AMD

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

AMD

piątek 26 paź 2018, 11:41

AMD: Spadek przychodów z powodu “znikomej” sprzedaży krypto-koparek

W kwartalnym raporcie wyników finansowych opublikowanym 24 października, AMD ujawnia, że ​​”sprzedaż procesorów graficznych (GPU) w trzecim kwartale była znikoma”.

Amerykański producent kart graficznych i procesorów oświadczył, że w trzecim kwartale 2018 roku jego dochody wyniosły ​​1,65 miliarda dolarów. Liczba ta jest poniżej oczekiwanego 1,7 miliarda dolarów. Spadek przypisuje się ogólnemu niższemu przychodowi z segmentu kart graficznych (GPU).

Mimo to przychody segmentu obliczeniowego i graficznego giganta wzrosły o 12 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, głównie ze względu na dużą sprzedaż produktów z serii AMD Ryzen. Sprzedaż GPU w kontekście kopania kryptowalut nie była istotna w trzecim kwartale. Średnia cena sprzedaży procesorów graficznych również spadła z powodu niższej sprzedaży samych GPU. Z pewnością ma to związek z końcem bańki na kryptowalutach.

https://comparic.pl/amd-sprzedaz-kopare ... t-znikoma/


Blockchain is good

Wcześniej dyrektor generalna firmy, Lisa Su, powiedziała, że ​​technologia blockchain była “nieco rozpraszająca, w krótkim okresie” dla biznesu. Przyznała jednak, że jest zainteresowana samym blockchainem, ponieważ jest to “pomysł, [za pomocą] którego można wykonać wszystkie te transakcje peer-to-peer, [zbudować] zdecentralizowaną sieć”. Sama uważa, że jest “to dobra technologia”.

W pierwszym kwartale 2018 r. Su zauważyła lepszy niż oczekiwano wzrost przychodów w swojej firmie. Stwierdziła jednak dalej, że zamiast przejmować się hypem wokół blockchaina, AMD skupiło się na swoich podstawowych rynkach i produktach.

Zgodnie z raportem AMD, w czwartym kwartale 2018 roku firma spodziewa się, że przychody wyniosą około 1,45 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o około osiem procent do roku ubiegłego. W czwartym kwartale 2017 r. przychody wyniosły 1,34 mld dolarów. Przewiduje się, że na zysk będzie miał wpływ wzrost sprzedaży procesorów graficznych Ryzen, EPYC i procesorów GPU.

Po opublikowaniu dzisiejszego raportu, ceny akcji spółki spadły, jak podaje Nasdaq. Reuters przypisuje spadek ceny akcji niższym niż oczekiwano przychodom w czwartym kwartale.

Analitycy ostrzegali wcześniej, że ceny akcji AMD były zawyżone przez boom kryptowalutowy. Chociaż akcje amerykańskiej firmy zanotowały znaczny wzrost w ostatnich miesiącach, wysoka cena akcji może nie utrzymywać się długo.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość