Zmiany na Witrynie

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Zmiany na Witrynie

piątek 28 wrz 2012, 15:54

Witam

Oddaje do użytku pierwszą z zaplanowanych kilku modyfikacji witryny Forum zgodnie z Waszymi sugestiami.

Widać Gołym Okiem ! (wersja beta w trakcie konfiguracji - dopracowanie graficzne i treści nastąpi)

W zamyśle dodatkowe Menu ma ułatwić dostęp do najważniejszych sekcji Forum oraz witryn zewnętrznych potrzebnych w codziennej pracy.

Oprócz poziomu głównego, który w zamyśle będzie prowadzić do działu forum, przyciski pojawiające się po rozwinięciu menu mają prowadzić także do zewnętrznych serwisów potrzebnych na codzień .

Piszcie jakie linki i serwisy są dla Was najważniejsze, które warto dodać do MENU

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 28 wrz 2012, 19:25

I o to chodzi! !Brwoo!
Dobra robota Wojtku!


P.s. Przed chwilą widziałem, że jeszcze były problemy z firefoxem (wyświetlanie), ale już jest cacy.


Peace

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 28 wrz 2012, 19:35

U mnie cały czas się rozjeżdża cała ta góra. Jak tylko wyślę tam wskaźnik to wszystko zaczyna migać, przemieszczać się po czym znika, muszę przeładować stronę. Nie widać wszystkich tych opcji od razu tylko puste kropki. Rozumiem że to zostanie dopracowane. New FF.

no avatar
hering
Stały Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 13:12

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 28 wrz 2012, 19:39

W zwiazku, ze czesto mam otwartych kilka zakladek w FF, czy jest mozliwosc aby nazwa zakladki byla skrocona od razu do nazwy tematu a nie jak teraz "Forex - Forum itd." Ulatwiloby to troche przeskakiwanie po tematach jak sie czegos szuka :)

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 28 wrz 2012, 19:39

Terminator pisze:U mnie cały czas się rozjeżdża cała ta góra. Jak tylko wyślę tam wskaźnik to wszystko zaczyna migać, przemieszczać się po czym znika, muszę przeładować stronę. Nie widać wszystkich tych opcji od razu tylko puste kropki. Rozumiem że to zostanie dopracowane. New FF.
El Terminatorre,
Spróbuj wyczyścić historie, wywalić cookies -może będzie lepiej.


Peace

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 28 wrz 2012, 20:31

hering pisze:W zwiazku, ze czesto mam otwartych kilka zakladek w FF, czy jest mozliwosc aby nazwa zakladki byla skrocona od razu do nazwy tematu a nie jak teraz "Forex - Forum itd." Ulatwiloby to troche przeskakiwanie po tematach jak sie czegos szuka :)
Prawda.
biotiq pisze:
Terminator pisze:U mnie cały czas się rozjeżdża cała ta góra. Jak tylko wyślę tam wskaźnik to wszystko zaczyna migać, przemieszczać się po czym znika, muszę przeładować stronę. Nie widać wszystkich tych opcji od razu tylko puste kropki. Rozumiem że to zostanie dopracowane. New FF.
El Terminatorre,
Spróbuj wyczyścić historie, wywalić cookies -może będzie lepiej.


Peace
Nie pomaga, już wcześniej próbowałem, w ogóle mam niezły wymix tam u góry, wszystko się ponakładało na siebie, ale nie panikuję. Myślę że jutro to już będzie tylko wspomnieniem i wszystko wróci do normy jak by to był zły sen !smail!

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Zmiany na Witrynie

sobota 29 wrz 2012, 05:37

Tak trzeba koniecznie wyczyścić cache przeglądarki i ciasteczka jak są problemu z rozjeżdżaniem witryny po wprowadzeniu menu.

Dodatkowo Informuję, że górne Menu będzie miało !!! dwie różne konfiguracje. Inny widok dla nie zalogowanych użytkowników i inny widok dla zalogowanych.

Nie zalogowani użytkownicy będą widzieć menu bardziej reklamowe.

Po zalogowaniu linki reklamowe nie będą się wyświetlać, w to miejsce wejdą linki przydatne w codziennej pracy na rynku.

Oczywiście część linków będzie się pokrywać. Konfiguracja potrwa dobre kilka dni by wykorzystać możliwości jakie się otworzyły i połączyć to z Forum.

Dodatkowo wyjaśniam, że obecnie jedynym kryterium wyboru linków zewnętrznych są Wasze sugestie i moje osobiste decyzje, przy czym kieruję się potencjalną przydatnością linków dla Indywidualnego Tradera na Forex.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Zmiany na Witrynie

sobota 29 wrz 2012, 08:19

wojtek_ea pisze:Tak trzeba koniecznie wyczyścić cache przeglądarki i ciasteczka jak są problemu z rozjeżdżaniem witryny po wprowadzeniu menu.

Dodatkowo Informuję, że górne Menu będzie miało !!! dwie różne konfiguracje. Inny widok dla nie zalogowanych użytkowników i inny widok dla zalogowanych.

Nie zalogowani użytkownicy będą widzieć menu bardziej reklamowe.

Po zalogowaniu linki reklamowe nie będą się wyświetlać, w to miejsce wejdą linki przydatne w codziennej pracy na rynku.

Oczywiście część linków będzie się pokrywać. Konfiguracja potrwa dobre kilka dni by wykorzystać możliwości jakie się otworzyły i połączyć to z Forum.

Dodatkowo wyjaśniam, że obecnie jedynym kryterium wyboru linków zewnętrznych są moje osobiste decyzje i Wasze sugestie jakie otrzymuję, przy czym kieruję się potencjalną przydatnością dla Indywidualnego Tradera na Forex.

Pozdrawiam
Wojtek

Tak się zastanawiałem co można jeszcze dodać... Skoro aspekt psychologiczny jest ważny, to może powinno się umieścić ABC psychologii. Dodatkowo zastanawiam się nad kalkulatorem MM.

Oczywiście są to propozycje.

Peace

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Zmiany na Witrynie

sobota 29 wrz 2012, 10:23

Wojtek_ea świetny pomysł na pogodzenie reklam z funkcjonalnością i przejrzystością. Nie razi w oczy, jest praktyczne i gdy będzie potrzebne - zawsze pod ręką. Dobra robota!

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiany na Witrynie

sobota 29 wrz 2012, 14:09

Działa. Chciałem napisać o Bulkowskim ale widzę że już jest. Dobra robota!

Forex od kuchni. Bardzo ciekawy blog.
http://blog.100lar3k.pl/

Jest jeszcze jedna sprawa. Tak brakuje mi tam u góry opcji, hmm... jak by to nazwać? ... jeszcze raz. Część z nas gra ruchy dzienne, łapie po ileś tam pipsów, już bez tych skalperów i tak dalej, ja np., czekając na sygnał siedzę często na gierkach flashowych lub rywalizuję na kurniku(kiedy wiem że przez co najmniej 1h nie będzie sygnału), może można by dać takich parę linków na przeczekanie? Ja rozumiem że nie każdy ustawia alarmy i pewno większość kisi nad wykresem no-stop !bzdura! . Ale dla tych innych, można by stworzyć coś takiego? Co sądzisz Wojtek? Byle by tam nie było stron do pokera :mrgreen:

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Zmiany na Witrynie

niedziela 30 wrz 2012, 19:18

Witam

Bardzo dobry pomysł z tym paskiem u góry, wszystko pod ręką :)

Pozdrawiam Forumowiczów

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Zmiany na Witrynie

wtorek 02 paź 2012, 06:06

Witam

Dziś w nocy zmieniłem IP serwera na jakim jest forum na 195.88.31.239 co było warunkiem uruchomienia połączenia szyfrowanego SSL do witryny.

Wstępnie zainstalowałem certyfikat SSL własny i witrynę można już oglądać i wyświetlać i logować się pod adresem https://forum.rynek-forex.pl w połączeniu szyfrowanym.

Docelowa konfigurację będzie taka, że tryb SSL będzie tylko dla zalogowanych użytkowników - obecnie działa dla wszystkich.

Uwaga !!! na razie trzeba zatwierdzić niezaufany certyfikat - w ciągu dnia zostanie on zastąpiony certyfikatem komercyjnym, który nie będzie wyświetlał alertu zabezpieczeń.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Zmiany na Witrynie

środa 17 paź 2012, 20:31

Czy mógłby się odezwać na PW, ktoś kto ma iPhone 4 lub 5 celem przetestowanie wersji "forum mobile" na tę konkretną platformę.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 20 wrz 2013, 10:37

Dlaczego nie ma możliwości zmiany motywu na poprzedni?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 20 wrz 2013, 10:53

Neo pisze:Dlaczego nie ma możliwości zmiany motywu na poprzedni?

Na razie to test ze skórką. Admin zrobił taką niespodziankę nam wszystkim. Jeśli będzie możliwość wyboru skórki to na pewno będzie. A na razie pewnie i tak forum wróci do poprzedniego wyglądu, chyba że powiecie że ten jest dobry :wink:
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 20 wrz 2013, 11:09

Admin czyli Wojtek? Bo już się pogubiłem w tym wszystkim.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 20 wrz 2013, 11:13

Picker pisze:Admin czyli Wojtek? Bo już się pogubiłem w tym wszystkim.

Admin czyli Wojtek, ale nie WojtekEA, który z z racji braku czasu już dawno zrezygnował z forum. I o ile się nie mylę to gdzieś wyjechał bo w ogóle od maja jest nieosiągalny.

Od maja troszkę forum się rozruszało także mam nadzieję, że jeśli nawet zmiana nie była przyjęta entuzjastycznie to jakieś tam małe plusy widać.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 20 wrz 2013, 11:54

czerwony zbyt razi, lepszy jest ten szaro/niebieski

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 11 paź 2013, 08:30

Dlaczego pojawiło się ograniczenie co do rozmiaru obrazków w znacznikach :?:

Kod: Zaznacz cały

[img][/img] 
:wtf:
Przecież to jest bez sensu, obrazek nie jest na Waszych serwerach, a poza tym chyba sam się skalował.
Nawet jeśli być już musi to przesada z tymi 600px. :weak:

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zmiany na Witrynie

piątek 11 paź 2013, 10:55

Neo pisze:Dlaczego pojawiło się ograniczenie co do rozmiaru obrazków w znacznikach :?:

Kod: Zaznacz cały

[img][/img] 
:wtf:
Przecież to jest bez sensu, obrazek nie jest na Waszych serwerach, a poza tym chyba sam się skalował.
Nawet jeśli być już musi to przesada z tymi 600px. :weak:

To chyba jest tylko problem chwilowy. Trwają prace na forum, także wszystko co jest nie tak od razu podawajcie i będziemy starali się zmienić .
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości