Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

poniedziałek 12 sie 2013, 13:33

Marcin Wenus pisze:
"Przypominam, że już 22 sierpnia odbędzie się bezpłatne szkolenie z Ichimoku, które zostanie zorganizowane przez Forex University, a prowadzone będzie przeze mnie.

Podczas zajęć:

– Poznasz jedną z najskuteczniejszych strategii stosowaną na największym rynku na świecie,
– Odkryjesz metody wchodzenia na rynek, zarządzania otwartą pozycją oraz zamykania jej zarówno na zysku jak i na stracie,
– Nauczysz się w prosty i szybki sposób analizować dowolne wykresy,
– Będziesz w stanie samodzielnie inwestować na dowolnym rynku
(...)"


Szczegóły tutaj:
http://comparic.pl/listings/ichimoku-be ... -sierpnia/

Zapisy tutaj:
https://www.forex-university.pl/trainin ... -szkolenie
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

czwartek 22 sie 2013, 16:55

Przypominam o webinarze. Start za 5 minut.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
muszateq
Posty: 13
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 22:24

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

czwartek 22 sie 2013, 17:18

A ja mam neta na edge i ledwo zipie :swear:

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

niedziela 25 sie 2013, 13:02

Bez nerwów. Ta wersja miała się pojawić na youtube... może Marcin wrzuci później link.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

niedziela 25 sie 2013, 18:21

http://www.forex-university.pl/news/tec ... moku-video

Tutaj link do szkolenia.

Będę wdzięczny za uwagi
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

środa 28 sie 2013, 09:35

Marcinie,
po pierwsze dzięki za szkolenie. Ciekawie zaprezentowany wstęp do Ichimoku. Ogólnie szkolenie mi się podobało, choć ja bym skrócił pierwszą ogólną część

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem zarys, więc napiszę jak to zapamiętałem a Ty, jęsli możesz potwierdź mi czy za dużo nie poplątałem :).
Kilka kroków dotyczących wejścia wg Techniki Ichimiku

1. Sprawdzamy gdzie jest cena, jeśli w chmurze to nic zajmujemy, żadnej pozycji, ale obserwujemy w szczególności gdy cena jest blisko krawędzi chmury (bo po jej przebiciu, patrz p. 3 a) to może być sygnał transakcyjny)


2. Filtry, które stosujemy (jako filtry a nie moment wejścia) to:

a) Longi mogą być grane tylko wtedy gdy obecna cena jest ponad chmurą i linia Chikou Span (26 okresów wstecz) jest ponad ceną (też tą sprzed 26 okresów wstecz)

b) Shorty mogą być grane tylko wtedy gdy obecna cena jest pod chmurą i linia Chikou Span (patrzymy 26 okresów wstecz bo tam jest ostatnia narysowana linia) jest pod ceną (tą sprzed 26 okresów wstecz)


3. 3 różne sygnały wejścia:

a) sygnał kupna : Obecna cena wybija do góry chmurę wzrostową (silny sygnał) lub do góry chmurę spadkową *słaby sygnał / analogicznie sygnały sprzedaży gdy cena wybija dołem chmurę spadkową (silny sygnał sprzedaży) lub cena wybija chmurę wzrostową też dołem (słaby sygnał sprzedaży). Sygnał następuje po zamknięciu takiej świecy (jeśli jej zamknięcie jest odpowiednio nad/pod chmurą).

b) Obecna cena przebija linię Kijun (niebieską wolniejszą średnią). Standardowo jeśli śweca przecina i zamyka się pod linią Kijun to sygnał SHORT, jeśli nad linią to sygnał Long. Sygnał następuje po zamknięciu takiej świecy (jeśli jej zamknięcie jest odpowiednio nad/pod linią).

c) sygnał jest również przecięcie wolniejszej średniej (niebieskiej, Kijun) przez szybszą średnią (czerwonej Tenkan). jeśli Tenkan przebija od dołu do góry Kijun to Long, jeśli Tenkan przebija od góry do dołu Kijun to Short

Dodatkowe spostrzeżenia:
a) Kijun często stanowi wsparcie w trendzie wzrostowym oraz opór w trendzie spadkowym a jej nachylenie pokazywać może siłę trendu
b) Chinku SPan może również być wsparciem i oporem
c) chmura (jej dolne i górne ograniczenia) też są wparciem przy trendzie wzrostowym i oporem przy spadkowym.

Daj proszę znak czy dobrze to zrozumiałem :)

pozdrawiam
Przemek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

środa 28 sie 2013, 09:49

Witaj

Dobrze, że nie widziałeś co przygotowałem na początku ;) Musiałem połowę wyrzucić żeby się w czasie zmieścić. A na kolejne części mam już przygotowane kilkaset screenów. Znowu będę musiał coś powyrzucać :happy:

Odpowiadając na pytania:

1. Sprawdzamy gdzie jest cena, jeśli w chmurze to nic zajmujemy, żadnej pozycji, ale obserwujemy w szczególności gdy cena jest blisko krawędzi chmury (bo po jej przebiciu, patrz p. 3 a) to może być sygnał transakcyjny)



Ad. 1. Tak jest. Żadnych nowych pozycji jeśli cena jest w chmurze. Wybicie z chmury to sygnał jeśli Chinkou Span nam to potwierdzi.

2. Filtry, które stosujemy (jako filtry a nie moment wejścia) to:

a) Longi mogą być grane tylko wtedy gdy obecna cena jest ponad chmurą i linia Chikou Span (26 okresów wstecz) jest ponad ceną (też tą sprzed 26 okresów wstecz)

b) Shorty mogą być grane tylko wtedy gdy obecna cena jest pod chmurą i linia Chikou Span (patrzymy 26 okresów wstecz bo tam jest ostatnia narysowana linia) jest pod ceną (tą sprzed 26 okresów wstecz)


Ad. 2. Wszystko się zgadza.


3. 3 różne sygnały wejścia:

a) sygnał kupna : Obecna cena wybija do góry chmurę wzrostową (silny sygnał) lub do góry chmurę spadkową *słaby sygnał / analogicznie sygnały sprzedaży gdy cena wybija dołem chmurę spadkową (silny sygnał sprzedaży) lub cena wybija chmurę wzrostową też dołem (słaby sygnał sprzedaży). Sygnał następuje po zamknięciu takiej świecy (jeśli jej zamknięcie jest odpowiednio nad/pod chmurą).

b) Obecna cena przebija linię Kijun (niebieską wolniejszą średnią). Standardowo jeśli śweca przecina i zamyka się pod linią Kijun to sygnał SHORT, jeśli nad linią to sygnał Long. Sygnał następuje po zamknięciu takiej świecy (jeśli jej zamknięcie jest odpowiednio nad/pod linią).

c) sygnał jest również przecięcie wolniejszej średniej (niebieskiej, Kijun) przez szybszą średnią (czerwonej Tenkan). jeśli Tenkan przebija od dołu do góry Kijun to Long, jeśli Tenkan przebija od góry do dołu Kijun to Short


Ad 3. a) Tak jest. Dodatkowo zamknięta świeca sygnałowa powinna być popytowa w przypadku sygnału kupna, a podażowa w przypadku sygnału sprzedaży.

b) Tak jest. Również z zasadą popytowa/podażowa. Zamknięcie nad/pod Kijun jest przeważnie sygnałem wyjścia z pozycji lub potwierdzenia pozycji już wcześniej otwartej (najczęściej) i ewentualnego dołożenia do zyskownej pozycji.

c) Tak jest. I analogicznie będzie to sygnał otwarcia pozycji, dołożenia do otwartej pozycji lub wyjścia z pozycji jeśli przecięcie jest przeciwne do już otwartej pozycji



Dodatkowe spostrzeżenia:
a) Kijun często stanowi wsparcie w trendzie wzrostowym oraz opór w trendzie spadkowym a jej nachylenie pokazywać może siłę trendu
b) Chinku SPan może również być wsparciem i oporem
c) chmura (jej dolne i górne ograniczenia) też są wparciem przy trendzie wzrostowym i oporem przy spadkowym.


Ad a) Tak jest.

Ad b) Chinkou Span jest przesunięte wstecz i służy do rysowania wsparć i oporów - niejako może stanowić wsparcie/opór ale wynika to z jego specyfiki. Powiem o wsparciach/oporach więcej w 2 części. Również traktując je klasycznie, dopiero później przechodząc do Ichimoku.

Ad c) Tak jest.

Pozdrawiam

Marcin Wenus
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

środa 28 sie 2013, 11:07

Cześć,

dzięki za szybką odpowiedź:)
Jeszcze chciałem tylko upewnić się, gdy piszesz:

"Ad 3. a) Tak jest. Dodatkowo zamknięta świeca sygnałowa powinna być popytowa w przypadku sygnału kupna, a podażowa w przypadku sygnału sprzedaży.

b) Tak jest. Również z zasadą popytowa/podażowa. Zamknięcie nad/pod Kijun jest przeważnie sygnałem wyjścia z pozycji lub potwierdzenia pozycji już wcześniej otwartej (najczęściej) i ewentualnego dołożenia do zyskownej pozycji."

Świeca popytowa - czyli tzw. biała (cena zamknięcia > ceny otwarcia) i podażowa - czarna tak?



pozdrawiam
Przemek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

środa 28 sie 2013, 11:10

pstaniszewski pisze:Cześć,

dzięki za szybką odpowiedź:)
Jeszcze chciałem tylko upewnić się, gdy piszesz:

"Ad 3. a) Tak jest. Dodatkowo zamknięta świeca sygnałowa powinna być popytowa w przypadku sygnału kupna, a podażowa w przypadku sygnału sprzedaży.

b) Tak jest. Również z zasadą popytowa/podażowa. Zamknięcie nad/pod Kijun jest przeważnie sygnałem wyjścia z pozycji lub potwierdzenia pozycji już wcześniej otwartej (najczęściej) i ewentualnego dołożenia do zyskownej pozycji."

Świeca popytowa - czyli tzw. biała (cena zamknięcia > ceny otwarcia) i podażowa - czarna tak?



pozdrawiam
Przemek
Tak. Chodzi o to, żeby świeca, na której powstał sygnał była zgodna z kierunkiem transakcji.

Najczęściej inny kolor będą miały świece przy odbiciach. Cena dochodzi np. do wsparcia - Kijun lub górnego ograniczenia chmury. Jest spadkowa, ale odbija lekko od tego wsparcia. Jednak nie daje nam sygnału bo na rynku cały czas widać słabość. Dopiero zamknięta świeca wzrostowa da sygnał.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

środa 28 sie 2013, 11:29

dzięki za odpowiedź teraz jest jasne :)

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

piątek 06 wrz 2013, 09:10

Witaj Marcinie,
dzięki za wczorajsze szkolenie. możesz podesłać linka do tego zamkniętego forum do ichimoku a także obiecane materiały?
dzięki i pozdrawiam
Przemek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Bezpłatne szkolenie ICHIMOKU - Forex University

piątek 06 wrz 2013, 09:13

Przyznane.

Mam nadzieję, że szkolenie się podobało.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości