KODAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

KODAK

poniedziałek 10 sie 2020, 19:01

Kodak w handlu przedsesyjnym traci blisko 40 proc. Wszystko przez rzekomy insider trading

Rządowa pożyczka została wstrzymana z uwagi na kontrolę regulatora

Akcje amerykańskiej spółki Eastman Kodak zaliczyły bardzo mocny wzrost na koniec lipca br. Powodem była informacja o rządowej pożyczce wartej 765 mln dolarów, dzięki której firma miała zacząć produkować składniki do leków na koronawirusa. We wzroście akcji nie byłoby nic dziwnego gdyby nie to, że zaczął się na dzień przed oficjalną informacją w tej kwestii. Pojawiające się podejrzenia dotyczące insider tradingu zaowocowały rzekomym śledztwem amerykańskiego regulatora. Dziś natomiast pojawiły się doniesienia o wstrzymaniu planowanej pożyczki, które spychają notowania Kodaka około 40 proc. dół, w handlu przedsesyjnym.

Rządowa pożyczka została wstrzymana z uwagi na kontrolę regulatora
Akcje Kodaka przed sesją amerykańską tanieją do 9 dolarów

Podejrzenie o insider trading powodem wstrzymania pożyczki

https://comparic.pl/kodak-w-handlu-prze ... r-trading/

W miniony wtorek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zwróciła się senator Elizabeth Warren z wnioskiem o zbadanie potencjalnego wykorzystania informacji poufnych. Informacje miały dotyczyć niedawnego oświadczenia Eastman Kodak odnośnie pożyczki rządowej w wysokości 765 milionów dolarów.

Dzień przed ogłoszeniem pożyczki, ponad 1 mln akcji Eastman Kodak zmieniło właściciela, co czterokrotnie przekracza dzienną średnią w ciągu ostatniego roku (236 476). Senator Warren poinformowała o tym przewodniczącego SEC Jaya Claytona.

Dziś natomiast pojawiły się doniesienia o tym, że amerykański International Development Finance Corp. wstrzymuje planowaną pożyczkę w wysokości 765 milionów dolarów po tym, jak transakcja została poddana kontroli regulacyjnej.

– Niedawne zarzuty budzą poważne niepokoje. Nie będziemy kontynuowali współpracy do momentu wyjaśnienia zarzutów – tweetował w piątek organ U.S. International Development Finance Corporation.
Kodak w handlu przedsesyjnym traci około 40 proc.

Jak pokazują notowania handlu przedsesyjnego z portalu Investing, spółka Eastman Kodak o godz. 14:26 tracił blisko 40 proc. osuwając się pod poziom 9 dolarów za akcję.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości