Broker zero spread

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Broker zero spread

piątek 09 paź 2015, 08:29

Witam,

zna ktoś może jakiegoś sensownego brokera z warunkami jak niżej:
1. dozwolony scalping
2. dozwolony dowolny arbitraż w wykonaniu automatu
3. spread 0.0 lub max. 0.1-0.2
4. prowizja max. 7,5 usd za obróconego lota.
5. w miarę szybka egzekucja i czas dostępu do serwera z Polski poniżej 100-150 ms

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Broker zero spread

piątek 09 paź 2015, 12:35

Ad.1) Czyli ECN/STP, w dodatku dobry.
Ad.2) Każdy broker może Ci podziękować jeśli akurat Twój automat mu nie przypasuje ;)
Ad.3) ECN/STP.
Ad.4) 7,5 USD? Czyli na EUR/USD w % będzie to jakieś 0,00332% jeśli dobrze liczę?
Ad.5) Nie sposób tego ocenić tak o. Ja będę miał ping 100 ms, a Ty 200 ms, bo będziesz korzytał z innego providera internetu. VPS w odpowiedniej lokalizacji to jedyne sensowne rozwiązanie na dłuższą metę.

LMAX by pasował. Spready może lekko wyższe ale za to prowizja sporo niższa więc to by się teoretycznie zbilansowało.
HFT też by dało radę ale prowizja ciut wyższa niż Twój próg lub musiałbyś trochę nadrobić obrotem:
http://forexclub.pl/brokerzy/hft-broker ... -prowizji/

Z innych... Możesz spróbować Forex.ee choć ja z nich zadowolony nie byłem. Też kwestia jaki depozyt chcesz wpłacić, bo im "gorsze" regulacje, tym większe ew. ryzyko.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: Broker zero spread

piątek 09 paź 2015, 13:59

Na LMAX już testuję...ale średnio to widzę. A prowizja 5 usd też nie powala. Okazuje się że jeśli mam 4 pips in plus z obliczeń to po uwzględnieniu spread wychodzi ok. 1 in minus. Jeśli normalnie spread jest 0.7-0.8 to nagle przy zadanym warunku transakcyjnym robi się 1.2-1.5.
Dlatego pytałem, bo gdybym utrzymał spread ok. 0.2 byłoby idealnie. Generalnie muszę się zmieścić w 4 pips (spread+prowizja) dla 3 walut. Chyba że zmienię pary walutowe (na jakieś egzotyki). Z drugiej strony trafność też nie powala ok. 60%.
Wynika z tego, iż muszę utrzymać spread na całości na poziomie 1 pipsa, najlepiej ok. 0.7.
Transakcji jest ok 680, w każdej 3 waluty daje to ponad 2000 tradów w ciągu 10 miesięcy.
O HFT nie myślałem. Ale zapoznam się z ofertą.
Myślałem o Interactive, bo na pierwszy rzut oka wygląda że oferta lepsza od LMAX.

Znalazłem też coś takiego jak FX Grow. Spread z całości ok. 0.7, nie wiem tylko jaka prowizja.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Broker zero spread

piątek 09 paź 2015, 14:09

Fakt, jeśli w LMAXie skoczy spread to wychodzisz za widełki. Na egzotykach musisz liczyć się z jeszcze większą szansą skoków spreadu + większą szansą poślizgu więc odradzałbym aczkolwiek możesz spróbować.

HFT ma bardzo dobre spready, dlatego warto o nich pomyśleć nawet kosztem wyższej prowizji. Przy otwarciu konta przez nas masz do 10% oszczędności na prowizji.

FxGrow - testowałem w wakacje. Nawet korzystając z VPSa realizacja zleceń była słaba więc się pożegnaliśmy. Poślizgi, poślizgi, poślizgi...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: Broker zero spread

piątek 09 paź 2015, 16:03

Ok. jednak czy FX Grow to uczciwy broker (wpłata i wypłata). Tutaj byłaby inna strategia.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Broker zero spread

piątek 09 paź 2015, 16:08

Pewnie tak ale ciężko powiedzieć do jakiego stopnia, bo mój depozyt był nieduży, a m.in. przez niesatysfakcjonującą egzekucję wypłaciłem ze stratą :). Regulacje CySEC więc żadna rewelacja, na rynku są bodajże od 2014 roku więc też niedługo. Zatrudniają obecnie 2 albo 3 Polaków w biurze na Cyprze.

5 cyfr tam bym nie wpłacił, 4 jeszcze tak. Ale to tylko moja przezorność wynikająca z różnych doświadczeń.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości