GOOGLE - USA

ODPOWIEDZ
no avatar
w_szarek
Stały Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 08:43

GOOGLE - USA

piątek 03 kwie 2015, 10:28

Co sądzicie o GOOGLE? Ostatnio dość słaby czas dla spółki. Coś na kształt podwójnego szczytu na wykresie. Bardzo polecimy? Czy wręcz przeciwnie?
2015.04.03_GOOGLE_D1.png
http://comparic.pl/tydzien-za-oceanem-w ... ogle-djia/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Google traci najsilniej od 3 lat. Alphabet z niższymi przychodami w I kw. br.

wtorek 30 kwie 2019, 08:03

Google traci najsilniej od 3 lat. Alphabet z niższymi przychodami w I kw. br.
W trakcie poniedziałkowej sesji na amerykańskiej giełdzie Nasdaq, akcje Google traciły w handlu posesyjnym ponad 7%, co jest największym jednodniowym spadkiem od ponad 3 lat. Spółka Alphabet będąca właścicielem internetowego giganta raportowała gorsze od oczekiwanych wyniki przychodów za miniony kwartał, a zysk netto ucierpiał z powodu grzywny w wysokości $1,7 mld, którą spółka musiała zapłacić w Europie.

Google z problemami. Czy Alphabet przekona do siebie akcjonariuszy?

Po przesłaniu ostrzeżenia do akcjonariuszy o konieczności uiszczenia kary finansowej w wysokości $1,7 mld w pierwszym kwartale 2019 roku w związku z decyzją Komisji Europejskiej dotyczącej monopolistycznych praktyk reklamowych, spółka-matka Google, Alphabet, opublikowała również raport kwartalny za pierwsze trzy miesiące roku. W ogólnym ujęciu kwartał nie należał do najlepszych w historii spółki, która ma problemy ze wzrostem. Przychód plasował się na poziomie $36,3 mld, natomiast zysk na akcję (z ang. EPS) wynosił $9,50.

https://comparic.pl/google-traci-najsil ... w-i-kw-br/

Z prognoz analityków wynikało, że EPS ma plasować się na poziomie $13,10, a przychody wynieść $37,34. Oświadczenie Google opublikowane wewnątrz raportu kwartalnego prezentuje jednak pozytywny ton: “Zapewniliśmy solidny wzrost dzięki mobilnemu wyszukiwaniu, YouTube i Cloud z przychodami Alphabet w wysokości 36,3 mld USD, co stanowi wzrost o 17% w porównaniu z ubiegłym rokiem lub 19% w oparciu o stałą podstawę walutową. Pozostajemy skoncentrowani i podekscytowani znaczącymi możliwościami wzrostu w naszych firmach” – komentowała Ruth Porat, dyrektor finansowy Alphabet i Google.
Nie zmienia to natomiast faktu, że rynek reklamowy w Internecie cały czas dojrzewa i Google musi borykać się z rosnącą konkurencją. W tym samym czasie nowe obszary działalności spółki są ciągle rozwijane, nie gwarantując pełnego potencjału przychodowego. Reklamy nadal stanowiły jednak zdecydowaną większość przychodów Google, generując $30,7 mld. Pozostałe projekty i inwestycje w nowe technologie, w tym samo-sterowalną jednostkę Waymo oraz balony internetowe Project Loon, generowały natomiast bardzo wysokie koszty i stratę rzędu $868 milionów względem zaledwie $170 milionów przychodu.
Akcje Alphabet testują kwietniowe minima, nie traciły tak silnie od 2016 r.

Poniedziałkowy spadek akcji Alphabetu w after-markecie (handel posesyjny) o ponad 7% jest najsilniejszym jednodniowym osunięciem od początku 2016 roku, czyli od ponad 3 lat. W efekcie notowania testują najniższe poziomy od początku kwietnia – warto jednak zauważyć, że zamknięcie oficjalnej sesji przynosiło test nowych, rekordowych maksimów.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość