BAYER AG

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

BAYER AG

piątek 29 mar 2019, 08:35

Kolejne problemy Bayer’a – spółka przegrywa drugi proces!

Szósta pod względem wielkości spółka notowana w niemieckim indeksie DAX – Bayer AG przechodzi trudny okres. Kolejne fale ataków na spółkę w związku z rzekomo rakotwórczym środkiem chwastobójczym produkowanym przez przejętą przez Bayer’a korporację – Monsanto zaczynają wywierać coraz większą presję na niemieckim gigancie. W tym momencie media obiegła informacja o już drugim przegranym procesie spółki z amerykańskim sądem federalnym. Czy to początek większych problemów podmiotu?

Osoby decydujące w składzie amerykańskiego sądu federalnego w San Francisco uznały, że produkt firmy Bayer AG (Monsanto) może wywoływać raka. Dla niemieckiego giganta oznacza to przegranie już drugiego procesu z amerykańskimi organami, oraz przyznanie odszkodowania wyrównawczego dla pokrzywdzonych o łącznej wartości 5,3 milionów dolarów i odszkodowanie karne w wysokości 75 milionów dolarów 70-letniemu kalifornijskiemu mężczyźnie, który zachorował na raka po stosowaniu produktu Roundup.

wykresy: https://comparic.pl/kolejne-problemy-ba ... gi-proces/

Decydujący wyrok zapadł w środę, a następstwo tych postępowań to między innymi potwierdzenie kar odszkodowawczych oraz możliwość pojawienia się większej ilości poszkodowanych. Nieoficjalnie wiadomo już, że sytuacja potwierdzenie wyroku oznaczać będzie dalsze koszta dla firmy – ponieważ prócz odszkodowań jakie musi wypłacić niemiecki gigant, dochodzą jeszcze koszty samych kar, które nie są jeszcze sprecyzowane oraz możliwość pojawienia się kolejnych poszkodowanych wytaczających proces firmie. W tej chwili mówi się nawet o miliardach strat niemieckiego koncernu.

Warto zobaczyć: Stało się! Bayer walczy z amerykańskim sądem federalnym. Spółka traci 12%!

Zarząd spółki Bayer podał wczoraj w komunikacie, że decyzja amerykańskiego sądu jest mocno rozczarowująca i spółka planuje się dalej odwoływać. Rzecznik Bayera, Chris Loder podaje w komunikacie, że wyniki badań amerykańskich organów nie zmieniają dotychczasowych wyników międzynarodowych organizacji niejednokrotnie badających środek pod węglem bezpieczeństwa użytkowania.

Warto dodać, że od czasu przejęcia firmy Monsanto przez niemiecką firmę Bayer – spółka straciła na giełdzie ponad 60 procent, a tylko podczas ostatnich sesji handlowych spadki zdają się nie mieć końca. Podczas dzisiejszej sesji – czyli dzień po ogłoszeniu wyniku skazującego firmę, notowania delikatnie odbiją, jednak ogólna tendencja spadkowa zdaje się jeszcze dać firmie we znaki.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość