Hang Seng Index [HK]

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Hang Seng Index [HK]

poniedziałek 12 sie 2013, 13:29

Cytat ze strony Bloomberg:
The Hang Seng Index is a free-float capitalization-weighted index of selection of companies from the Stock Exchange of Hong Kong. The components of the index are divided into four subindexes: Commerce and Industry, Finance, Utilities, andProperties. The index was developed with a base level of 100 as of July 31, 1964
Indeks Hang Seng jest wskaźnikiem opartym na "pływającej" kapitalizacji ważonej wybranych spółek z giełdy w Hong Kongu. Składowe indeksu są podzielne pomiędzy cztery podindeksy: Handel i przemysł, Finanse, Narzędzia, Nieruchomości. Indeks został utworzony 31 lipca 1964 roku na poziomie początkowym 100 pkt.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Kolejna bańka na rynku akcji w Hong Kongu, akcje tracą 76% w zaledwie 30 minut

czwartek 28 lis 2019, 11:29

W ostatnim czasie mamy do czynienia z kolejnymi doniesieniami o spektakularnych bańkach na giełdzie w Hongkongu. Całkiem niedawno pisaliśmy o spółce ArtGo Holdings, której akcje zanurkowały o 98 procent, jednak jak się okazuje nie jest to odosobniony przypadek. W minionych dniach warto się także przyjrzeć temu co stało się na akcjach Kasen International Holding oraz najświeższemu przypadkowi na China First Capital Group.

https://comparic.pl/kolejna-banka-na-ry ... -30-minut/

Trzy najnowsze bańki na rynku akcji w Hongkongu

O sytuacji na ArtGo Holdings pisaliśmy w poprzednim artykule. Spółka najpierw odnotowała spektakularne wzrosty, a następnie gwałtownie zanurkowała oddając wcześniejsze zyski. ArtGo od początku roku zdołał podrożeć 40-krotnie, a dalszy wzrost był napędzany przez informację odnośnie potencjalnego włączenia spółki do indeksu MSCI China. Jednak jak się okazało czar szybko prysnął, MSCI wycofało się z wcześniejszych zapowiedzi po tym jak w prestiżowym amerykańskim dzienniku “The Wall Street Journal” pojawił się niekorzystny artykuł, ukazujący nieprawidłowości w spółce.
Kolejną spółką, która zaliczyła w ostatnim czasie spektakularny zjazd jest Kasen International Holdings. Kurs tego waloru spadł o 91 procent w czwartek 21 listopada na giełdzie w Hongkongu. Powodem było ostrzeżenie Soren Aamdahl. Po gwałtownej przecenie notowania akcji chińskiego producenta mebli zostały zawieszone. Tak przeraźliwa reakcja inwestorów pojawiła się tuż po opublikowaniu raportu przez Blue Orca Capital. Firma podważyła sens inwestycji w Kambodży przez Kasen. W raporcie zwrócono także uwagę na niejasności dotyczące wydatków kapitałowych spółki. Zarząd niestety nie wykazał się zbyt szybką reakcją, o raporcie dowiedział się dopiero od dziennikarzy Bloomberga.Z kolei najświeższym przypadkiem jest China First Capital Group, grupa inwestycyjna, która koncentruje się na usługach edukacyjnych w całych Chinach i Singapurze. Firma przeceniła się dziś o 78%, zanim handel został zawieszony (o 11:15 czasu lokalnego). Virscend Education Co., która jest częściowo własnością First Capital, również straciła dziś aż 78%. Ruchy te pochłonęły łącznie 1,2 mld dolarów z kieszeni akcjonariuszy.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość