Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwestycyj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 14 lis 2013, 13:09

Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 04 gru 2013, 19:22

Myślę,że likwidacja OFE została przesądzona // moim zdaniem//,
nie będę płakał za OFE,ponieważ działało to tak,pożyczamy w banku pieniądze na 13.9% natępnie lokujemy na 3-5%....// w skrócie myślowym ,tak to działało//.
Szkoda że ,te 25 lat zmarnowano bezpowrotnie dla ludzi ///szczerze?,bardzo,bardzo mnie to boli..///
Pozdrawiam

Ps,jedyna pozytywna informacja dla nas jest taka,że od 2004 roku,możemy być już prawnie anty debilami...///inna sprawa czy technicznie jest to wykonalne....///

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 06 gru 2013, 16:41

Doszły mnie nieformalne słuchy,że w nowej ustawie emerytalnej ,będzie zapis, że nasze inwestycje emerytalne będą obłożone tylko 10% podatkiem ryczałtowym..// jeżeli jest to prawda,to Rostowski jest najlepszym Ministrem Finansów w historii R.P.//.Walczę o takie rozwiązania dla nas.
Teraz jest Wasza rola,aby dowiedzieć się gdzie są Wasi posłowie,senatorowie, w jakich godzinach przyjmują i OSTRO NACISKAĆ ! na nich ,aby rozszerzyć to o FX,ropę,prąd,gaz,złoto itp.

Pozdrawiam,

Ps,powtarzam, teraz jest Wasza rola,aby to rozszerzyć o FX itp.....

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 06 gru 2013, 17:13

zzz pisze:Doszły mnie nieformalne słuchy,że w nowej ustawie emerytalnej ,będzie zapis, że nasze inwestycje emerytalne będą obłożone tylko 10% podatkiem ryczałtowym..// jeżeli jest to prawda,to Rostowski jest najlepszym Ministrem Finansów w historii R.P.//.Walczę o takie rozwiązania dla nas.
Teraz jest Wasza rola,aby dowiedzieć się gdzie są Wasi posłowie,senatorowie, w jakich godzinach przyjmują i OSTRO NACISKAĆ ! na nich ,aby rozszerzyć to o FX,ropę,prąd,gaz,złoto itp.

Pozdrawiam,

Ps,powtarzam, teraz jest Wasza rola,aby to rozszerzyć o FX itp.....

Możesz rozwinąć " walczę dla nas .... "
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

sobota 07 gru 2013, 12:13

Microbi pisze:
zzz pisze:Doszły mnie nieformalne słuchy,że w nowej ustawie emerytalnej ,będzie zapis, że nasze inwestycje emerytalne będą obłożone tylko 10% podatkiem ryczałtowym..// jeżeli jest to prawda,to Rostowski jest najlepszym Ministrem Finansów w historii R.P.//.Walczę o takie rozwiązania dla nas.
Teraz jest Wasza rola,aby dowiedzieć się gdzie są Wasi posłowie,senatorowie, w jakich godzinach przyjmują i OSTRO NACISKAĆ ! na nich ,aby rozszerzyć to o FX,ropę,prąd,gaz,złoto itp.

Pozdrawiam,

Ps,powtarzam, teraz jest Wasza rola,aby to rozszerzyć o FX itp.....

Możesz rozwinąć " walczę dla nas .... "
Analizowałem to przez pryzmat,trendów długoterminowych,średnioterminowych,krótko terminowych, intra dey,a na skalpie kończąc,wyszło mi że aby zamortyzować to, że nasze dzieci zmuszą do pójścia do szkoły w wieku 5-6 lat,aby najszybciej zus płaciły,oraz już oficjalne potwierdzenie że za pięć lat ruszą przygotowania do wprowadzenia wieku emerytalnego 80 lat ,oraz wiele innych takich zagrożeń dla nas,chociażby to, że bankowość teraz funkcjonuje na oscylatorze,a czym to się może skończyć,chyba się domyślamy...
Reasumując,wyszło mi żeby to wszystko zamortyzować,podatek kapitałowy może maksymalnie wynosić 12% // Rosja,dokładnie to zanalizowała i to zrobiła jak napisałem//,jeżeli Rostowski przygotował tą ustawę z 10% podatkiem,to uważam że jest to dobre rozwiąznie.

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 13 gru 2013, 13:55

No i co wyniknelo z tych analiz przez pryzmat? co dla nas wywalczyles? :D
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 13 gru 2013, 18:12

macierewicz pisze:No i co wyniknelo z tych analiz przez pryzmat? co dla nas wywalczyles? :D
A, chociażby to, że możesz naciskać na swojego Posła,Senatora aby to rozszerzyć o FX....

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 13 gru 2013, 22:52

zzz pisze:
macierewicz pisze:No i co wyniknelo z tych analiz przez pryzmat? co dla nas wywalczyles? :D
A, chociażby to, że możesz naciskać na swojego Posła,Senatora aby to rozszerzyć o FX....


czasami czytam Twoje posty i mówię, niemożliwe :facep:
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

sobota 14 gru 2013, 14:13

Microbi,nie wystarczy czytać,trzeba to jeszcze rozumieć....

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

sobota 14 gru 2013, 20:11

zzz pisze:Microbi,nie wystarczy czytać,trzeba to jeszcze rozumieć....
ZZZ i na tym zakończmy, bo to Ty nie rozumiesz co piszesz i o co prosili Cię inni forumowicze.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 15 gru 2013, 01:47

A, chociażby to, że możesz naciskać na swojego Posła,Senatora
Grubo, ze ty nazywasz swojego posel lub senator. Ehehehe, ja na swojego po prostu mowie penis i naciskam go kiedy chce. Proste!

a tak na powaznie:
A, chociażby to, że możesz naciskać na swojego Posła,Senatora aby to rozszerzyć o FX....
powiedz mi dokladnie, w jaki sposob to twoja zasluga i ile ty nacisnales?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 15 gru 2013, 12:41

Microbi pisze:
zzz pisze:Microbi,nie wystarczy czytać,trzeba to jeszcze rozumieć....
Ty nie rozumiesz co piszesz i o co prosili Cię inni forumowicze.
Dalej się nie rozumiemy...
Napiszę najprościej jak się da...,
chodzi o to w tym temacie,że ,to co Microbi,dowie się za 50 lat,Microbi,dowiedział się teraz , mógł Microbi już ,robić coś ważnego i sensownego,a przede wszystkim amortyzującego.
Aby ,tak się stało potrzeba ,aby Daro // lub ktoś inny,ponieważ ja na chwilę obecną ,nie potrafię// //
dopracował ten temat
viewtopic.php?f=5&t=2523

oraz Państwa G-20 dopracowały ten temat
viewtopic.php?f=5&t=1627&p=24972#p24972

// USA, już ten temat dopracowały i wprowadzają go realnie w życie,więc są tam już możliwości aby się bronić przed oscylatorem i rehypotekacją, oraz budować realną wartość dodaną////

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

poniedziałek 16 gru 2013, 10:44

zzz pisze:
Microbi pisze:
zzz pisze:Microbi,nie wystarczy czytać,trzeba to jeszcze rozumieć....
Ty nie rozumiesz co piszesz i o co prosili Cię inni forumowicze.
Dalej się nie rozumiemy...
Napiszę najprościej jak się da...,
chodzi o to w tym temacie,że ,to co Microbi,dowie się za 50 lat,Microbi,dowiedział się teraz , mógł Microbi już ,robić coś ważnego i sensownego,a przede wszystkim amortyzującego.
Aby ,tak się stało potrzeba ,aby Daro // lub ktoś inny,ponieważ ja na chwilę obecną ,nie potrafię// //
dopracował ten temat
viewtopic.php?f=5&t=2523

oraz Państwa G-20 dopracowały ten temat
viewtopic.php?f=5&t=1627&p=24972#p24972

// USA, już ten temat dopracowały i wprowadzają go realnie w życie,więc są tam już możliwości aby się bronić przed oscylatorem i rehypotekacją, oraz budować realną wartość dodaną////

Pozdrawiam

ZZZ - kończę dyskusję z Tobą, Microbi ma emeryturę zapewnioną , i nie dzięki Twoim w większości spamerskim wpisom, prośba, nie odpowiadaj, to Ty w większości nie rozumiesz co do Ciebie się pisze.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 03 kwie 2014, 17:31

Bardzo ,cię cieszę z wypowiedzi Pana Premiera Bieleckiego w Polskim radiu dniu 2014-4-02 odnośnie tego tematu.
Jest,to po dwudziestu pięciu latach pierwsza sensowna wypowiedż w tym temacie,różnię się z Panem Premierem tylko w jednym,Pan Premier stwierdził że trzeba znacząco zwiększyć ulgę inwestycyjną i kapitałową,ja w tym temacie idę dalej niż Pan Premier,uważam że tą ulgę trzeba ,nie zwiększyć znacząco,lecz bardzo znacząco np. wzorem UK zwolnienie podatkowe z inwestycji do 12 000 funtów rocznie,// plus pozostałe ulgi,małżeństwu uzbiera ok ćwierć miliona złotych rocznie/// zrównanie obywateli wzorem UK , czyli równe prowizje ,na rynku kapitałowym na który UK ma wpływ.// konkretnie chodzi mi o np. rynek dłużny ,gdzie dzięki interwencji Rządu UK zrównano prowizje obywateli z płaconymi przez największe Banki Inwestycyjne świata//
Ogólnie, jestem zbudowany, wypowiedzią Pana Premiera ponieważ komponuje się to z tym,co tutaj piszę.

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

sobota 07 cze 2014, 16:17

Doszły mnie słuchy,że tylko 1% zostało w OFE...,hmmm
Teraz pozostaje temat,jak te 99% zainteresuje się tym tematem,oby jak najszybciej...
Może to zabrzmi nie skromnie,uważam że od momenty gdy ludzie zostali oszukani ustawowo w 1996 roku,ponieważ to nie jest tak jak większość myśli,całkiem niesłusznie że odpowiada za to terażniejszość..., że te 20 złotych emerytury// czyli 5 euro miesięcznie// które teraz dostają ,to jest wina terażniejszości...,nie,stanowczo NIE !!!,jest to konsekwencja dużo wcześniejsza ,sięgająca 1993-1996 roku... gdy zmuszono ich do tej reformy i zmuszono ich do płacenia cen rynkowych światowych od 1990 roku,a jednocześnie PRAWNIE !!! zabroniono się im bronić przed tym do 2004 roku //do momentu aż te 99% teraz zrozumie ten temat który tutaj założyłem , to będzie jeden z ważniejszych momentów w naszej historii..// może górnolotnie,lecz tak to czuję//
Pozdrawiam,

PS, moim zdaniem // niestety nie mam dostępu do poufnych informacji// dużym krokiem na przód w tym temacie,// a, rozmawiałem z paroma poważnymi ludżmi na ten temat,niestety nie przez tłumacza, a bardziej na migi../// będzie umowa handlowa TTIP UE -USA a FX CME, tutaj bym upatrywał rozwiązania naszych problemów...

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 08 cze 2014, 14:41

Tak sobie teraz w wolnej chwili to wszystko policzyłem..,
w OFE opłaty za zarządzanie były 10 %,a w USA te same opłaty 0.01%
Rożnica jakby nie było wynosi 10 000%
Jeżeli chodzi o papiery dłużne to w UK // chyba to jeszcze Premier Thatcher wywalczyła dla Obywateli // wynoszą 0.006%
W Polsce można sobie podejść do najbliższego oddziału PKO i wziąść sobie prospekt emisyjny,opłata od sprzedaży wynosi 2 %..
Różnica wynosi ok. 3 500% ...,
w, Polsce podatek Belki 19%
a UK małżeństwo przeliczając na PL jest zwolnione z podatku do 250 00o zł
a w Holandii całkowicie, jak pomyślimy,jesteśmy z tego podatku zwolnieni.

Ogólnie,rozumiem tych 99% naszych rodaków,uważam że postąpili słusznie..
Patrząc fundamentalnie na to, uważam że z tego bierze się różnica że tam biorą emerytury po 12 000 zł /na PL/, a u nas z OFE po 23 zł BRUTTO ! i od tego trzeba odjąć podatek Belki.....// tutaj ,moim zdaniem leży fundamentalny problem !//i zachęcam do zapoznania się z tym tematem
oraz tym,
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 674#p32674
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=5&t=3031
np. http://www.cmegroup.com/trading/fx/g10/ ... tures.html

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 24 cze 2014, 08:02

Na potwierdzenie słuszności powstania tego tematu...
Emerytur nie będzie. Niczego nie będzie
Katastrofa będzie...

Jak wynika z zapisu rozmowy opublikowanej przez "Wprost" zarówno Wawrzynowicz jak i Gawłowski uważają, że warto inwestować w nieruchomości, bo nie wierzą w polski system emerytalny. Najaktywniejszy jest w tym momencie Wawrzynowicz.

- Za 30 lat będzie kompletnie rozjebany system emerytalny. Nie będzie istniał w takim sensie, jak dzisiaj istnieje. I wszyscy będziemy otrzymywać emeryturę 700 zł, 900, 1200, czyli taką żeby przeżyć, natomiast absolutnie umożliwiającą wegetację. (...) Bo to jest ten problem taki właśnie, który ja mam z tymi emeryturami. Że ja nie wierzę, że to dojedzie - cytuje słowa byłego polityka "Wprost".

Wiceminister środowiska w obecnym rządzie przytakuje tym słowom. Niby wszyscy wiemy, że z obecnym systemem emerytalnym jest poważny problem. Jednak może być coś szokującego w tym, że obecny wiceminister rządu przyznaje za plecami swojego szefa, że to porażka. Może ta brutalna szczerość otworzy niektórym oczy?

- Nie sądzę, żeby rząd też nie dawał do zrozumienia, że ten system emerytalny będzie istniał w obecnym kształcie za 30 lat. Zmiany, jakie są wprowadzane, i to nie tylko za tego rządu, prowadzą do tego, że przy każdej kolejnej tak zwanej waloryzacji, która polega na zmianie algorytmu wypłacania emerytur, świadczenia są coraz niższe - komentuje Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.

Sadowski przypomina, że obecnie najlepiej mają ci, którzy przeszli na emeryturę 10-15 lat temu. Dziś dostają, bowiem często nawet dwa razy więcej niż emeryci, którzy będą dostawać swoje pieniądze za kilka lat. Już teraz widać, jak w bardzo krótkim czasie obniżono w Polsce wypłaty emerytur.

http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title, ... omosc.html

PS, lewica chce eutanazji i w tym upatruje rozwiązania tego problemu,jak zauważył słusznie Forumowicz,
ja ,jednak optuję stanowczo za tymi rozwiązaniami które tutaj wspieram..,uważam że społeczeństwa Obywatelskie powinny szukać inspiracji w tym temacie.

PS, wplacamy1, 500 00 do 4 .500 000 zl kazdemu nalezy sie Szacunek..

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 29 cze 2014, 11:49

A może to jest rozwiązanie problemu?...
http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title, ... omosc.html
staż płatny przez stażystę? czyli jednak doszło do tego że teraz już nie ktoś ci będzie wypłacać wynagrodzenie za pracę, ale sam jeszcze będziesz musiał do tej pracy dopłacać!
idąc dalej,pracownik będzie dopłacał do swojej pracy,emeryt będzie dopłacał do swojej emerytury..
Polska to dziwny kraj.... !bzdura!

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 10 lip 2014, 09:21

Następne potwierdzenie,jak ważny jest ten temat,
Katastrofa na starość. Oto jaki dobrobyt zafundował nam rząd

To, że emerytury wypłacane z nowego systemu będą niższe niż te sprzed reformy, było wiadomo od dawna. Nikt jednak nie spodziewał się, // poza zz.który o tym pisze od pięciu lat na na navigatorze i tutaj na Forum ...// że różnice będą tak duże, i to już teraz, a nie za 20 czy 30 lat, pisze "Gazeta Wyborcza".
Dziennik dotarł do najnowszych danych ZUS za ubiegły rok. Okazuje się, że emerytura liczona według starych zasad wynosiła w 2013 roku 3036 zł brutto, a według zasad nowych - zaledwie 1856 zł brutto. Różnica? Blisko 1200 zł,a to się będzie z roku na rok powiększać...
http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title, ... omosc.html

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 11 lip 2014, 13:40

Ps, a ,ta dysproporcja będzie się co roku pogarszać o około 2.2-5 % na niekorzyść tych co idą na nowych zasadach...// ponieważ co roku będzie to obliczane, 50% na starych zasadach,a 50% na nowych zasadach, następnie pomniejszane na niekorzyść starych zasad o 5 % rocznie,więc,to że ktoś teraz dostanie policzoną emeryturę o,ok. 1200 zł mniej,to i tak niech czuje się szczęśliwy,ponieważ następni co roku będą mieć coraz gorzej...
//inna sprawa że jest to debil .m totalny//
Moim zdaniem,dobrze by było ten temat przeobrazić o, dodatkowe rozwiązania. // poza tymi,które ja proponuję//
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 28 gości