Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specjalny!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 09:19

fx-emery92 pisze:Glinicki był u Siudka na szkoleniu etc. wiec dla mnie jedno wielkie g***o.
Rzeczywiście Glinicki był uczestnikiem jednego ze szkoleń Siudka, ale nie uczył się od niego metody VSA. To, że był uczniem Siudka to akurat nic złego, bo Siudek uczył się przez wiele lat będąc w niewielkim zespole traderów razem ze słynnym Bryce Gilmorem, autorem m.in. metody overbalance. Krytykując Glinickiego należy też dodać, że brał udział bodajże dwa razy w World Top Investor, zajmując miejsca w pierwszej 10-tce, a to o ile się nie mylę konkurs prowadzony na realnych pieniądzach. Stopy zwroty z tego konkursu potwierdzają, że VSA to nie jest żadna magiczna metoda (60-70% rocznie), zresztą rozmawiałem z nim i powiedział mi jaką VSA ma skuteczność. Nie w poziomie trafności leży jego siła, tak samo zresztą jak w przypadku większości systemów tradingowych, stąd też wiele osób może się szybko zniechęcać odnotowując wiele stratnych transakcji.

Często ze szkoleniami jest tak samo jak w szkolnej klasie - nauczyciel może być wybitny, ale na 30 osób w klasie, część będzie miała 5, a część 2 czy 3. Każdy ma inne zdolności uczenia i nie każdy naddaje się do tradingu.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 10:49

longtrader pisze:
fx-emery92 pisze:Glinicki był u Siudka na szkoleniu etc. wiec dla mnie jedno wielkie g***o.
Rzeczywiście Glinicki był uczestnikiem jednego ze szkoleń Siudka, ale nie uczył się od niego metody VSA. To, że był uczniem Siudka to akurat nic złego, bo Siudek uczył się przez wiele lat będąc w niewielkim zespole traderów razem ze słynnym Bryce Gilmorem, autorem m.in. metody overbalance. Krytykując Glinickiego należy też dodać, że brał udział bodajże dwa razy w World Top Investor, zajmując miejsca w pierwszej 10-tce, a to o ile się nie mylę konkurs prowadzony na realnych pieniądzach. Stopy zwroty z tego konkursu potwierdzają, że VSA to nie jest żadna magiczna metoda (60-70% rocznie), zresztą rozmawiałem z nim i powiedział mi jaką VSA ma skuteczność. Nie w poziomie trafności leży jego siła, tak samo zresztą jak w przypadku większości systemów tradingowych, stąd też wiele osób może się szybko zniechęcać odnotowując wiele stratnych transakcji.

Często ze szkoleniami jest tak samo jak w szkolnej klasie - nauczyciel może być wybitny, ale na 30 osób w klasie, część będzie miała 5, a część 2 czy 3. Każdy ma inne zdolności uczenia i nie każdy naddaje się do tradingu.
Ale chyba w World Top Investor Glinicki nie grał wg zasad VSA. Tak mi się wydaje.
Obrazek

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 11:38

Tego nie wiem, ale dwukrotnie uzyskał dobry wynik w skali roku na realnej gotówce, więc na pewno ma jakieś pojęcie o tradingu. Samo VSA mnie odpycha ze względu na duże skomplikowanie, które nie przekłada się na wysoką trafność, taką samą skuteczność można uzyskać stosując znacznie prostsze metody. Rozumiem też ludzi, których ta cała otoczka cudownego sposobu i sposób reklamowania tego razi, ale zawsze warto posłuchać co ktoś ma do powiedzenia, nie trzeba zaraz jego metod implikować do swojego sposobu.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
arcybiskup
Posty: 22
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 11:38

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 11:46

Wyników tego Pana nie widziałem, natomiast wiem, ze kiedys jeszcze przed Vsa już poszedł w szkolenia do spółki z Panem bodajże Kucharem (jakoś tak) później już za Vsa współpracował z Jaguar trend (hQ trader) później się być może pokłócili bo Panowie z Hq skasowali webinary Pana Glinickiego na ich YT. Gość jest bardzo dobrym mówcą, umie ,,zmanipulować,, słowami tłum, zna sztuczki psychologiczne. Wykupiłem chyba w 2013 jego szkolenie Bmc i zawiodłem się, wiedza przekazana cząstkowo chaotycznie jak dla mnie, no moze to za duże słowa, ale Pan Glinicki jest inteligentny także zdaje sobie na pewno sprawe ,ze traderem po tym szkoleniu zostac nie można, bardziej to ma zachęcić klienta do tego szkolenia żółwia, treści powtarzały się niektóre z darmowych webinarów. To ciekawe ,ze szkolił sie u Siudka, dawno to było ?

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 11:59

Wojtek19761 pisze:Dajcie proszę namiar na ten trading room we Wrocławiu, to podjadę i zobaczę .
Info z ich strony :)

VSA TRADER Sp. z o.o.

ul. Wałbrzyska 6, 8
52-314 Wrocław

no avatar
arcybiskup
Posty: 22
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 11:38

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 12:09

no ale tam sobie nie mozesz przeciez tak podjechac z ,,dupy,, i zobaczyc :D

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 12:14

arcybiskup pisze:Wyników tego Pana nie widziałem, natomiast wiem, ze kiedys jeszcze przed Vsa już poszedł w szkolenia do spółki z Panem bodajże Kucharem (jakoś tak) później już za Vsa współpracował z Jaguar trend (hQ trader) później się być może pokłócili bo Panowie z Hq skasowali webinary Pana Glinickiego na ich YT. Gość jest bardzo dobrym mówcą, umie ,,zmanipulować,, słowami tłum, zna sztuczki psychologiczne. Wykupiłem chyba w 2013 jego szkolenie Bmc i zawiodłem się, wiedza przekazana cząstkowo chaotycznie jak dla mnie, no moze to za duże słowa, ale Pan Glinicki jest inteligentny także zdaje sobie na pewno sprawe ,ze traderem po tym szkoleniu zostac nie można, bardziej to ma zachęcić klienta do tego szkolenia żółwia, treści powtarzały się niektóre z darmowych webinarów. To ciekawe ,ze szkolił sie u Siudka, dawno to było ?
Nie z Kucharem, tylko z Kurachem. Michałem Kurachem. Mieli firmę GK Partners.
Michał chyba się wylogował zupełnie z tego biznesu. Chyba teraz NLP się zajmuje.
Obrazek

no avatar
arcybiskup
Posty: 22
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 11:38

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 12:19

jak to przebranżowił sie na NLP :D to już jest cyrk

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 12:43

Damian_C pisze:
Wojtek19761 pisze:Dajcie proszę namiar na ten trading room we Wrocławiu, to podjadę i zobaczę .
Info z ich strony :)

VSA TRADER Sp. z o.o.

ul. Wałbrzyska 6, 8
52-314 Wrocław
ul. Kwiatowa 15
55-040 Bielany Wrocławskie
woj. dolnośląskie
Ja jeszcze ten adres znalazłem

Awatar użytkownika
fx-emery92
Posty: 23
Rejestracja: sobota 27 paź 2012, 17:24

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 13:06

longtrader pisze:
fx-emery92 pisze:Glinicki był u Siudka na szkoleniu etc. wiec dla mnie jedno wielkie g***o.
Rzeczywiście Glinicki był uczestnikiem jednego ze szkoleń Siudka, ale nie uczył się od niego metody VSA. To, że był uczniem Siudka to akurat nic złego, bo Siudek uczył się przez wiele lat będąc w niewielkim zespole traderów razem ze słynnym Bryce Gilmorem, autorem m.in. metody overbalance. Krytykując Glinickiego należy też dodać, że brał udział bodajże dwa razy w World Top Investor, zajmując miejsca w pierwszej 10-tce, a to o ile się nie mylę konkurs prowadzony na realnych pieniądzach. Stopy zwroty z tego konkursu potwierdzają, że VSA to nie jest żadna magiczna metoda (60-70% rocznie), zresztą rozmawiałem z nim i powiedział mi jaką VSA ma skuteczność. Nie w poziomie trafności leży jego siła, tak samo zresztą jak w przypadku większości systemów tradingowych, stąd też wiele osób może się szybko zniechęcać odnotowując wiele stratnych transakcji.

Często ze szkoleniami jest tak samo jak w szkolnej klasie - nauczyciel może być wybitny, ale na 30 osób w klasie, część będzie miała 5, a część 2 czy 3. Każdy ma inne zdolności uczenia i nie każdy naddaje się do tradingu.

Napisałem
część z nich może i zarabia lecz 99% ludzi biorących udział w szkoleniach nie zarabia i zarabiać nie będzie, i nie jest to wina szkolących lecz tych ludzi. Co do wiedzy Glinickiego to drogo i nie polecam.
Część z nich, Glinicki i reszta z tego trading roomu być może zarabia, 99% ludzi biorących udział w szkoleniach 1-2 dniowych, nie tylko u Glinickiego nie zarabia i zarabiać nie będzie, to nie do końca jest wina nauczycieli. Po prostu żeby zarabiać trzeba za**ierda**ć.
Glinicki jak i Siudek o ile się nie mylę uczyli się VSA z tego samego źródła, wiedzą to samo tylko że glinicki robi masówki i bierze 5 razy więcej kasy.
Co do tych konkursów to słyszałem że nie wiele miało to wspólnego z normalnym tradingiem, nawet nie chce tracić czasu żeby się w to zagłębiać.
Przeraża mnie ich marketing, jakieś sztuczki psychologiczne, próby zmanipulowania, nachalność i cena.

Co do skuteczności to jakieś bajki tu piszesz, sam Glinicki mówił że można mieć 90kilka % skuteczności. Na jednym webinarku chwali się jak zrobił 28wejść z czego chyba 27było zyskownych a 1 było stratne przez jakiś jego błąd, to było gdzieś w pierwszych 4 jego webinarach, jak będę się nudzić to znajdę a może on kłamał?.
pisząc takie coś na temat skuteczności VSA nie do końca chyba rozumiesz na czym to polega, te sekwencje na pewno mają jakąś skuteczność ale analiza wolumenu to również clastry, opcje etc, metodologia czytania trochę się różni (ale są oparte o te same zasady i pokazują dokładnie te same rzeczy, lecz w Polsce jeszcze tego nie ma;). Dlaczego Tom powtarza że wykres prawdę Ci powie?, bo po wolumenie i deltach widzisz dokładnie jakie pozycję wchodzą i ile, a świeczki VSA to już takie podsumowanie tego. Można wchodzić na setupy z tego VSA ale również na geometrie, PA czy inne elementny, ale tutaj chodzi o to który poziom zadziała a który nie, dlatego ważny jest cały proces tworzenia kampanii etc a to jest też analiza VSA. Wchodzić możesz na co chcesz. VSA to tylko analiza przepływu kasy. Więc pisanie o skuteczności VSA jest bezsensu, lepiej skuteczność sekwencji VSA. One są bardzo znane więc zapewne są też często łamane.

Opinia ze szkolenia za 2.5tyś które odbyło się jakiś rok temu.
Każdy dostał przetłumaczoną kopię książki Gavina - jej wersja oryginalna rzeczywiście gdzieś tam jest dostępna w internecie, oraz płytę z prezentacjami pt: "Market Masters Meeting - Rafał Glinicki - Przykłady zagrań.pdf", "Market Masters Meeting - Rafał Glinicki - Stałe układy, Proces decyzyjny.pdf" i "Market Masters Meeting - Rafał Glinicki - VSA oraz teoria fal Elliott'a w praktyce.pdf". Stałe układy pokazano dwa czyli przebicie oporu i powrót oraz przebicie wsparcia i powrót ceny.

Stałych układów w rozumieniu tych VSA nie omawiano, pokazywano jedynie, że TradeGuider wykazuje to czy tamto, wtedy gdy jest wolumenowo wskazana siła lub słabość rynku. Dlatego pewnie to zrobiono, żeby znaleźć nabywców oprogramowania.
Dlatego myślę, że ci, których stać założyć live konto na Infinity celem nauki, to stać też ich było na dalsze nauki u Rafała i Gavina a takim jak ja, pozostaje wierzyć, że kiedyś naumiwaszy się - że tak powiem - inwestowania normalnie, uzbiera się na założenie konta do gry futuresami lub też wcześniej może M.Siudek będzie miał bardziej przystępny pomysł. Zobaczymy.
Pozdrawiam.PW
Poszukajcie ludzi co brali udział w szkoleniach Glinickiego, to się przekonacie że to g***o :)
Ostatnio zmieniony środa 11 lut 2015, 13:12 przez fx-emery92, łącznie zmieniany 2 razy.

no avatar
arcybiskup
Posty: 22
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 11:38

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 13:10

to znaczy u jakiego źródła się szkolili Siudek z Glinickim ?

Awatar użytkownika
fx-emery92
Posty: 23
Rejestracja: sobota 27 paź 2012, 17:24

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 13:15

arcybiskup pisze:to znaczy u jakiego źródła się szkolili Siudek z Glinickim ?
No ich źródłem był na pewno Tom Williams, twórca tej metodologi.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 13:16

Tom Williams jest "źródłem" Ostatnio w Warszawie była konferencja z Tomem i Galvinem. Konferencja właściwie była "po kosztach" także może się pozmieniało.

Jak dla mnie teraz najważniejszy business to szkolenie traderów i zarabianie na % od ich zysków. Takie mam wrażenie, ale mogę się mylić.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
fx-emery92
Posty: 23
Rejestracja: sobota 27 paź 2012, 17:24

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 13:21

Akhh pisze:Tom Williams jest "źródłem" Ostatnio w Warszawie była konferencja z Tomem i Galvinem. Konferencja właściwie była "po kosztach" także może się pozmieniało.

Jak dla mnie teraz najważniejszy business to szkolenie traderów i zarabianie na % od ich zysków. Takie mam wrażenie, ale mogę się mylić.

Z tego co się orientuje to Siudek też ma chyba fundusz, mój znajomy traduje już z 9lat i myśli o tym samym, po prostu ma dość tego zajęcia. Podobno traderem można byc z 10-12 lat bo potem człowiek się wypala. Tutaj tez dochodzi kwestia dbania o psychikę ;)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 13:25

Na większej kasie emocje są spore i nie wiem czy 12 lat można wytrzymać tak jadąc na maxa cały czas.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 13:46

Co znaczy na wiekszej kasie? To dalej tylko jakis procent depozytu. Jaka jest roznica pomiedzy 1% malego depo a 1% duzego? Ryzykujemy iles tam od kwoty z rachunku - emocje te same.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
arcybiskup
Posty: 22
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 11:38

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 14:01

no ,a jak masz fundusz i jestes odpowiedzialny nie tylko za siebie ,ale i za swoich traderów to nie ma presji ? chyba jeszcze wieksza, wiec ta cala presja to wg mnie pieprzenie, a lekarz ,który operuje rzuca zawód po 10 latach bo presja operowac , smierc pacjetna itp ?

no avatar
arcybiskup
Posty: 22
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 11:38

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 14:02

no to po co płacic Panu glinickiemu jak mozna sie wyszkolic u źródła , a nie płacic dodatkowo za fale elliota i geometrie ?

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 14:06

To znaczy tyle ile pampersów potrzebujesz jak przy risk 1% od pozycji przy milionie wytrzymasz przy np. DD 8%.Jak obracasz tak kasą to wiesz o czym mówię bo ja wiem niestety, psychika w tym biznesie jest najważniejsza , bo systemów zarabiających to jest na pęczki.

no avatar
arcybiskup
Posty: 22
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 11:38

Re: Rafał Glinicki - wprowadzenie do FxCuffs+materiał specja

środa 11 lut 2015, 14:09

na pęczki ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości