Easy Forex - czy można im zaufać

no avatar
Adam Wnuk
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 13:27

Easy Forex - czy można im zaufać

poniedziałek 25 sty 2016, 13:31

Mam trochę wolnego czasu i chciałem pohandlować teraz już większą gotówką. gadałem z kumplem z branży i on mi polecił Easy, że jest spoko i że go nie orypalo z kasy, tak jak inni. Bylem na ich stronie, ale podobno zmieniają teraz swoją nazwę i dowalają jakies bonusy: http://www.easy-forex.com/gtw/6272221.aspx sprawdzcie mi to ktoś czy czasem nie będzie tak jak z Ironem, ze wpłace kase i jej juz nie odzyskam. Handluje ktoś u nich?

Mod: poprawiona nazwa brokera w tytule. Temat przenoszę do działu o brokerach.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Easy - czy można im zaufać

poniedziałek 25 sty 2016, 16:20

Bonusy to mają cały czas, a są na rynku od 2008 roku bodajże. Pieniądze wypłacają, a nazwę zmieniają z Easy Forex na Easy Markets, bo chcą rozpromować pozostałą część oferty, czyli już nie tylko FX ale też CFD...

Nie polecam, nie odradzam :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Easy - czy można im zaufać

poniedziałek 25 sty 2016, 19:40

Z tego co widzę to ta sama jurysdykcja co Iron (CyCek) więc gwarancji że nie powtórzą irona mieć nie możesz...
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Goldeneyes
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 15:58
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Easy - czy można im zaufać

poniedziałek 25 sty 2016, 21:00

Ja jestem u nich od września 2015, co prawda jeszcze pieniędzy nie wypłacałam, ale jak na razie jest ok. Co jakiś czas kontakt od opiekuna, konto można mieć w złotówkach, instrumentów mają sporo.
Wiem, że jeszcze bardzo mało wiem

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Easy - czy można im zaufać

poniedziałek 25 sty 2016, 22:14

U wszystkich jest ok, jak się nie wypłaca ;)
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Easy - czy można im zaufać

wtorek 26 sty 2016, 12:15

Znowu tak na ten CySec psioczyć nie można, bo ostatnio dosyć prężnie działają, no i flagowe zagraniczne MMy działające w Polsce mają u nich regulacje :)

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Easy - czy można im zaufać

wtorek 26 sty 2016, 12:25

Wiadomo, że lepszy Cycek niż nic...
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Goldeneyes
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 15:58
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

wtorek 26 sty 2016, 13:33

wkrótce będę się przenosić do nowego brokera, więc będzie okazja do wypłacenia kasy, to dam znać, jak to przebiegło.
oby bez problemu ....
Wiem, że jeszcze bardzo mało wiem

no avatar
Adam Wnuk
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 13:27

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

wtorek 26 sty 2016, 14:20

To ja czekam na wiadomość co i jak aktualnie z wypłatami. jesli tylko można uzyskać takie info. Co więcej to kogo polecacie? Czy Easymarktes robi jakieś przekręty ze świeczkami, bo podobno zdaża się coś takiego. jestem lekko świeży i nie wszystko ogarniam.

no avatar
Adam Wnuk
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 13:27

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

wtorek 26 sty 2016, 14:22

I dlaczego chcesz zmieniać brokera co sie stało? tak samo dają jakieś bonusy jak w Easy: http://www.easy-forex.com/gtw/6272221.aspx tutaj. I jeszcze jedną są jakieś grupy na face, gdzie mozna pogadać o handlu?

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

wtorek 26 sty 2016, 14:45

Przeciez u tego brokera na live rachunku wystepowaly problemy z zamknieciem jednego mikrolota, nie tylko u mnie. :facep:

no avatar
Adam Wnuk
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 13:27

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

wtorek 26 sty 2016, 15:08

Czyli lepiej dać sobie z nimi spokoj? tak

no avatar
Goldeneyes
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 15:58
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

środa 27 sty 2016, 21:29

Przechodzę do ICM Capital razem ze swoją grupą. Nasz mentor wynegocjował nam lepsze warunki niż w Easy a dodatkowo jest to angielski broker i pod nadzorem FCA a nie cypryjskim.

A przy wybieraniu brokera polecam odnośnik do list brokerów, który jest w tym artykule: http://comparic.pl/fca-ostrzega-przed-k ... brokerami/.
Sprawdzałam tego nowego brokera ICM i jest co najmniej trzy firmy, które się pod niego podszywają, więc z tym naprawdę trzeba uważać, bo szkoda stracić pieniądze, a wiadomo, że nikomu z nieba nie spadły :)
Wiem, że jeszcze bardzo mało wiem

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

środa 27 sty 2016, 22:22

W większej grupie zawsze można negocjować, tym bardziej jeśli za tym idzie obrót.

Klony to faktycznie coraz większa plaga, szczególnie w Anglii, co jest trochę martwiące, bo albo FCA zacznie bardziej stanowczo działać, albo klony będą coraz lepsze i ryzyko również wzrośnie.

Czytając o ICM myślałem, że chodzi o ICM z Australii, a o tym nawet nie słyszałem więc sprawdziłem jego ofertę. Musieliście chyba mocno negocjować... Market Maker + na EUR/USD spread 1.6, na pozostałych parach wypada to sporo gorzej, DAX np. 5 punktów. Dziwi mnie tylko to, że już można znaleźć oferty korzystniejsze bez negocjacji, a co dopiero by było po nich... ;)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

środa 27 sty 2016, 23:12

Adam po co budować drzwi do lasu? Znasz angielski? jest Forex Peace Army podobno jedna z najbardziej wiarygodnych organizacji zajmujących się kopaniem broków po kostkach i zaglądaniu im do zupy. Jest też temat o brokerach na Comparic i na Navi . Raposo przez grzeczność i dobre wychowanie nie powie ci tego wprost, ale też poleca jedne z lepszych (MOIM ZDANIEM) firm w tej branży - a Jego skromność przewyższa tylko wiedza na temat rynku i brokerów. :mrgreen: Popatrz po ile liczą za usługi (może znajdziesz w necie jakąś tabelę) Forex to tak naprawdę gra z wielką ilością mikropłatności odejmowanych od Twojego zysku lub powiększających straty, umowy jakiekolwiek będą - zawierają to samo: każdy broker ceduje na Ciebie jeśli nie całe to większość ryzyka, każdy obiecuje krociowe zyski, i każdy zabierze twój dom czy rybki jeśli tylko powinie Ci się noga jak w sytuacji z frankiem. Nie licz na rzetelność, najwyżej będziesz miał miłą niespodziankę. Olałbym MT4 i PITy na koniec roku, bonusy do depo to też często przynęta na frajerów, aaa... i Cypr nie jest ostatnio modny i wszystko co metal w nazwie :mrgreen: - ale to tylko moje zdanie. Jak szukasz na siłę rzetelności, to na pewno Easy Fx nie postawiłbym na początku kolejki, co wcale nie musi znaczyć że Cię wyrolują, jak i nie znaczy, że topowy brok nie zrobi Cię w konia. To tak naprawdę wybór podobny do tego jaki bank wybrać. Ale ryzyko jest zawsze. Poczytaj sobie NA SPOKOJNIE różne fora, załóż konto demo u kilku broków porównując różne platformy, NIC NA RAZIE NIE WPŁACAJ pod presją, że codziennie tracisz niezarobione miliony albo przepadnie ci 100% bonus. Bo to nieprawda. Wyrób sobie własne zdanie.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

czwartek 28 sty 2016, 09:33

Daruj sobie te bonusy. Często musisz zrobić odpowiedni obrót aby móc go w yplacic. I tu jest problem bo wtedy zaczynasz szanować z ryzykiem. Zastanów się dlaczego Brokerzy dają te bonusy.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

czwartek 28 sty 2016, 11:41

T-REX pisze:Adam po co budować drzwi do lasu? Znasz angielski? jest Forex Peace Army podobno jedna z najbardziej wiarygodnych organizacji zajmujących się kopaniem broków po kostkach i zaglądaniu im do zupy. Jest też temat o brokerach na Comparic i na Navi . Raposo przez grzeczność i dobre wychowanie nie powie ci tego wprost, ale też poleca jedne z lepszych (MOIM ZDANIEM) firm w tej branży - a Jego skromność przewyższa tylko wiedza na temat rynku i brokerów. :mrgreen: Popatrz po ile liczą za usługi (może znajdziesz w necie jakąś tabelę) Forex to tak naprawdę gra z wielką ilością mikropłatności odejmowanych od Twojego zysku lub powiększających straty, umowy jakiekolwiek będą - zawierają to samo: każdy broker ceduje na Ciebie jeśli nie całe to większość ryzyka, każdy obiecuje krociowe zyski, i każdy zabierze twój dom czy rybki jeśli tylko powinie Ci się noga jak w sytuacji z frankiem. Nie licz na rzetelność, najwyżej będziesz miał miłą niespodziankę. Olałbym MT4 i PITy na koniec roku, bonusy do depo to też często przynęta na frajerów, aaa... i Cypr nie jest ostatnio modny i wszystko co metal w nazwie :mrgreen: - ale to tylko moje zdanie. Jak szukasz na siłę rzetelności, to na pewno Easy Fx nie postawiłbym na początku kolejki, co wcale nie musi znaczyć że Cię wyrolują, jak i nie znaczy, że topowy brok nie zrobi Cię w konia. To tak naprawdę wybór podobny do tego jaki bank wybrać. Ale ryzyko jest zawsze. Poczytaj sobie NA SPOKOJNIE różne fora, załóż konto demo u kilku broków porównując różne platformy, NIC NA RAZIE NIE WPŁACAJ pod presją, że codziennie tracisz niezarobione miliony albo przepadnie ci 100% bonus. Bo to nieprawda. Wyrób sobie własne zdanie.
Ten post to trzeba w ramkę oprawić :)

PS. A propos Forex Peace Army: http://comparic.pl/grozby-kneblowanie-f ... brokerami/ :facep:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

czwartek 28 sty 2016, 13:52

Doskonały tekst i link Marcina.

Od siebie dopowiem tylko że nie dotyczy to tylko MM czy w ogóle OTC.Bo o ile taka polityka ,,straszenia'' może wynikać z specyfiki OTC to na tym dziale powinny się te praktyki kończyć ale... nie.Dość powiedzieć że pewien popularny ( bo tani) broker rynku futures z USA - skądinąd kilka lat temu mający nawet przedstawiciela w PL - stosował i stosuje takie chwyty których nie powstydził by się najgorszy broker MM 10 lat temu ...

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

czwartek 28 sty 2016, 14:01

Dzięki Marcin, czytałem sporo swojego czasu o brokach, i widzę, że pewne jest jedno: nic nie jest pewne. Porządny może się skundlić, łachmyta może błysnąć. W grze są zbyt duże pieniądze. Takie bezpośrednie pytania o radę co do brokera to trochę przenoszenie odpowiedzialności na doradzającego, dlatego rozumiem dyplomatyczne milczenie.
Adam skoro masz większą kwotę do zainwestowania to radzę dywersyfikację. Nie dawaj wszystkiego na FX bo to za duże ryzyko. Czytałeś tego gościa: http://www.donkey.org.pl/ ? Gra na FX ale bez ciśnienia, bo ma parę innych biznesów, tu straci, tam zarobi. Wyciąga same tłuste trejdy parę razy do roku. I to wg mnie jest zbliżone do ideału. Pewnie więcej rocznie zarabia się układając towar w markecie niż on na FX, ale nie o to w tym chodzi. Ma kilka niezależnych źródeł dochodu. Bo ślęczenie codziennie nad wykresami to tak naprawdę zabawa dla gołodupców ( w tym i mnie) nie mających jak ukraść pierwszego miliona. Dlatego 95 % traci. Masz kasę to przede wszystkim ją szanuj.
Daruj sobie te bonusy. Często musisz zrobić odpowiedni obrót aby móc go wyplacic. I tu jest problem bo wtedy zaczynasz szanować z ryzykiem. Zastanów się dlaczego Brokerzy dają te bonusy.
irmentruda ma rację, chodzi o to abyś podejmował jak największe ryzyko dla utrzymania bonusu. Bo wtedy dokonujesz więcej ryzykownych transakcji od których brok ma prowizje. Nie działaj pod presją.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Easy Forex - czy można im zaufać

czwartek 28 sty 2016, 14:13

Czasem ludzie nie do końca wiedzą jak wybrać brokera, jak ocenić ofertę czy te wszystkie niuanse. Słusznie T-Rex zauważył jednak, że doradzenie w tej sprawie, to przyjęcie przynajmniej części odpowiedzialności. Zamiast doradzić, bo każdy broker ma swoją specyfikę, powiem jak to jest na moim przykładzie i dlaczego.

Ja mam rachunki aktywne u dwóch brokerów:

1) Alior - bo na waluty ma doskonałą ofertę, a poza tym nie obawiam się za bardzo trzymać tam kasy nawet całej jaką mam. Alior ma bardzo dobre spready i unika konfliktu interesów przekazując zlecenia zagranicznym bankom. Wada jest jednak taka, że Alior jest ECNem, więc pewnie gdybym miał pozycje na francy w zeszłym roku, to mogłyby być kłopoty z saldem i mógłbym wpaść w debet. Dlatego takiego ryzyka trzeba być świadomym. Poza tym wadą Aliora jest krok wielkości pozycji 0.10, czyli następna pozycja dopiero 0.20. Nie ma nic pomiędzy, np. 0.15 czy 0.23. Dopasowanie rozmiaru trade'a jest przez to nieco utrudnione.

2) XM - tutaj ochrona przed ujemnym saldem, dobre kwotowania CFD, no i sizing w micro (choć spread poza majorsami to zabójczy jest). Dużych kwot na walutach bym tu nie grał, bo spready duże i koszty będą. Ale do ostrego handlu całym depozytem z ochroną przed ujemnym saldem, to XM jest jak znalazł. Każdy brok ma swoją specyfikę, ale dla naprawdę dużych pieniędzy to bym szukał w Polsce, ewentualnie w UK pod FCA.

A tutaj artykuły dwa moje na temat brokerów pt. Jak wybrać brokera?

Część 1: http://comparic.pl/jak-wybrac-brokera-forex/

Część 2: http://comparic.pl/jak-wybrac-brokera-c ... sprawdzaj/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości