Traders Trust - opinie

ODPOWIEDZ
no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Traders Trust - opinie

poniedziałek 16 lis 2015, 20:23

Zauważyłem, że w kilku miejscach zaczęły pojawiać się wzmianki na temat nowego w Polsce brokera Traders Trust. Ktoś miał z nim wcześniej już styczność?

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Traders Trust - opinie

poniedziałek 16 lis 2015, 21:52

narazie demo testuje. jest USDPLN i EURPLN. Poczytam o nich co i jak bo jak dotad malo informacji jest w internecie
KISS - Keep It Simple, Stupid

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: Traders Trust - opinie

wtorek 17 lis 2015, 09:35

No własnie o ile na zagranicznych forach jest troche to juz na polskich malo ale z tego co wyczytalem to oni dopiero teraz do polski weszli wiec pewnie dlatego. Na ich stronie znalazlem info ze maja regulacje KNF a sam model STP bez udzialu dealing desk wiec wyglada to calkiem dobrze. Potestujemy zobaczymy ale moze ktos juz ma real to wiecej powie.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Traders Trust - opinie

wtorek 17 lis 2015, 16:34

Mają notyfikację KNFu (nie regulacje - to spora różnica) ale z tym STP pod cypryjskimi regulacjami to różnie bywa. Wszystko wychodzi w praniu dopiero po tym jak trochę zyskownie poscalpujemy. Nie mam tam (jeszcze?) konta więc nie oceniam. Tyle, że co by nie było 1,8 pipsa na Edku to żaden szał, bo na polskim rynku można znaleźć atrakcyjniejsze oferty. Nie wspominając już o DAXie, gdzie 4,4 pips to istny rozbój i 2x więcej niż przeciętnie proponuje konkurencja... Panowie, jeśli to czytacie to wiedzcie, że wierzę w Was, że możecie "taniej" :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Traders Trust - opinie

środa 18 lis 2015, 08:46

raposo pisze:Panowie, jeśli to czytacie to wiedzcie, że wierzę w Was, że możecie "taniej" :).
Można,ale po co ? Nie lepiej mieć poczucie że dzięki nam chłopaki sobie fajnie żyją ? ;)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Traders Trust - opinie

środa 18 lis 2015, 09:50

Myślisz, że te 4,4 pipsa na DAXie to jest akurat ten poziom ceny zapewniający równowagę rynkową i optymalizację zysku? :)

Gdyby to był monopol to OK ale tak to mam przypuszczenia, że to odstrasza klientów, oni idą sobie gdzie indziej, a TT musi się gimnastykować żeby pozyskać nowych, którzy regularnie będą tam grali... :)
No chyba, że nie są STP, tylko "STP", bazują na początkujących, mniej świadomych klientach i zgarnianiu ich depozytów... Wtedy taka polityka cenowa w obecnych czasach ma jeszcze sens...

Ale ja nikogo nie oskarżam dlatego wierzę, że można taniej :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Traders Trust - opinie

środa 18 lis 2015, 10:44

Był to żart oczywiście się z tobą zgodzę że to oferta jak z 2006r.

Co do Dax'a to akurat tak - 4 punkty jest to poziom REALNY.To co jest na platformach CFD to jakiś syntetyk,a ci co twierdzą ze oparty o FDax'a kłamią ( z wyjątkiem kilku,Citi index jak pamiętam mialo CFD na Futures na daxa i wtedy właśnie spread wynosił 4 punkty ).Spread na futuresach wynosi najczęsciej 2 + prowizja jakieś 0.2 punkta plus 1/2 punkty poślizgu = średnio 3/4 punkty kosztu w czasie jakiegokolwiek ruchu.CFD na Daxa jest jedynym instrumentem na platformach OTC który ma niższe koszta niż właściwy instrument regulowany.

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Traders Trust - opinie

czwartek 19 lis 2015, 10:55

Rozumiem dystans do nowych firm w Polsce, po prostu trzeba sprawdzić w praktyce i wtedy oceniać bardziej rzetelnie.

Mi wysoki spread wlasnie kojarzy sie z tym, ze rzeczywiscie wszystko idzie na rynek i zarabiaja tylko z prowizji. Naprawde spora grupa STP czy "ECN" z bardzo niskimi prowizjami nie utrzymałaby się tylko z prowizji na takim poziomie...

PS.
Jeszcze odnośnie spreadów. W tym przypadku nie byłbym taki krytyczny. Oferta TT jest mocno zblizona do Saxo i Bossy, a Ci maja bardzo dobre opinie na rynku. I bardzij do nich porownywalbym TT. Oczywiscie nie pod katem egzekucj - Bossa to jawny MM, ale to jest akurat jawne
KISS - Keep It Simple, Stupid

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Traders Trust - opinie

czwartek 19 lis 2015, 11:06

FxBlanker,

Nie zgodzę się. Poznałem symulację pełnych kosztów obsługi zleceń kilku brokerów ECN/STP (polskich i zagranicznych) i mniej więcej wiem jak to się kształtuje. 1,8 pipsa to dużo ;). Szczególnie pod cypryjskimi regulacjami. Albo może nie "dużo", bo to pojęcie względne ale można taniej ;).

Ok, w przypadku DAXa camaro ma rację, tyle, że my nie gramy na futures, a na CFD (czyli tu zawsze broker jest stroną transakcji, a bardzo często przerzuca ryzyko dalej do kilku 'głównych' brokerów, którzy chlubią się w CFDkach), więc nie porównywałbym tego w ten sposób.

Ale oczywiście, każdy broker sam ustala sobie grupę docelową w którą chce uderzyć.

p.s. Saxo po czarnym czwartku jest napiętnowane niczym islamscy terroryści. Bossa to MM więc porównanie w ogóle nie jest adekwatne. Zupełnie inna polityka zabezpieczania transakcji, obsługi zleceń, a także kosztów działalności. No po prostu "wszystko inaczej" :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Traders Trust - opinie

czwartek 19 lis 2015, 11:25

raposo pisze: Poznałem symulację pełnych kosztów obsługi zleceń kilku brokerów ECN/STP (polskich i zagranicznych) i mniej więcej wiem jak to się kształtuje. 1,8 pipsa to dużo ;)
Zgodzę się zupełnie z Raposo.Nie wiem wprawdzie jak kształtują sie koszty walut spot,ale dla odmiany od Daxa podam przykład kosztu na Nikkei 225.Na platformach CFD koszt wynosi często 20 do 25 punktów nawet,co najlepsi dają po 8 punktów.Jaki koszt jest na rynku bazowym ? 0.8 punktu a można zejść do 0.6 i niżej.

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Traders Trust - opinie

poniedziałek 23 lis 2015, 15:30

Porownalem sobie warunki z kilkoma brokerami, rowneiz z tymi u ktorych mam rachunek i przy wielu parach TT ma lepsze spready. Nie ma tragedii wazne jak z jakoscia w dlugim terminie
KISS - Keep It Simple, Stupid

no avatar
dolarek78
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 15:33

Re: Traders Trust - opinie

poniedziałek 30 lis 2015, 23:02

Nie ma co na razie się kłócic o spready. Trzeba to sprawdzić w realu jest to jest? Casem jeden broker ma lepsze spready tu, a drugi tam. Ja na razie otworzę konto demo i zobaczę jak to jest.

no avatar
dolarek78
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 15:33

Re: Traders Trust - opinie

wtorek 19 sty 2016, 22:51

Pohandlowałem ponad miesiąc na demo i zdecydowałem się na rachunek realny. Spready moim zdaniem jedne z lepszych na rynku, szybka egzekucja zleceń. Ogólnie bez problemów. Ja głównie scalpowałem.

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: Traders Trust - opinie

środa 20 sty 2016, 08:26

tez testowalem co prawda malo bo czasu nie mam ale bez problemow. Jezeli faktycznie jest tak ze sa 100% stp jak mowia to powinno byc ok caly czas.

no avatar
dolarek78
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 15:33

Re: Traders Trust - opinie

czwartek 21 sty 2016, 08:05

A na czym głównie grałeś? Miałeś jakieś problemy czy rekwotowania, poślizgi cenowe?

dilfx pisze:tez testowalem co prawda malo bo czasu nie mam ale bez problemow. Jezeli faktycznie jest tak ze sa 100% stp jak mowia to powinno byc ok caly czas.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości