facto środki i tak trafią na Cypr.

Powiedz czego konkretnie potrzebujesz, a znajdziemy Ci lepszą ofertę :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
nowicjusz77
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 16:04

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 09:39

No właśnie od wczoraj siedzę i przeglądam oferty i zupełnie nie wiem co wybrać. Moja gra ogranicza się do S&P Futures i tylko pod tym kątem szukam.
Zależy mi na możliwości gry na mikrolotach (od 0,01 lota), niskiej wymaganej wpłacie (bo po doświadczeniu z Ironem, na pewno przed większą wpłatą będę chciał chwilę pograć i spróbować wypłacić zysk), spread na S&P futures 0,5-0,75, dobrze by było jakby taki broker działał na MT4.
Aha no i jeszcze jedno, po sytuacji Irona, zastanawiam się, czy w ogóle rozważać broków działających na licencji CySEC (właśnie to powoduje, że wybór nie jest wcale duży, bo jak już wydaje mi się, że oferta jest ok, to pojawia się info o licencji cypryjskiej).

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 10:54

No nie dogodzisz... :) Ideału nie znajdziesz, zawsze jakiś kompromis trzeba znaleźć. Skoro chcesz małą wpłatę, mikroloty i jeszcze bardzo niskie koszty transakcyjne to chyba zostaje tylko Cypr.

Mogę zasugerować FxPro.
Min. depozyt 500 zł, mikroloty na futures indeksowych, spread na SP500 w tym momencie 0,50 + mała prowizja, MT4, konto w polskim banku.
http://forexclub.pl/brokerzy/fxpro/

Niby Cypr ale mam tam konto od 2007 r. (tak, 9 lat :) ) i nigdy nie było żadnych problemów z wypłatami nawet większych kwot.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 11:15

regulacjami i licencjami za bardzo sie nie przejmuj bo sa nic nie warte. Oczywiscie szerokim lukiem omijaj broki krzaki, o ktorych nikt nie slyszal. Spojrz styczen 2015 i katastrofa z frankiem. Poplynelo wielu dostawcow - wszyscy zgodnie z regulacjami mieli trzymac pieniadze na osobnych kontach. Znam sprawe z autopsji - gralem wtedy w FXCM (do wtedy najlepszy brok dla mnie). Widzac co sie dzieje zlecilem wyplate calego depozytu i nagle pojawily sie schody. Najsmieszniejsze bylo to, ze nawet nie gralem wtedy franka. Okazalo sie, ze brok wszedl na minus tylko co z tego? Wg regulacji depozyty klientow powinny byc rzecza swieta i nie do ruszenia. W rzeczywistosci wogole tak to nie dziala. Pieniadze wyparowaly a dla zwyklych malych ciulaczy nie zostalo juz nic - wszyscy zostali na lodzie. Ile wtedy mialem stresu - nawet nie bede ci pisal. Wszystko pod dumnie brzmiacymi licencjami, regulacjami itp itd... Szczesliwie ktos tam wykupil FXCM razem z dlugami i po kilku dniach calosc depozytu wrocila do mnie. Gdyby tak sie nie stalo - co wtedy? Pieniadze jak kamien w wode...

PS: tak jak pisze Raposo - FxPro jest w porzadku. Mozesz smialo tam probowac. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
nowicjusz77
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 16:04

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 11:42

Raposo dzięki za podpowiedź. Ciekawie wygląda ta oferta, zresztą już wczoraj przeglądając różnych broków na nich wpadłem, ale odpuściłem ze względu na ten Cypr ;) Poczytam jeszcze o nich i potestuję na małych kwotach. Rozumiem, że zakładając rachunek zrobić to przez Forex Club? ;)

Tomasz-20021 to co piszesz jest przerażające, dotychczas działałem tylko na naszej GPW i nie sądziłem, że można tyle czasu stracić szukając solidnego brokera, a na koniec okaże się, że te licencje są nic nie warte :/

Czy w takim razie na wpłatę większej kwoty (ok. 20K PLN) macie jakiegoś bezpieczniejszego brokera czy raczej rozdzielacie środki na kilku?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 11:47

to tez zalezy jak grasz. Ja max siedze w trzech parach stad rozdzielilem depozyt na 3 konta - musisz sam pod siebie dopasowac. Kolejnym zabezpieczeniem jakie stosuje sa czestsze wyplaty. Kiedys sobie tak spokojnie ciulalem i ciulalem - teraz w kazdy piatek obowiazkowa wyplata (jak jest co haha). Z kazdej wyplaty odliczam 30% na powiekszanie depozytu - i tak jakos sie to kreci.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
nowicjusz77
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 16:04

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 11:53

Tomasz-20021 dzięki za poradę. Brzmi to sensownie. Co prawda ja nastawiam się tylko na grę na S&P futures, ale też pewnie większą kwotę podzielę na 2-3 konta.
No ale na razie potestuję tego FXa i spróbuję Twoim wzorem dokonywać częstych wypłat (ja bym się cieszył jakby było co wypłacać raz na 2 tygodnie ;) ).

no avatar
informatuss
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 11:10

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 12:14

Panowie zboczyliście trochę z tematu a ja nadal nie wiem co zrobić żeby sprawę popchnąć do przodu ;/

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 13:53

nowicjusz77 pisze:Raposo dzięki za podpowiedź. Ciekawie wygląda ta oferta, zresztą już wczoraj przeglądając różnych broków na nich wpadłem, ale odpuściłem ze względu na ten Cypr ;) Poczytam jeszcze o nich i potestuję na małych kwotach. Rozumiem, że zakładając rachunek zrobić to przez Forex Club? ;)
Nic na siłę :joy:
Ale profity dodatkowe też z tego będziesz mieć :).
nowicjusz77 pisze: Czy w takim razie na wpłatę większej kwoty (ok. 20K PLN) macie jakiegoś bezpieczniejszego brokera czy raczej rozdzielacie środki na kilku?
Dywersyfikacja zawsze jest wskazana. 2-3 firmy, które uzupełniają się ofertami i jednocześnie są pod innymi regulatorami to dobry pomysł. Nie chodzi nawet o to, że ktoś upadnie i stracisz środki ale nawet jak zawieszą się serwery, zmienią się warunki handlowe lub cokolwiek innego nieprzewidzianego nastanie to dalej możesz swobodnie kontynuować swój handel gdzie indziej bez żadnych przestojów.

HFT też ma dobrą ofertę na indeksy. SP500 spread 0.4-0.5 bez dodatkowej prowizji (-10% dla klientów FC :) ). Minus, że handel dopiero od 0.05 lota. Krok co 0.01.
informatuss pisze:Panowie zboczyliście trochę z tematu a ja nadal nie wiem co zrobić żeby sprawę popchnąć do przodu ;/
Niestety możesz robić to, co inni... Męczyć Irona, próbować pisać skargi do regulatora, zgadać się z ludźmi w sprawie pozwu zbiorowego, gdzieś w necie buszuje jakiś odzyskiwacz środków, są też prawnicy... 100% metody nie ma, bo jak się śledzi informacje to można jedynie wywnioskować, że Iron realizuje wypłaty dosłownie jak mu się tylko podoba.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
nowicjusz77
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 16:04

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

piątek 15 sty 2016, 14:01

Raposo jeszcze raz dzięki. Konto demo na razie potestuję, ale pewnie w przyszłym tygodniu zarejestruję reala i na 100% przez Forex Club.
raposo pisze:HFT też ma dobrą ofertę na indeksy. SP500 spread 0.4-0.5 bez dodatkowej prowizji (-10% dla klientów FC :) ). Minus, że handel dopiero od 0.05 lota. Krok co 0.01.
HFT rozważam jako drugiego brokera, właśnie w ramach dywersyfikacji :)

no avatar
ala42
Posty: 3
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 11:20

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

środa 20 sty 2016, 11:32

Witam.
mam również problem z odzyskaniem depozytu z Iron.
Nie pomagają telefony ani pisma.
Czy ktoś może pomóc w tej kwestii?
Proszę o kontakt i info osoby mające podobne problemy.
Może napiszemy pozew zbiorowy???
pzdr
kontakt
ala642@wp.pl

no avatar
ala42
Posty: 3
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 11:20

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

środa 20 sty 2016, 12:01

Witam.
Czy może ktos z forumowiczów mógłby pomóc w napisaniu skargi na brak wypłaty w języku angielskim do Cypryjskiego biura rzecznika praw obywatelskich.
Za pomoc z góry dziękuję
Ala
ala642@wp.pl

no avatar
adamsokolik
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 14:03

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

środa 20 sty 2016, 21:44

Reprezentujemy Klientów praktycznie z całego świata: Europa, Azja, Afryka, Ameryka Południowa. Razem jest to suma roszczeń prawie 2,5 mln euro. Większość z nich nie miała bonusu, a niektórzy nawet nie zdążyli wykonać transakcji i również nie otrzymali zwrotu pieniędzy. A ci którzy mieli bonus to przepraszam dlaczego mają nie otrzymać zwrotu swoich środków? Przecież to złodziejski IronFX wymyślił ten bonus a handlowcy wciskali go komu mogli, żeby tylko zgarnąć premie w $$$$. Teraz albo się zmyli z IronFX zostawiając Klientów na lodzie ( zamknięcie wielu biur, w tym w Warszawie) albo udają, że niby nic się nie stało. I tak prokuratury dopadną ich wcześniej czy później.

To co tutaj piszą niektórzy o wspaniałej pomocy pracowników IronFX, np. Pani Karoliny S. ( być może w czasie pisania tego postu ma już przestawione zarzuty prokuratorskie w związku z pomocnictwem w oszustwie) należy włożyć między bajki. IronFX Global Limited zdecydował porzucić swój brand, który jest bez szans na rozwój przez swoje oszustwa i podzielić biznes między nowe marki: 8SAFE UK ( wcześniej IronFX UK), IronMarkets, FXGiants, OptionTitans, FXWin and FXOptim. Mają jednak tak skonstruowaną umowę z FC Barcelona, że jak rozwiążą ją przed czasem to prezesi stracą miliony, którymi poręczyli tę umowę sponsorską. Dlatego póki co korzystają jeszcze z brandu IronFX, ale jak tylko umowa się skończy, to nawet ich strona przestanie działać. Więcej info: adamsokolik@onet.eu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości