Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

piątek 17 paź 2014, 19:49

Dziś to samo Rosengren. Chociaż to może być gra na ostudzenie rynków. A i tak zrobią swoje.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

piątek 17 paź 2014, 20:35

Dodaj do tego przegrzany rynek dolara i... :bigsmile:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 18 paź 2014, 04:19

A no właśnie starałem się dodawać i z 17:1 zrobiło się tylko 5:1 :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 19 paź 2014, 02:19

After wild swings at midweek (October 15), the US dollar spent the last two sessions of the week consolidating. While we expect the Federal Reserve will not be distracted by the recent market turmoil, or the softening of some market-based measures of inflation expectations, and will announce the finishing of its asset purchases, we recognize that Bullard's comments cast a greater element of doubt. This doubt may prevent a resumption of the dollar's uptrend. Broad consolidation is more likely in the days ahead.
Więcej: http://www.marctomarket.com/2014/10/mor ... ction.html
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 19 paź 2014, 19:36

Falling market-based measures of inflation expectations, concerns about world growth prospects, and a strong dollar environment have seen the pendulum of market sentiment swing in favor of the persistence of disinflationary forces. That is why this week's September CPI report is important.
Więcej: http://www.marctomarket.com/2014/10/pos ... ahead.html
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 19 paź 2014, 22:17

To też jest dobre i też ważne, tym razem o Fed - co się dzieje, czego można się spodziewać:
http://www.marctomarket.com/2014/10/rai ... -hold.html
...while officials would doubtlessly prefer less dramatic market swings, the sell-off of risk assets, and the rise in volatility from what many thought to be unsustainable and unhealthy levels, is not completely undesirable. Many market participants see the size of the Fed’s balance sheet, and some of its composition, and wrongly conclude it is a hedge fund. It most certainly is not, and such thinking will lead one to exaggerate the impact of the market turmoil on policy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 21 paź 2014, 23:31

Wreszcie jakiś podgląd tego co ECB może czy chciałby kupić i jak to się ma do całości:
http://www.forexlive.com/blog/2014/10/2 ... an-it-buy/
co przy okazji ładnie pokazuje dlaczego zamiary skupu ABS trudno nazwać QE.
Oraz dlaczego Euro znów dołuje :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
Miron82
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:42

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 25 paź 2014, 16:07

Witam wszystkich,
Mam takie pytanko, bo zapewne znacie się już lepiej, a ja jestem tu w miare świeży :),
Ile znacie osób na forum, którzy tylko inwestują na rynku, bez żadnych innych etatów??
Z góry dzięki za odpowiedź.
PZDR

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 25 paź 2014, 16:26

Miron82 pisze:Witam wszystkich,
Mam takie pytanko, bo zapewne znacie się już lepiej, a ja jestem tu w miare świeży :),
Ile znacie osób na forum, którzy tylko inwestują na rynku, bez żadnych innych etatów??
Z góry dzięki za odpowiedź.
PZDR
Ja utrzymuję się z rynku :)

no avatar
Miron82
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:42

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 25 paź 2014, 17:01

To jeszcze jedno pytanko do kompletu .
Na jakich wskaźnikach się opieracie , nie licząc analizy technicznej?
Jaki według Was , wymiata ? W porównaniu z innymi.
Ja jeszcze na demo śmigam , ale wydaje mi się że ichimoku wymiata.
Co Wy na to?

Za tydzień planuje na real przejść, i przyda sie jakaś rada :)
sami wiecie, demo to nie real heh
a etatu nie mam, i skupiam się tylko na tym.
3majcie kciuki hehe

Jeszcze dodam, że wspólnik mnie ostro wyrolował.
I taki apel:
NIE UFAJCIE WSPÓLNIKOM ;)

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 25 paź 2014, 17:21

Nie istnieje żaden cudowny wskaźnik.

Pomijając już tutaj kwestię tego czy w ogóle potrzebne są jakieś wskaźniki, każdy ma swoje wady i zalety, a o tym czy komuś się przydaje czy nie i w jakich okolicznościach każdy decyduje samodzielnie.

Każdy ma jakiś swój warsztat do którego w jakiś sposób dochodził. W tym warsztacie ma jakiś zestaw narzędzi które mu się przydają. Zestaw narzędzi i metody jakimi się posługuje są zazwyczaj unikalne bo są dopasowane przez każdego indywidualnie do jego potrzeb.
Jeżeli komuś bardzo się przydaje wskaźnik A to nie znaczy automatycznie, że drugiemu również da on takie same korzyści bo ten wskaźnik jest tylko jednym z elementów całego warsztatu.
To że ktoś używa skutecznie młotka nie znaczy, że drugi nie potłucze sobie nim palców jeżeli nie nauczy się wpierw tego co ten pierwszy wcześniej opanował w tym temacie.

Co do "przechodzenia na reala" to moja rada jest taka, żeby a) zastanowić się czy na pewno już jest na to czas, b) zacząć od kwot które można stracić bez większego płaczu. Przy czym jednak te kwoty muszą mieć jakiś sens. Można co prawda startować z $10 ale szansa na ich szybkie wyparowanie jest bardzo duża. $100 też nie jest niczym szczególnym choć są brokerzy którzy udostępniają nanoloty i można tam potrenować na żywo tak jakby to było $10000. Jak się nie przesadzi z lewarowaniem powinno wystarczyć na kilka tygodni :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 25 paź 2014, 17:43

Na początku gra na demo wiadomo oswoić się z rynkiem potrenować strategie i systemy. Ok pół roku tak robiłem ,aż w końcu postanowiłem zacząć w realu :) W rok wyczyściłem dwa depozyty :) potem półtora roku mielenie kapitału aż w końcu nadszedł czas na zarabianie. Gra w realu zupełnie inaczej działa na psychikę, ale można z tego żyć dyscyplinarnie przestrzegając zasad i bez emocji :)

no avatar
Miron82
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:42

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 25 paź 2014, 18:37

Cyt: " Każdy ma jakiś swój warsztat do którego w jakiś sposób dochodził. W tym warsztacie ma jakiś zestaw narzędzi które mu się przydają. Zestaw narzędzi i metody jakimi się posługuje są zazwyczaj unikalne bo są dopasowane przez każdego indywidualnie do jego potrzeb.
Jeżeli komuś bardzo się przydaje wskaźnik A to nie znaczy automatycznie, że drugiemu również da on takie same korzyści bo ten wskaźnik jest tylko jednym z elementów całego warsztatu.



Ok, masz rację,
Ja właśnie się pytam o wasze warsztaty, powiedzmy 3 najistotniejsze elementy na podstawie których podejmujecie decyzję.
Nie oszukujmy się, każdy ma coś takiego co decyduje. Lub procentowo składa sie na decyzje.
np:
ichimoku 65%
analiza tech 20%
coś innego 15%
itp.

Ja tylko postaram się wyciągnąć wnioski z waszych rad, dopasowując je do tego co umiem itp,
Dobra rada nie jest zła !Tak!
Ostatnio zmieniony sobota 25 paź 2014, 18:39 przez Miron82, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 25 paź 2014, 18:39

Jutro będą publikowane dane testu banków w EZ.
Co ma być mocnym akcentem na początek kolejnego tygodnia.
Co raczej nie ma już szans na bycie tym akcentem, bo te informacje "wyciekły" w piątek po południu:
http://www.forexlive.com/blog/2014/10/2 ... ank-tests/
Może na otwarciu będą z tego jakieś luki ale nie sądzę aby długo sie utrzymały.

Natomiast ta informacja ma jeszcze inny wymiar - przygotowania do tego testu powstrzymywały banki od pożyczania pieniędzy. I to w obie strony: do kredytobiorców jak i od innych w tym od ECB. Oraz do czyszczenia ksiąg ze wszelkiego śmiecia np. wysprzedawanie akcji, długu, itp.
Teraz mogą zacząć to sobie odbijać co w dłuższym okresie będzie mieć pozytywny wpływ na euro.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 26 paź 2014, 05:12

Miron82 pisze: Ja właśnie się pytam o wasze warsztaty, powiedzmy 3 najistotniejsze elementy na podstawie których podejmujecie decyzję.
Nie oszukujmy się, każdy ma coś takiego co decyduje. Lub procentowo składa sie na decyzje.
np:
ichimoku 65%
analiza tech 20%
coś innego 15%
itp.

Ja tylko postaram się wyciągnąć wnioski z waszych rad, dopasowując je do tego co umiem itp,
Dobra rada nie jest zła !Tak!
Problem jest tylko taki, że kogo nie zapytasz odpowie Ci coś innego i nie wiem czy na pewno będziesz od tego mądrzejszy.

Wiele jest dróg do Rzymu, a każdy wybiera taką na której najlepiej mu wychodzi.
Tego nie da się poukładać w szufladki.

Ja np. mogę Ci powiedzieć, że w pierwszej kolejności słucham o czym rynek mówi i jak może się nastawiać na nadchodzące wydarzenia, z tego staram się wyciągnąć jakieś wnioski co do możliwych ruchów cen, a potem patrzę na wykresy skąd i dokąd coś może się przesunąć.

Ktoś inny może Ci powiedzieć, że to nie ma sensu, wszystko jest na wykresie wystarczy tylko dobrze popatrzeć i chrzanić cały ten fundamentalny bełkot z którego nigdy nic konkretnego nie wynika tylko ściemnia.

I oboje możemy mieć rację. W sensie, że oba podejścia mogą generować zyski.

Znam (o ile można tak powiedzieć bo nigdy w życiu nie widziałem go na oczy) takiego jednego który notorycznie ma problemy z analizą rynku w efekcie czego kupuje górki/sprzedaje dołki itp. ale za to ma opanowaną bardzo skuteczną technikę wychodzenia z bagna w które sam się zapędza.
I to w taki sposób, że jego konto systematycznie rośnie od ponad roku.
Jego wejścia bywają tak beznadziejne, że ręce i nogi opadają jak nie gorzej.
Ale on potrafi w jakiś swój szalony sposób zamienić totalną pomyłkę w sukces i na tym jedzie od długiego już czasu.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 26 paź 2014, 19:31

13 banków wykazuje niedobór kapitału rzędu 7 mld EUR.

Spodziewano się 50 - 100 mld niedoboru kapitału w sektorze bankowym EMU szacowanym na 2 biliony euro.

Większość problemów dotyczy południowych krajów: Grecji, Portugalii, Włoch i Cypru.

Nie ma zaskoczenia, ponieważ o problemach banków z Włoch, Grecji i Portugalii już wcześniej mówiono.

2 z tych 13 banków już prowadzą program naprawczy, a pozostałe mają 2 tygodnie na przedstawienie swoich planów wzmocnienia bilansu.

Sytuacja wygląda nieźle, szczególnie w kontekście wcześniejszych obaw.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 26 paź 2014, 20:13

Marcin_N pisze:13 banków wykazuje niedobór kapitału rzędu 7 mld EUR.

Spodziewano się 50 - 100 mld niedoboru kapitału w sektorze bankowym EMU szacowanym na 2 biliony euro.

Większość problemów dotyczy południowych krajów: Grecji, Portugalii, Włoch i Cypru.

Nie ma zaskoczenia, ponieważ o problemach banków z Włoch, Grecji i Portugalii już wcześniej mówiono.

2 z tych 13 banków już prowadzą program naprawczy, a pozostałe mają 2 tygodnie na przedstawienie swoich planów wzmocnienia bilansu.

Sytuacja wygląda nieźle, szczególnie w kontekście wcześniejszych obaw.
Może w takim razie wrócisz do swojej prognozy, ruchu na 1000-1300 pipsów na EUR/JPY ;-)

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 26 paź 2014, 20:29

Na otwarciu euro górą, jen w dół, zabawa na całego :wink:
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?p=39813#p39813
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 26 paź 2014, 20:31

European stress tests should help put banking worries to bed
http://www.forexlive.com/blog/2014/10/2 ... kets-open/
I o to właśnie chodzi.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 26 paź 2014, 22:33

Spekulant pisze:
Może w takim razie wrócisz do swojej prognozy, ruchu na 1000-1300 pipsów na EUR/JPY ;-)
Cześć, niczego nie przekreślam, szczególnie, że jen ma słabe chwile :wink:

Tymczasem:

Hilary Clinton na wiecu demokratów mówi, że to nie przedsiębiorstwa i korporacje tworzą miejsca pracy. Biorąc pod uwagę skalę rozrostu zatrudnienia w administracji w ostatnich latach, może to być rzeczywiście prawdą :wink:
W każdym razie wzbudziła wielkie kontrowersje.
--- https://www.youtube.com/watch?v=r12OhGGhOSU#t=17
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości