NETFLIX

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

NETFLIX

poniedziałek 25 sty 2021, 20:16

Analityk zalecał sprzedaż akcji. Netflix od tego czasu wzrósł 2000%

Liczba subskrybentów Netflixa przekroczyła 200 mln. Firma opłaca teraz swoje programy telewizyjne i filmy bez zaciągania kolejnych długów

30 listopada 2011 r. analityk Wedbush Securities Michael Pachter powiedział, że Netflix jest zepsutą firmą i nie widzi sposobu, aby to naprawić. Pachter doradzał swoim klientom sprzedaż akcji i oszacował ich wartość na 6 dolarów za akcję.

Liczba subskrybentów Netflixa przekroczyła 200 milionów
Firma opłaca teraz swoje programy telewizyjne i filmy bez zaciągania kolejnych długów
Akcje NFLX oscylują w okolicach 560 USD

Największy niedźwiedź Netflix na Wall Street

Ponad 9 lat temu, wielu analityków podzielało sceptycyzm Pachtera. Netflix właśnie oddzielił swoją działalność związaną z przesyłaniem DVD pocztą od transmisji strumieniowej, co było niepopularnym posunięciem oznaczającym 60% wzrost cen dla klientów. Setki tysięcy ludzi rezygnowały ze swoich abonamentów.

Netflix raz za razem udowadniał jednak swoim sceptykom, że się mylili. Kolejne kamienie milowe osiągnął w ostatnim tygodniu. Liczba subskrybentów przekroczyła 200 milionów, a Netflix powiedział, że nie będzie już potrzebował pożyczać pieniędzy. Firma generuje teraz wystarczającą ilość gotówki, aby zapłacić za wszystkie swoje programy telewizyjne i filmy bez zaciągania kolejnych długów.

A jednak Pachter przez cały czas utrzymywał rekomendację sprzedaży NFLX, zyskując reputację najbardziej znanego niedźwiedzia Netflix na Wall Street. Dla tych, którzy go nie znają, jest on wygadanym użytkownikiem Twittera, głównym analitykiem w branży gier wideo i fanem whisky single malt.

WIĘCEJ: https://comparic.pl/analityk-zalecal-sp ... rosl-2000/

Każdy, kto postępował zgodnie z radą Pachtera, przegapił jeden z największych rajdów giełdowych we współczesnej historii, zapewniający zwrot przekraczający 2000% w ciągu ostatniej dekady. Netflix jest obecnie wart 250 mld USD i kosztuje około 560 USD za akcję.

Pachter mimo krytyki Netflixa potrafi przyznać się do błędu. W notatce opublikowanej w zeszłym tygodniu napisał, że „konsekwentnie się myli” co do Netflixa.
Akcje Netflix testują poziom 560 USD

Notowania Netflixa ustanowiły w minionym tygodniu nowy historyczny szczyt. Niemal 17-procentowy wzrost pozwolił na wybicie obszar oporu w okolicach 560 USD, który zmienił się we wsparcie.
Jak widać na wykresie dzienny powyżej, obecnie trwa test wspomnianego wyżej wsparcia. Jeśli zostanie ono przełamane na koniec sesji, korekta może być kontynuowana, co dawałoby potencjał na ruch zmierzający do domknięcia ogromnej luki wzrostowej.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość