REGULAMIN - dyskusja.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

REGULAMIN - dyskusja.

czwartek 15 sie 2013, 08:44

Witam.

Ponieważ regulamin Forum, jaki udało mi się znaleźć, jest mocno ogólny, trzeba będzie skomponować porządny, sensowny regulamin forum. Wszelkie sugestie, opinie i konstruktywną krytykę proszę zamieszczać w tym temacie. Tu będą też pojawiały się projekty zapisów i późniejszych zmian.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: REGULAMIN - dyskusja.

czwartek 15 sie 2013, 09:12

Dla mnie najważniejsze jest:

1. Brak wyzwisk, osobistych wycieczek etc.
2. Nie rozwalanie tematów - od tego jest off-topick
3. Reklamy nawet nie są takie ważne, ale ograniczenie tych bezczelnych i kłamliwych typu: zarobiłem 500pipsów na GBP/USD (a w rzeczywistości to było 5 pozycji każda po 100 pipsów).
4. Właściwie tyle - reszta to wolność i spokojnie pisanie, a nie strach, że zaraz ban jakiś się posypie nie wiadomo za co.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: REGULAMIN - dyskusja.

czwartek 15 sie 2013, 12:28

Akh, pkt 3, jeśli to było 5 oddzielnych pozycji, dla każdej osobny SL to nie widzę problemu.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: REGULAMIN - dyskusja.

środa 21 sie 2013, 10:23

Dwie kwestie pragnę dorzucić do rozmowy:

1. Wygląd podpisu - tzw. stopki. Wydaje mi się, że niefajnym jest, jeśli ktoś wrzuci duży banner czy kilka linijek i potem to się wyświetla pod każdym jego postem.

2. Linki komercyjne - nie chcę cenzurować nikogo i niczego. Chciałbym, żeby na forum wolności było jak najwięcej... ale: mamy dział komercyjny, który co do zasady służy prezentowaniu komercyjnych przedsięwzięć. Więc sytuacja w której ktoś panoszy się po forum ze swoimi linkami jest nie do pomyślenia. Tylko jak to uregulować??? Jak określić też komercyjny link? Komercyjny serwis z newsami? Konkurencyjne forum/blog? Strona "obserwatora finansowego"? A może linkujący nie jest autorem tylko "tajnym współpracownikiem" :what: . Co teraz, kiedy pojawi się użytkownik linkujący co chwilę do parkietu, bo to fajne, bo tamto? Chodzi o to, żeby oddzielić "spammerów" od użytkowników o dobrych intencjach - pragnących podzielić się czymś wartościowym, co znajduje się na innej stronie branżowej... Może macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: REGULAMIN - dyskusja.

środa 21 sie 2013, 10:30

1. Duże banery, kolorowe duże podpisy - jestem przeciwko.
Reszta może być, o ile nie będzie to albo jakieś obraźliwe dla uczestników, albo nie będzie prowadziło do jakiś podejrzanych stron. Za taką uznaję też np. naganianie na brokera typu InstaForex lub na super hiper graala.

2. Bez cenzury, ale też żeby nie było postów typu sam link i tyle. Niech ludzie wklejają opisy i linkują do swoich stron bez żadnych ograniczeń.
Jeśli coś rzeczywiście byłoby nagminne to trzeba na pw spokojnie pogadać, tak żeby nikt się nie bał że zaraz bana dostanie, że tego nie wolno, tamtego nie wolno.

Reklamy w dziale reklam, linkowanie do informacji etc. bez ograniczeń. Jeśli ktoś będzie przeginał pw powinno rozwiązać sprawę.

Takie moje zdanie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: REGULAMIN - dyskusja.

środa 04 wrz 2013, 13:43

Wstępna propozycja Regulaminu Forum:

1. Porządek na forum.
1.1. Na forum dopuszczalna jest dyskusja nosząca podstawowe znamiona kultury, podstawy ortografii oraz stylistyki.
1.2. Na forum obowiązuje zakaz używania słów wulgarnych oraz obrażania innych osób.
1.3. W kwestiach nieujętych w regulaminie, zastosowanie ma Netykieta ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta )
1.4. Zabronione jest zamieszczanie w postach treści łamiących prawo polskie, m.in. naruszających prawo autorskie, prawo karne czy prawo cywilne. Każdy forumowicz jest prawnie odpowiedzialny za treści, które zamieszcza w swoich postach.

2. Odnośniki komercyjne i niekomercyjne.
2.1. Odnośniki zamieszczane na forum w celach zarobkowych należy umieszczać tylko w dziale "Komercyjnie" lub ewentualnie w podpisie.
2.2. Odnośniki zamieszczane na forum w celach informacyjnych można umieszczać praktycznie wszędzie, należy jednak pamiętać, że takie linki mogą naruszać Netykietę swoją ilością (zaśmiecanie) bądź treścią do której się odnoszą (niemerytoryczne).

3. Podpisy pod postami.
3.1. Podpis pod postem może liczyć maksymalnie 3 linijki, a jeśli jest w formie graficznej, to maksymalnie 600x40 px.
3.2. Grafika w podpisie musi być statyczna. Nie należy umieszczać grafik animowanych.

4. Zasady dobrej moderacji:
4.1. Każdy post może być moderowany przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia: moderatora forum, moderatora globalnego, opiekuna forum, administratora.
4.2. Każdy przypadek moderacji powinien zawierać wszystkie niżej wskazane elementy:
- data moderacji i podpis osoby moderującej,
- wyjaśnienie przyczyny moderacji,
- rozmiar czcionki powinien wynosić 10 pkt, kolor czerwony lub ciemno czerwony: #BF0000, #FF0000
4.3. Kolory czerwony oraz ciemno czerwony: #BF0000, #FF0000, są zastrzeżone dla moderacji. Użytkownicy nie powinni używać ich w treści postów.

5. Akceptacja Regulaminu Forum.
Użytkownik potwierdzając rejestrację za pomocą linku przesłanego w wiadomości e-mail akceptuje Regulamin Forum. Użytkownik wyraża tym samym zgodę na otrzymywanie prywatnych wiadomości oraz wiadomości e-mail od administracji.

6. Prawa autorskie.
Użytkownik wyraża zgodę na nieograniczoną czasowo publikację na forum treści i utworów dobrowolnie przez niego zamieszczanych przy użyciu przycisku "wyślij", "dodaj załącznik", itp.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: REGULAMIN - dyskusja.

czwartek 05 wrz 2013, 00:11

Co z załącznikami "obcymi" czyli linkowanymi z jakichś innych stron typu fotosik itp? Chodzi mi o taką sytuację, że np: po jakimś czasie wygasa konto na takiej stronie i obrazki z forum znikają.

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: REGULAMIN - dyskusja.

środa 18 wrz 2013, 09:46

A może okienko tłumacza google dla "obcych"?
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: REGULAMIN - dyskusja.

środa 18 wrz 2013, 15:34

Propozycja kolejnego zapisu:
4.4. Od decyzji moderatora można się odwołać w ciągu 7 dni tylko jeden raz, do administratora.
Od decyzji administratora można się odwołać tylko jeden raz do dwóch pozostałych administratorów (mogą zmienić decyzję administratora tylko jednomyślnie).

Ad. załączniki "obce". Można dać nakaz, ale czy o to chodzi, żeby kogoś zmuszać? Każdy musi mieć świadomość, że jeśli wrzuca link na forum, to źródło może w czasie późniejszym zniknąć z sieci.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: REGULAMIN - dyskusja.

czwartek 19 wrz 2013, 06:58

Witam :)
Marcin_N pisze:Propozycja kolejnego zapisu:
4.4. Od decyzji moderatora można się odwołać w ciągu 7 dni tylko jeden raz, do administratora.
Od decyzji administratora można się odwołać tylko jeden raz do dwóch pozostałych administratorów (mogą zmienić decyzję administratora tylko jednomyślnie).

Ad. załączniki "obce". Można dać nakaz, ale czy o to chodzi, żeby kogoś zmuszać? Każdy musi mieć świadomość, że jeśli wrzuca link na forum, to źródło może w czasie późniejszym zniknąć z sieci.
Bez jaj :facep:

Marcin, ja bym dodał dwa punkty:
1. Mod ma zawsze racje.
2. Jeżeli mod nie ma racji, to patrz pkt 1.

Forum to nie organ administracji publicznej z trzema instancjami powyżej. Jeżeli będzie jakiś problem to możemy po prostu to razem obgadać i ustalić wspólne stanowisko.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: REGULAMIN - dyskusja.

czwartek 19 wrz 2013, 07:53

Pewnie, bez przesady. :aaaa:

Jak coś się nie podoba to kasujcie posty i tyle. To nie Nawigator, gdzie ludzie bronią swoich postów z większą walecznością niż Kmicic Częstochowy. W końcu to tylko forum, a nie sprawa w Sądzie Karnym. :aaaa:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: REGULAMIN - dyskusja.

czwartek 19 wrz 2013, 08:18

Spokojnie, to na razie tylko propozycje. Warto podyskutować. Te zapisy i ogólnie część dotycząca "dobrej moderacji" ma właśnie na celu uniknięcie sytuacji, jakie miały miejsce na nawi. Obecnie startujemy z poziomu, gdzie grupy kolegów sobie piszą i wszystko jest w dobrym tonie. Jednak forum szybko rośnie. Od kiedy jestem tu na forum, raptem półtora miesiąca, na forum zarejestrowało się 179 nowych użytkowników. Forum powoli zaczyna być maszyną, środowiskiem dla ludzi, którzy dopiero zaczną wchodzić w obecne grono i niekoniecznie może im odpowiadać załatwianie spraw po koleżeńsku, zwłaszcza, że nie muszą być kolegami adminów/modów. Na nawi w pewnym momencie administracja zaczęła robić co chciała. Znikały posty i użytkownicy bez żadnej informacji. Żadnej dyskusji, słowa sprzeciwu nie mogło być. "Wyszedł 20 lat temu po zapałki i nie wrócił" mawiano za stalina tfu. Ostatnio, ku mojej uciesze, zauważyłem, że na nawi modzi czynią notyfikacje i się podpisują. Mam cichą nadzieję, że to dobry wpływ naszych zasad dobrej moderacji :homie:
Jak coś się nie podoba
Administracja nie jest od tego, żeby wystawiać oceny za wygląd :wink: . Albo coś jest zgodne z regulaminem forum i polskim prawem, albo nie. Jeśli komuś z "dzierżących władzę" (a jak wiadomo władza lubi psuć nawet najszlachetniejszych ludzi) się coś nie podoba, to od tego są inni "dzierżący władzę", żeby go zweryfikować. Zresztą tzw. podwójna kontrola jest chętnie stosowanym i poważanym procesem u specjalistów - bo druga osoba, która kontroluje Twoje poczynania, nie jest w to zaangażowana..
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: REGULAMIN - dyskusja.

wtorek 12 sie 2014, 18:40

Moje pytanie, jak wystąpić z tego forum, szukam usilnie, niestety nie mogę znaleść.

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: REGULAMIN - dyskusja.

wtorek 12 sie 2014, 18:57

Przestań po prostu smarować.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: REGULAMIN - dyskusja.

wtorek 12 sie 2014, 19:18

No mogę Ci usunąć konto Zzz jeśli taka Twoja wola. Tylko po co? Może lepiej zrób tak: 1. w notatniku stwórz losowe hasło klepiąc po klawiaturze, 2. skopiuj je do ustawień profilu, 3. zmień hasło na to skopiowane, 4. zamknij notatnik bez zapisywania jego zawartości, 5. wyloguj się z konta na forum. :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: REGULAMIN - dyskusja.

wtorek 12 sie 2014, 20:30

I tak po miesiacu wroci.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Regulamin działu "Dzienniki Traderów"

czwartek 18 wrz 2014, 22:50

Marcin_N pisze: nie mają służyć sprzedaży czegokolwiek - np. szkoleń, sygnałów, etc. - dlatego też w dziennikach zakazuje się reklamowania czy oferowania usług komercyjnych.
akcja daj piataka tez nie wchodzi w gre?

http://www.youtube.com/watch?v=-h057K7E3io
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości